Jei norite išsiaiškinti ar partneris jums neištikimas, atkreipkite dėmesį į jo elgesį
Neištikimybė – pakankamai skaudus dalykas, dėl kurio gali subyrėti iš pažiūros net ir patys tvirčiausi santykiai.[1] Deja, bet nemažai porų pasaulyje susiduria su neištikimybės[2] klausimu. Nors dauguma žmonių tiki, jog intuityviai pajustų, jog antrosios pusės jausmai išblėso ir buvo rastas naujas, slaptas partneris, tačiau visgi verta pasitikrinti, ar tikrai žinote į ką reikėtų atkreipti dėmesį.
Kartais tam, kad sučiuptumėte savo partnerį, neužtenka vadovautis vien intuicija. Jei jums kyla abejonių ir norite surinkti akivaizdesnių įrodymų bagažą, reikia stebėti kitus ženklus, partnerio elgesio pokyčius. Įdomu tai, jog apie kai kuriuos iš faktų, rodančių, jog asmuo gali būti neištikimas, dalis žmonių net nesusimąsto.
Žinoma, pavieniai įtartini ženklai nebūtinai reiškia, kad jūsų partneris jūsų nebemyli ar pradėjo eiti į kairę.[3] Tačiau kuo daugiau žemiau pateiktų situacijų jums atrodo pažįstamos, tuo labiau vertėtų sunerimti dėl savo santykių ir atvirai pasikalbėti su savo antrąja puse.
Neištikimybės ženklai, kurių negalima ignoruoti
- Partneris pradėjo pats rūpintis savo skalbiniais ir nebeleidžia to daryti jums. Tai veikiausiai vienas iš aiškiausių pavojaus ženklų, jog jūsų antroji pusė įsivėlė į romaną. Juk drabužiai gali lengvai išduoti apie klystkelius – lūpdažių žymės, nežinomų kvepalų aromatas ir panašios detalės be vargo būtų pastebėtos.
- Mylimasis/mylimoji turi slaptas kreditines korteles, iš kažkur atsiradusias skolas, išlaidas ir pan. Dažniausiai darnios, ilgai drauge gyvenančios poros bendrai sprendžia finansinius reikalus ir puikiai žino vienas kito finansinę padėtį. Tačiau įsimaišius trečiam asmeniui gali prasidėti papildomų kreditinių kortelių įsigijimas, netikėtai atsiradusios išlaidos, skolos ir pan.
- Antroji pusė periodiškai dingsta ir jūs ne tik nežinote kur jis/ji yra, bet ir negalite susisiekti. Ignoruojami skambučiai, įtartini dingimai, melavimai, jog susitinka su tam tikru žmogumi, nors iš tikrųjų to nebuvo gali tapti kasdienybe, kai partneris nusprendžia pasukti nuolatinės neištikimybės keliu.
- Antroji pusė pradėjo itin saugoti savo telefoną. Nors kiekvienas žmogus turi teisę į privatumą, visgi vertėtų paklausti savęs ar nevyksta kažkas keisto, jei partneris staiga apsaugojo telefoną slaptažodžiu, nešasi jį net ir į vonią ar tualetą ir niekada nebeleidžia telefonu naudotis savo antrai pusei.
- Partneris atvirkščiai – kaip tik leidžia naudotis savo telefonu ir jis atrodo lyg beveik nenaudojamas. Nors įprasta manyti, jog dažniausiai neištikimas asmuo slapsto savo telefoną, visgi šiuolaikiniame pasaulyje labai lengva turėti kelis skirtingus mobiliuosius. Jei lengvai prieinamas telefonas atrodo pernelyg tuščias, vertėtų pamąstyti ar kažkur neslepiamas papildomas, meilės klystkeliams skirtas mobilusis.
- Socialinių tinklų žinutės taip pat gali išduoti apie partnerio neištikimybę. Ne vienas savo mylimąjį/mylimąją įtarinėjęs žmogus sužinojo daug pikantiškų smulkmenų perskaitęs kaip su savo draugais ar draugėmis bendrauja antroji pusė. Tiesa, visgi prieš knaisiojantis po savo artimo žmogaus socialinių tinklų paskyras gerai pagalvokite, ar tikrai norite peržengti šią privatumo ribą.
- Antroji pusė nebenori sekso arba jo nori žymiai rečiau nei įprastai. Žinoma, ne visada dėl to kaltas įsimaišęs trečias asmuo. Kartais tiesiog maišo sveikatos problemos, nemiga, stresas darbe, pernelyg smaugianti rutina. Galbūt santykiai atšalo ne dėl kito asmens ir tereikia tik šiek tiek pasistengti, jog viskas grįžtų į savo vėžes.
- Partneris pradėjo įtartinai dažnai dalinti dovanas, nors seniau to nedarė. Tai, jog antroji pusė eina į kairę, anaiptol nereiškia, jog žmogus visai nejaučia kaltės jausmo. Mėgindamas išpirkti kaltę ir atsikratyti nemalonių pojūčių, neištikimas partneris gali apipilti jus dovanomis, tad pamąstykite, ar visi siurprizai atsirado po paaukštinimo darbe, ar visgi dėl kur kas blogesnių dalykų.
Kaip elgtis sužinojus, kad partneris iš tiesų jus apgaudinėja?
Jeigu įtariate, jog jūsų antroji pusė gali jus apgaudinėti su kitu asmeniu, nesiimkite skubotų sprendimų. Neverta iš karto kaltinti kito žmogaus, nes gali būti, jog jūsų spėlionės yra visiškai neteisingos. Geriausia atidžiai stebėti jo/jos elgesį ir pažiūrėti, ar daug neištikimybės požymių išsipildė su kaupu. Net ir keli pavieniai ženklai gali nereikšti nieko blogo, todėl svarbu kritiškai žiūrėti į bet kokias spėliones.
Jei visgi spėjote neabejotinai įsitikinti, kad antroji pusė jus išdavė, tuomet žiūrėkite į situaciją blaiviai. Būtina skirti laiko apgalvoti savo jausmus, mintis, santykius. Tik pakankamai nusiraminus pasikalbėkite ir išklausykite ką apie tai turi pasakyti jūsų antroji pusė.
Kai kurios poros sugeba susitaikyti net ir po jas sukrėtusios neištikimybės. Jei visgi santykiai baigtųsi skyrybomis, verta neužsisklęsti savyje. Išgyventi skaudžias gyvenimo pasikeitimo akimirkas gali padėti kiti šeimos nariai, artimi draugai ar psichologas. Svarbiausia nepamiršti, jog ir be antrosios pusės aplinkui yra žmonių, kuriais galima pasitikėti.