Suprasti akimirksniu
  • Vakarų Vokietijos Heseno žemė planuoja mokyklose ukrainiečių kalbą pasiūlyti kaip užsienio kalbą
  • Tikimasi pritraukti naujų specialistų
  • Kai kurie mokiniai ukrainiečiai Vokietijos mokyklose gali mokytis rusų kalbos
Šaltiniai
mokykla
Vakarų Vokietijos Heseno žemė planuoja mokyklose ukrainiečių kalbą pasiūlyti kaip užsienio kalbą. Unsplash nuotrauka

Vakarų Vokietijos Heseno žemė planuoja mokyklose ukrainiečių kalbą pasiūlyti kaip užsienio kalbą

Vakarų Vokietijos Heseno žemė planuoja mokyklose pradėti siūlyti ukrainiečių kalbą kaip užsienio kalbą, penktadienį pranešė pareigūnai.

Tikimasi, kad taip pabėgėliams iš Ukrainos bus lengviau atitikti reikalavimus įgyti mokyklos baigimo pažymėjimus, suteikiančius abiturientams teisę tęsti mokslus Vokietijos universitetuose.

Jauni ukrainiečiai, pabėgėliai nuo karo, ne kartą turėjo palikti gimnaziją ir pereiti į vidurinę mokyklą dėl pripažintos antrosios užsienio kalbos trūkumo, ji būtina norint mokytis Vokietijos aukštosiose mokyklose.

Tikimasi pritraukti naujų specialistų

Pasak Heseno švietimo ministerijos, pasiūlius ukrainiečių kalbos kursą mokyklose, tai taip pat padės ateityje pritraukti specialistų ir mokytojų.

Nors kai kurios mokyklos kitur Vokietijoje jau siūlo ukrainiečių kalbos kursą, šiuo metu nė viena žemė nepripažįsta jos kaip antrosios užsienio kalbos, kad būtų galima įgyti diplomus.

Pasak ministerijos, Heseno mokyklose mokosi maždaug 20 tūkst. ukrainiečių pabėgėlių, šioje žemėje dabar gyvena daugiau nei 300 ukrainiečių mokytojų.

Be anglų kalbos, kurios plačiai mokoma pradinėse mokyklose tiek Vokietijoje, tiek Ukrainoje, jauni ukrainiečiai pabėgėliai turi greitai išmokti vokiečių kalbą, reikalingą visose pamokose.

Kai kurie mokiniai ukrainiečiai Vokietijos mokyklose gali mokytis rusų kalbos

Kai kurie mokiniai ukrainiečiai Vokietijos mokyklose gali mokytis rusų kalbos, plačiai vartojamos Ukrainoje, kaip antrosios užsienio kalbos. Tačiau, ministerijos teigimu, dauguma ukrainiečių to daryti nenori, nes rusų kalba yra „priešo kalba“.

Heseno švietimo ministras Arminas Schwarzas paminėjo „aiškų solidarumo su Ukraina ženklą“. Ukrainos ambasadorius Vokietijoje Oleksijus Makejevas apibūdino naująjį pasiūlymą kaip „pripažinimą, kad ukrainiečių kalba yra svarbi Europos kalba“. O. Makejevas sakė, kad sprendimas palengvins jaunų karo pabėgėlių iš Ukrainos naštą „ir parodys gerą pavyzdį visoms kitoms Vokietijos žemėms“.

Parengta remiantis ELTA.