„Apple“ perka lietuvių sukurtą „Pixelmator“ programėlę

Technologijos, VerslasMiglė Tumaitė
Suprasti akimirksniu
Technologijos
„Apple“ perka lietuvišką nuotraukų redagavimo programėlę „Pixelmator“. Mylene Tremoyet/Unsplash nuotrauka

„Pixelmator“ pareiškė, kad šiuo laikotarpiu nebus jokių esamų programų pakeitimų

Penktadienį „Pixelmator“ paskelbė, kad ją įsigyja JAV informacinių technologijų milžinas „Apple“, lietuviškas programas vertinantis kaip vienas geriausių. 

„Šiandien turime svarbių naujienų: „Pixelmator“ komanda planuoja prisijungti prie „Apple“, – dar penktadienį savo tinklalapyje skelbė „Pixelmator Team“.

Bendrovė teigia pasirašiusi susitarimą, kad sulaukus kontroliuojančių institucijų pritarimo, ją įsigis „Apple“. Nepaisant to, jog vaizdų redagavimo platforma neaptarė, kaip gali atrodyti gyvenimas po įmonės skėčiu, tačiau pažymėjo, kad „Pixelmator Pro“, „Pixelmator for iOS“ ir „Photomator“ programėlėse „nebus jokių esminių pokyčių“ – bent jau kol kas.

Ne visi žino, jog „Pixelmator“ programėlę sukūrė ir iki šių dienų valdo viena iš lietuvių įmonių, pavadinimu „Pixelmator Team“, įkurta Vilniuje dar 2007 m. brolių Sauliaus ir Aido Dailidžių. Dabartinė UAB „Pixelmator Team“ buvo įkurta 2009 m. Kalbant apie pasikeitimus, 2024 m. lapkričio 1 d. paskelbta, jog „Apple“ planuoja įsigyti „Pixelmator Team“. 

Teigiama, esą sandoris vis dar laukia reguliavimo institucijų patvirtinimo, tad jis dar nėra baigtas. 

"Apple"
„Pixelmator“ pareiškė, kad šiuo laikotarpiu nebus jokių esamų programų pakeitimų. Sumudu Mohottige/Unsplash nuotrauka

„Pixelmator“ funkcijos integruojamos tiesiai į „Photos“ programėlę

Vis dėlto svarstoma, jog šis autonomijos lygis gali greitai pasikeisti, nes „Pixelmator“ funkcijos integruojamos tiesiai į „Photos“ programėlę. Šiuo metu „Pixelmator“ galima naudoti „iOS“, „macOS“, „iPadOS“ ir „visionOS“, bet ne „Android“ ekosistemoje.

„Žvelgiant atgal, beprotiška, ką per tuos metus sugebėjo pasiekti nedidelė atsidavusių žmonių grupė, įsikūrusi Vilniuje, Lietuvoje. Dabar turėsime galimybę pasiekti dar platesnę auditoriją bei padaryti dar didesnę įtaką kūrybingų žmonių gyvenimui visame pasaulyje“, – sakoma bendrovės pranešime.
Sandoris, kuriam visų pirma turi pritarti priežiūros institucijos, sudaromas tuo pat metu, kai „Apple“ vis agresyviau siekia integruoti dirbtinį intelektą (DI) į savo vaizdų kūrimo programas. Neseniai bendrovė kaip „iOS“ atnaujinimo dalį įdiegė programą „Clean Up“. Ši funkcija, kuria iš nuotraukų pašalinami elementai, buvo laikoma „Apple“ atsaku į „Google“ programą „Magic Eraser“.

Sandoris suteiks „Apple“ daugiau pranašumų

Nuo 2017 m. „Pixelmator Pro“ yra „Pixelmator“ komandos sukurta nuotraukų, vaizdo įrašų ir grafikos redaktoriaus programėlė „MacOS“. Daugeliui naudotojų ji yra geriausia bei pigiausia „Adobe Photoshop“ alternatyva. Mat programėlę galima įsigyti už vienkartinę 49,99 JAV dolerio įmoką be jokio prenumeratos mokesčio. Tinklaraščio įraše „Pixelmator“ taip pat teigia: 

„Žengdami į šį naują jaudinantį skyrių, negalime sulaukti, kada galėsime pasidalyti tuo, kas bus toliau“. 

Anksčiau „Apple“ 2020 m. tokiu pat būdu įsigijo pradedančiąją orų programėlę „Dark Sky“. Bendrovė 2022 m. programėlę uždarė ir pertvarkė ją į savo pirmosios šalies orų programėlę. Svarstoma, jog „Apple“ tą patį padarys ir su „Pixelmator“ technologija, nepaisant to, jog dalis programėlės „Pixelmator“ gerbėjų gali būti sutrikę dėl šio žingsnio. 
„Apple“ taip pat neseniai pristatė „Apple Intelligence“ su rašymo įrankiais, „Image Playground“ ir „Image Wand“ įrankius, skirtus nuotraukoms bei vaizdo įrašams redaguoti naudojant DI. Vis dėlto, programa „Pixelmator Pro“ rekomenduojama kaip geriausia nuotraukų redagavimo programa „MacOS“ ir „iOS“. 

Besiplečianti „Pixelmator“ komanda, prisijungdama prie „Apple“, savo ruožtu, nori pasiekti platesnę auditoriją bei pademonstruoti savo kūrybinius įgūdžius žmonių gyvenime. Tad laukiama įdomių atnaujinimų, nors sandoris plačiau nedetalizuojamas. Paskelbtame pranešime taip pat išreiškiama padėka programėlės naudotojams, pastarųjų atsiliepimams per pastaruosius 17 metų atlikus svarbų vaidmenį formuojant minėtus produktus.

Darbuotojų atlyginimai
Sandoris suteiks „Apple“ daugiau pranašumų. rekvizitai.vz.lt/ekrano nuotrauka

Remiantis pateiktais duomenimis, bendrovę „Pixelmator Team“ vidutiniškai sudaro 19 darbuotojų, kurių vidutinis atlyginimas siekia pusaštunto tūkstančio eurų.