Vienas įrašas. akys. Paskelbk savo naujieną

Kaunietis įtūžo: dėl panaikintų elektromobilių parkavimo leidimų kreipėsi į Seimo kontrolierius ir laimėjo

Lietuva, Transportas, Žmonės
Suprasti akimirksniu
Kaunietis kovojo dėl savo teisių. 77 koliažas

Kaunietis laimėjo ginčą su savivaldybe: Seimo kontrolieriai pripažino, kad leidimai panaikinti neteisėtai

Kęstutis Fedirka, Kauno gyventojas ir elektromobilio savininkas, pasakoja, kad po kelių mėnesių raštų, skundų ir ginčų pagaliau sulaukė teisybės – Seimo kontrolieriaus tarnyba pripažino, jog Kauno savivaldybė bei įmonė „Parkavimas Kaune“ neteisėtai panaikino galiojančius leidimus elektromobiliams nemokamai parkuotis mieste.

„Mano teisės buvo pažeistos, ir Seimo kontrolierė priėmė sprendimą, kad savivaldybė neteisėtai panaikino mano leidimą, kuris pagal įstatymą galioja 1095 dienas, t. y. trejus metus. Taip pat nurodyta grąžinti neteisėtai priskirtą 25 eurų rinkliavą“, – pasakoja K. Fedirka[1].

Seimo kontrolierės sprendime nurodyta, kad Kauno miesto savivaldybė privalo peržiūrėti neteisėtai priimtą administracinį sprendimą, atšaukti rinkliavas ir informuoti apie priemones per 30 dienų nuo rekomendacijos gavimo dienos.

Automobiliai
Valdžia vis planuoja didinti rinkliavą už automobilių stovėjimą. Evgeny Thebot/Unsplash nuotrauka

Leidimai atšaukti be įspėjimo, o žmonės ėmė gauti baudas

Skundą išprovokavo netikėta situacija – Kaune buvo panaikinti elektromobilių leidimai parkuotis, kurie iki tol buvo galioję trejus metus. Savivaldybė nusprendė, kad nemokamas parkavimas taikomas tik Kaune registruotiems elektromobiliams, todėl visiems kitiems leidimai buvo atšaukti.

Gyventojai nebuvo apie tai informuoti. Kaip pasakoja K. Fedirka, žmonės negavo jokių įspėjimų ar SMS pranešimų, todėl daugelis sužinojo tik tada, kai jų automobiliai buvo nubausti už stovėjimą mokamoje zonoje.

„Vieną dieną tiesiog gavau pranešimą, kad leidimas nebegalioja, nors buvo išduotas trejiems metams. Jokio perspėjimo, jokių paaiškinimų – tik 25 eurų rinkliava už stovėjimą. Tokia savivaldybės savivalė mane tiesiog įsiutino“, – sako K. Fedirka.

Savivaldybei teks panaikinti baudas ir atkurti leidimus

Seimo kontrolierės sprendimu, Kauno savivaldybės administracija pažeidė gero administravimo principus ir atsakomybę už priimtus sprendimus. Kontrolierė nurodė, kad specialūs elektromobilių leidimai galioja 1095 dienas ir negali būti nutraukti anksčiau be teisėto pagrindo ar individualaus pranešimo savininkui.

Savivaldybės merui rekomenduota:

  • peržiūrėti neteisėtą sprendimą dėl leidimų panaikinimo;
  • panaikinti neteisėtai priskirtas 25 eurų rinkliavas;
  • imtis priemonių, kad tokie atvejai ateityje nepasikartotų.

„Šis atvejis parodė, kad kai žmogus nenutyli ir kovoja už teisybę, galima pasiekti rezultatą net prieš sistemą, nebent meras su komanda bandys priešintis toliau. Raginu visus, kurie buvo nubausti ar prarado leidimą be perspėjimo, nebijoti ir ginti savo teises atgaunant neteisėtai panaikintus leidimus.“, – sako K. Fedirka.

Ką apie tai manai tu?

Bendruomenė
Naudinga
Įdomu
Puslapiai
Aktyvūs nariai
77
Privatumo apžvalga

Ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtume jums suteikti geriausią įmanomą naudotojo patirtį. Slapukų informacija saugoma jūsų naršyklėje ir atlieka tokias funkcijas kaip jūsų atpažinimas, kai grįžtate į mūsų svetainę, bei padeda mūsų komandai suprasti, kurios svetainės dalys jums yra įdomiausios ir naudingiausios.

Privatumo politika