- „Apple“ vadovas Timas Cookas paaukojo milijoną D. Trumpo inauguracijos fondui
- Kompanija „Apple“ šio klausimo nekomentavo, paramos tikėtis nereiktų
- T. Kukas savo strategija dėl santykių su D. Trumpu išsiskiria iš didžiųjų technologijų vadovų
„Apple“ vadovas Timas Cookas paaukojo milijoną D. Trumpo inauguracijos fondui
Po dviejų savaičių išrinktasis prezidentas Donaldas Trumpas pradės pilnai eiti šalies vadovo pareigas, o parama inauguracijos ceremonijai ateina iš įvairių šaltinių. Bendrovė M. Zuckerbrgas „Meta“ vardu jau paaukojo vieną milijoną. Dar vieną milijoną skyrė kita didžiulė bendrovė „Amazon“, kuri planuoja renginį ir transliuoti per „Prime Video“ platformą.
Bendrovės „OpenAI“ generalinis direktorius Samas Altmanas asmeniškai paaukojo vieną milijoną fondui ir išreiškė norą paremti naujojo prezidento pastangas plėtoti dirbtinio intelekto iniciatyvas JAV. Prisidėjo „General Motors“, „Ford Motor Company“ ir „Toyota Motor North America“, „Pharmaceutical Research and Manufacturers of America“ (PhRMA), „Stanley Black & Decker“[1].
E. Muskas buvo vienas didžiausių D. Trumpo šalininkų dar prieš prasidedant 2024 m. rinkimų kampanijai. Jis artimai bendrauja su išrinktuoju prezidentu, kartu pasitiko Naujuosius metus. E. Muskas yra vienas iš naujai sukurto projekto DOGE, kuriuo siekiama išspręsti korupcijos problemas JAV, vadovų.
Dabar dar vienas technologijų milijardierius skuba palaikyti D. Trumpą. Kompanijos „Apple“ generalinis direktorius asmeniškai skiria milijoną D. Trumpo inauguracijos komitetui[2]. Tai reikšmingas dar vieno stambaus technologijų sektoriaus vadovo, kuris glaudžiasi prie būsimojo prezidento, žingsnis.
Kompanija „Apple“ šio klausimo nekomentavo, paramos tikėtis nereiktų
Penktadienį paskelbtame „Axios“ pranešime teigiama, kad „Apple“ greičiausiai neprisidės prie būsimojo prezidento inauguracijos. Pinigus asmeniškai skiria „Apple“ generalinis direktorius Timas Kukas. Šaltiniai „Axios“ sakė, kad iš Alabamos kilęs T. Cookas inauguraciją laiko svarbia Amerikos tradicija ir nori ją paremti vienybės dvasia.
T. Kukas jau seniai aktyviai veikia Vašingtone ir mano, kad labai svarbu bendradarbiauti su abiejų partijų politikais. Užuot likęs nuošalyje, jis nori dalyvauti formuojant šalies ateitį ir vedant įvairias diskusijas.
„Apple“ yra didžiausia JAV ir pasaulio mokesčių mokėtoja. Buvo kalbama apie tai, kad Timas Kukas ir „Apple“ daug metų praleido kurdami asmeninius santykius su D. Trumpu. T. Kukas rado protingą būdą bendrauti su politiku - per kiekvieną susitikimą jis daugiausia dėmesio skyrė tik vienam svarbiausiam klausimui[3].
T. Kukas savo strategija dėl santykių su D. Trumpu išsiskiria iš didžiųjų technologijų vadovų
Pasak „The Wall Street Journal“, T. Kukas ateidavo pasiruošęs ir pateikdavo vieną aiškų punktą, kad diskusija nenutrūktų ir nenukryptų į šalį. Bėgant metams, per gerai suplanuotus susitikimus ir vakarienes T. Cookas užmezgė asmeninius santykius su D. Trumpu. Jis spasiekė tai, ką sunkiai sekėsi padaryti daugeliui kitų verslo lyderių.
Ryšys augo ieškant bendrų sąlyčio taškų tarp „Apple“ tikslų ir D. Trumpo darbotvarkės, todėl jie galėjo produktyviai kalbėtis. Gruodžio mėnesį Timas Kukas vyko į Mar-a-Lago pavakarieniauti su Donaldu Trumpu ir taip prisijungė prie didėjančio technologijų lyderių, Floridoje susitikusių su išrinktuoju prezidentu, sąrašo.
Tarp kitų į kelionę vykusių asmenų buvo ir „Netflix“ vadovas Tedas Sarandosas, „Meta“ vadovas Markas Zuckerbergas, „Google“ vadovas Sundaras Pichai ir „Amazon“ vadovas Džefas Bezosas. Kukas buvo tarp technologijų milijardierių, kurie viešai pasveikino D. Trumpą po jo pergalės 2024 m. rinkimuose.
Kukas jau anksčiau yra bendravęs su D. Trumpu svarbiausiais klausimais. 2017 m., kai D. Trumpas rengė mokesčių mažinimo planą, Kukas jam pasakė, kad „Apple“ daugiau investuotų JAV, jei galėtų susigrąžinti 250 mlrd. Vėliau D. Trumpas, reklamuodamas šią politiką, nurodė „Apple“ kaip pavyzdį.
Viena svarbiausių Kuko pergalių įvyko 2019 m., kai „Apple“ grėsė potencialus 10 proc. tarifas iš Kinijos - kur gaminama didžioji dalis jos įrenginių - importuojamiems produktams. T. Cookas asmeniškai susitiko su D. Trumpu ir paaiškino, kad dėl tarifų padidėtų „iPhone“ kainos ir užsienio konkurentai, pavyzdžiui, „Samsung“, įgytų pranašumą. D. Trumpo administracija vos po kelių dienų paskelbė, kad sumažins tarifų planą, taip apsaugodama pagrindinius elektronikos gaminius, įskaitant „iPhone“.