- A. Fauci JAV valdžiai parankus išliko net keičiantis septyniems šalies prezidentams
- Vyriausias medicinos patarėjas prisidėjo prie drakoniškos COVID-19 cenzūros
- A. Fauci tildė net koronaviruso kilmę kvestionuojančius mokslininkus
![COVID-19 COVID-19](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/images/4f844c6dc8af2d61528ae13872b44487327fcd47b15257315dbd30c7e176424b.jpg)
A. Fauci JAV valdžiai parankus išliko net keičiantis septyniems šalies prezidentams
Anthony Fauci, buvęs JAV prezidento vyriausiasis medicinos patarėjas, valstybės tarnyboje dirbo pusę amžiaus – net 50 metų. Vis dėlto, tokia stulbinanti karjera buvo pritemdyta ne vienos visuomenės sveikatos krizės.
Žinoma, A. Fauci vardas labiausiai išgarsėjo 2020 m., kilus pasaulinei COVID-19 krizei. Būtent tuomet ekspertas tapo ne tik kontraversiška, tačiau daugelio net nekenčiama figūra tiek JAV, tiek ir kitose pasaulio šalyse.
A. Fauci kaltintas tiek ir dėl griežtos koronaviruso pandemijos valdymo politikos, tiek ir dėl slepiamos informacijos apie viruso kilmę, ligos plitimą ar vakcinacijos naudą. Atkreiptas dėmesys ir į įtaką, kurią ekspertas sukaupė per ištisus dešimtmečius valdžioje.
Juk vien Nacionaliniam alergijos ir infekcinių ligų institutui (NIAID) A. Fauci vadovavo daugiau nei 38 metus, dirbo prie septynių skirtingų prezidentų, o į pensiją išėjo gaudamas didžiausią atlyginimą visoje federalinėje vyriausybėje[1].
Jo atlyginimas smarkiai išaugo dar po 2001 m. rugsėjo 11 d., kai tuomečio prezidento Džordžo Bušo administracija visus biologinės gynybos mokslinius tyrimus perdavė NIAID direktoriaus žinion. Tai apėmė projektus, kuriuos anksčiau prižiūrėjo karinės ar žvalgybos agentūros.
A. Fauci pasinaudojo savo padėtimi šalies biologinės apsaugos tyrimų sistemoje ir finansavo dabar jau liūdnai pagarsėjusius šikšnosparnių koronavirusų eksperimentus Kinijoje.
Tai darydamas jis galėjo apeiti ne vieną saugumo protokolą, pagal kurį atrenkami projektai, keliantys pernelyg didelę riziką. Galbūt būtent dėl to, šiandien visas pasaulis žino apie COVID-19. Juk A. Fauci saitai su Kinijos Vuhano laboratorija daugiau nei akivaizdūs.
O pačiam A. Fauci oficialiai baigus valstybės tarnybą, jo neliečiamumas tarsi niekur nedingo. Šiuo metu NIAID jurisdikcija apima viską: tyrimus nuo astmos iki Ebolos, nuo alergijos riešutams iki maro.
Į raginimus vietoj vieno NIAID įsteigti nepriklausomus institutus nėra įsiklausoma ir dabar, kai A. Fauci iš NIAID vadovo posto jau pasitraukė.
Tai tik įrodo, kad savosios įtakos A. Fauci tikrai neprarado. Jo prižiūrėta agentūra iš medicinos tyrimų instituto tapo svarbiausia biologinės gynybos tyrimų agentūra planetoje, o ir toliau nepalaužiamas A. Fauci neliečiamumas visuomenei kliudo sužinoti, kas iš tiesų slypi už COVID-19.
Vyriausias medicinos patarėjas prisidėjo prie drakoniškos COVID-19 cenzūros
A. Fauci pasitraukus iš pareigų diskusijos apie jo vaidmenį pateikiant atsaką į COVID-19 pandemiją netyla ir toliau. Aktyvistų organizacija „Naujasis pilietinių laisvių aljansas“ (angl. New Civil Liberties Alliance) (NCLA) JAV žiniasklaidai neseniai atskleidė vaizdo įrašus, kurie atskleidžia, kad prie su koronavirusu susijusios informacijos cenzūros prisidėjo ir pats daktaras A. Fauci.
NCLA duomenimis, vienu metu A. Fauci net prašė organizacijos „Wellcome Trust“ direktoriaus Jeremy Farraro surengti slaptą vaizdo ryšio konferenciją. Jos metu buvo diskutuojama apie dalies su COVID-19 susijusios informacijos „sulaikymą“.
Negana to, NCLA turi prieigą ir prie kai kurių A. Fauci elektroninių laiškų. Organizacijos atstovų teigimu, šie laiškai prieštarauja viešai daktaro pozicijai, jog jis neva buvo visiškai įsitikinęs natūralia koronaviruso kilme: 2020 m. elektroniniuose laiškuose A. Fauci pats užsimena apie laboratorinio nutekėjimo hipotezę ir jos galutinai neatmeta[2].
Vienas iš NCLA organizacijos atstovų Jeninas Younesas teigia, kad šie įrodymai patvirtina, kad tiek A. Fauci, tiek ir kiti šalies biurokratai aktyviai prisidėjo prie bandymų nutraukti diskusijas apie COVID-19 kilmę ir kitas, su virusu susijusias temas.
„Jie klaidino Amerikos visuomenę įvairiais klausimais: nuo laboratorinio nutekėjimo teorijos iki kaukių veiksmingumo, nuo natūraliai įgyto imuniteto teikiamos apsaugos iki to, ar vakcinos gali užkirsti kelią ligos perdavimui“, – teigia NCLA atstovas J. Younesas.
![Pandemija A. Fauci sulaukė daug kritikos dėl pandemijos valdymo. Vladimir Fedotov/Unsplash nuotrauka](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/images/62b4b7d845ebbadeb726702f0686db644a4cd415d0c167e494aa716f3f0ff6f1.jpg)
A. Fauci tildė net koronaviruso kilmę kvestionuojančius mokslininkus
Paviešinti elektroniniai laiškai atskleidžia ir tai, kad pats būdamas mokslų daktaras, A. Fauci aktyviai prisidėjo prie kitų mokslininkų, nesutinkančių su oficialia valdžios pozicija, cenzūravimo. Iš elektroninių laiškų galima spręsti, kad A. Fauci atliko vieną iš esminių vaidmenų formuojant mokslinį naratyvą apie koronaviruso kilmę.
Pavyzdžiui, atskleidžiama, kad jis patvirtino dokumentą, pavadintą „Proksimalinė SARS-CoV-2 kilmė“, kuris buvo parašytas praėjus vos keturioms dienoms po to, kai jis ir daktaras Francis Collinsas surengė pokalbį su keturiais dokumento autoriais, kad aptartų pranešimus, jog COVID-19 galėjo nutekėti iš Vuhano laboratorijos[3].
Manoma, kad mokslinio straipsnio autoriai iš pradžių narstė ne vieną viruso nutekėjimo teoriją ir daug dėmesio sutelkė būtent viruso pabėgimo iš laboratorijos versijai. Vis gi, toks straipsnis dienos šviesos taip ir neišvydo: moksliniame žurnale „Nature Medicine“ 2020 m. vasarį buvo buvo publikuotas tik A. Fauci ir F. Collinso peržiūrėtas mokslinis darbas.
Negana to, naujai paviešinti elektroniniai laiškai rodo, kad A. Fauci pats aktyviai dalyvavo rašant straipsnį ir skatino jo autorius paneigti laboratorijos nutekėjimo teoriją. Apie tai kalba pats straipsnio bendraautorius daktaras Kristianas Andersenas, kuris elektroniniame laiške A. Fauci užsiminė, kad daktaras „paskatino parašyti straipsnį“ bei siekė „paneigti laboratorijos“ teoriją.
Atskleidus šią informaciją, visuomenės pasipiktinimas A. Fauci bei jo darbu tik išaugo. Dabar kalbama jau ir apie tai, kad A. Fauci specialiai klaidino visuomenę, tyčia sumenkindamas ir atmesdamas galimybę, kad virusas buvo nutekintas iš laboratorijos.
Aršiausi daktaro kritikai dabar net teigia, kad jo veiksmus lėmė nurodymai, gauti tiek iš Kinijos vyriausybės, tiek ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), kuri iš pradžių taip pat aktyviai menkino viruso nutekėjimo iš laboratorijos galimybę.
Šie naujai paviešinti A. Fauci elektroniniai laiškai vėl paskatino raginimus atlikti išsamesnį viruso kilmės tyrimą. O atsakyti į klausimą, kodėl iš tiesų A. Fauci taip aktyviai stengėsi nuslėpti COVID-19 kilmę, yra pagrindinis pandemiją tiriančio respublikonų vadovaujamo komiteto, darbas.
Nors tyrimas šiame komitete tęsiasi, o per ateinančias savaites ir mėnesius gali paaiškėti ir daugiau sensacingų faktų, visa tiesa slypinti už per dešimtmečius valdžioje sukauptos A. Fauci įtakos, vargu, ar kada galutinai bus atskleista.
![avatar avatar](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/profiles/gabriele.butkute/h58tn2umme8exts03gff.jpg)