Dirbtinis intelektas jau gali „prikelti“ mirusiuosius. Kas toliau?

Mokslas, TechnologijosRosita Kvietkevičienė
Suprasti akimirksniu
robotas
Dirbtinis intelektas kelia tiesioginę grėsmę žmonijai. Possessed Photography/Unsplash.com nuotrauka

Dirbtinis intelektas leidžia pabendrauti su mirusiu artimu žmogumi

Dirbtinio intelekto programos gebėjimas prikelti prarastus artimuosius sukelia baimę, kad technologija peržengia fantazijos ir realybės rubikoną. „Here After AI“ suteikia gedinčioms šeimoms galimybę pasikalbėti su skaitmeninėmis savo mirusių artimųjų kopijomis. Kai kurie tai vadina klaikiu ribų tarp fantazijos ir realybės susiliejimu.

Pastarosiomis dienomis išplito vaizdo įrašas, kuriame gedinti motina Jang Ji-Sung susitinka su savo septynerių metų dukterimi, kuri 2016 metais mirė dėl vėžio

Vaizdo įraše matoma, kad motina, nors ir gali matyti ir girdėti savo dukrą, negali ištiesti rankos ir jos paliesti. 

Sekmadienio rytą vaizdo įrašas „YouTube“ sulaukė daugiau nei 30 milijonų peržiūrų.

Nors kai kuriems naujovė gali pasirodyti unikali ir paguodžianti, kiti teigia, kad jos moralinės pasekmės gali apriboti gyvenimo prasmės suvokimą. 

„Manau, kad vienas dalykas, kuris vyksta fone, yra prielaida, kad tai, kas mes esame , yra ne kas kita, kaip abstraktus, bekūnis intelektas, kurį tikriausiai būtų galima įdėti į kompiuterį“, – sakė filosofas Džo Vukovas.

„Yra daug pažiūrų, įskaitant tradicinę krikščioniškąją, kuri sako, kad tai, kas mes esame, nėra tik abstraktus intelektas, o veikiau mūsų sielos ir mūsų kūnai kartu“, – pridūrė jis[1]

E. Muskas: dirbtinis intelektas turi pakankamai galimybių sugriauti civilizaciją

Tviterio generalinis direktorius Elonas Maskas išreiškė susirūpinimą dėl šališkumo dirbtinio intelekto srityje, sakydamas, kad kairiųjų pažiūrų programuotojai gali jį naudoti norėdami „meluoti“ ir „komentuoti kai kuriuos dalykus, bet ne kitus“.

„Tai, kas vyksta, jie moko dirbtinį intelektą meluoti. Tai blogai, – sakė jis. – Dirbtinis intelektas yra pavojingesnis nei, tarkime, netinkamai valdomas orlaivis ar netinkamai surinktas automobilis. Jis pavojingas ta prasme, kad jis turi potencialo, nors tikimybė ir maža, bet yra – jis turi civilizacijos sunaikinimo potencialą“, – sako E. Muskas[2]

Dirbtinis intelektas pasitelkiamas sekso industrijoje, kad uždirbtų pinigus

Dirbtinis intelektas pornografijos pasaulyje taip pat tampa vis labiau paplitęs kompiuteriu sukurtų vaizdų, kuriuose vaizduojamos netikros menkai apsirengusios moterys, forma.

„Claudia“ – dirbtinio intelekto sukurtas pseudoportretas, kuris įvairiuose „Reddit“ puslapiuose skelbia savo, kaip pusnuogės moters, nuotraukas, sulaukė didelio dėmesio internete po to, kai vartotojai suprato avatarą esant dirbtinio intelekto kūriniu. 

Vėliau paaiškėjo, kad avatarą sukūrė du informatikos studentai kaip pokštą, kai pamatė, kaip kitas asmuo uždirbo šimtus dolerių apgaudinėdamas žmones internete, naudodamas tikras kitų moterų nuotraukas. 

„Galima sakyti, kad visa ši paskyra tėra bandymas išsiaiškinti, ar galite apgauti žmones dirbtinio intelekto nuotraukomis, – naujienų agentūrai sakė programuotojai, kurie neatskleidė savo pavardžių. – Mes nuoširdžiai nemanėme, kad tai sulauks tokio pasisekimo“.

Du informatikos studentai teigė, kad jie galėjo uždirbti 100 JAV dolerių „Claudios“ nuotraukas pardavę kitiems „Reddit“ vartotojams. 

 Anot „Washington Post“, tokia pinigų užsidirbimo schema veikia įvairiose platformose – nuo ​​„Twitter“, „Instagram“ iki „OnlyFans“[3].

Dirbtinio intelekto grėsmė pasauliui bus didesnė, jei jo technologijas įvaldys Kinija

Kinijos komunistų partijos socialistinės vertybės, sustiprintos dirbtiniu intelektu, kelia grėsmę žmonijai, tačiau šalies taikomi apribojimai technologijoms gali sutrukdyti jos plėtrai, „Fox News“ sakė Kinijos ekspertas Gordonas Changas.

„Dirbtinis intelektas kelia tiesioginę grėsmę žmonijai, tačiau jis taps dar didesne grėsme žmonijai, jei Kinija jį įvaldys anksčiau nei mes“, – sakė Changas. 

Kinijos kibernetinės erdvės administracija (CAC) praėjusią savaitę pasiūlė priemones, skirtas užtikrinti, kad kūrėjai sukurtų dirbtinį intelektą, kuris laikytųsi socialistinių vertybių ir netrikdytų ekonominės ar socialinės tvarkos. 

Paslaugų teikėjai, nesilaikantys reikalavimų, bus baudžiami baudomis, įpareigojami sustabdyti paslaugas ar net pradėti baudžiamąjį tyrimą.

„Tačiau Kinijos problema yra ta, kad kai kalbate apie dirbtinį intelektą, jie turi politiškai represinę sistemą, kuri remiasi cenzūra“, – sakė Changas[4]

Dirbtinio intelekto konkurencijos pabūgo net „Google“

google
„Google“ rengia planą įtraukti dirbtinio intelekto funkcijas į esamą paieškos variklį ir tuo pat metu kurti visiškai naują. Pawel Czerwinski/Unsplash.com nuotrauka

Pranešama, kad „Google“ skuba atnaujinti savo paieškos sistemą ir sukurti visiškai naują, susidūrusi su konkurentų, savo platformose naudojančių dirbtinį intelektą, grėsme.

Pranešama, kad praėjusį mėnesį technologijų milžinės darbuotojai nustebo ir įmonėje kilo „panika“, kai jie sužinojo, kad „Samsung“ svarsto, kurią paieškos sistemą palikti, kaip numatytąją – „Google“ ar „Microsoft Bing“. 

„Bing“ jau seniai buvo „Google“ paieškos variklio konkurentas, tačiau dažnai atsitraukdavo į antrą planą, nes vartotojai plūdo į gerai žinomą „Google“ platformą. Anot prekybos centro, „Bing“ dabar tampa didesniu iššūkiu „Google“, kai pridėjo taikyti dirbtinį intelektą.

„Google“ rengia planą įtraukti dirbtinio intelekto funkcijas į esamą paieškos variklį ir tuo pat metu kurti visiškai naują.

Naujoji paieškos sistema patenka į projektą, žinomą kaip „Magi“, kurį kuria būrys darbuotojų, įskaitant inžinierius ir vadovus.

„Mes jau kurį laiką į Google paiešką esame įtraukę dirbtinį intelektą, kad ne tik žymiai pagerintume rezultatų kokybę, bet ir pristatytume visiškai naujus paieškos būdus, tokius kaip paieška naudojantis nuotraukomis“, – sakė „Google“ atstovė Lara Levin. 

„Mes tai padarėme atsakingai, išlaikydami aukštą kartelę, kurią užsibrėžėme teikti kokybišką informaciją. 

Džiaugiamės galėdami pristatyti naujas dirbtiniu intelektu pagrįstas funkcijas paieškos sistemoje netrukus pasidalinsime daugiau informacijos“, – sakė L. Levin[5].