Suprasti akimirksniu
  • Mažamečiam berniukui, dėl medikų kaltės praradusiam regėjimą viena akimi, priteista 160 tūkst. eurų
  • Regėjimo netekimas berniukui tebekelia skausmingus išgyvenimus
Šaltiniai

Mažamečiam berniukui, dėl medikų kaltės praradusiam regėjimą viena akimi, priteista 160 tūkst. eurų

Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą apygardos teismo sprendimą, kuriuo mažamečiam berniukui, dėl medikų kaltės praradusiam regėjimą viena akimi, priteista 160 tūkst. eurų neturtinė žala. Valstybinė ligonių kasa ginčijo nustatytą neturtinės žalos dydį.

Skelbiama, kad apeliacinis teismas padarė išvadą, kad pirmosios instancijos teismo nustatytas piniginės kompensacijos dydis yra teisingas ir tinkamai nustatytas. Pirmosios instancijos teismas, nustatydamas kompensacijos dydį, tinkamai įvertino vaiko būsimo gyvenimo suvaržymus, sunkumus ir negrįžtamus praradimus.

Regėjimo netekimas berniukui tebekelia skausmingus išgyvenimus

Teisėjų kolegija pažymėjo, kad staigus ir netikėtas dalies regėjimo praradimas berniukui ne tik sukėlė, bet ir tebekelia skausmingus išgyvenimus, nepatogumus kasdieniame gyvenime. Būdamas jauno amžiaus jis daug sunkiau išgyvena ir priima regėjimo praradimą nei suaugęs, ir tai dar labiau išryškės paauglystės etapu, rašoma apeliacinio teismo pranešime.

Apeliacinės instancijos teismui pripažintus mažamečio teisę į jo sveikatai padarytą 160 tūkst. Eur. neturtinę žalą, Valstybinė ligonių kasa turės jam sumokėti likusią 149 700 Eur sumą, nes 10 300 Eur neturtinė žala berniukui jau kompensuota po ginčo išnagrinėjimo Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijoje.

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis civilinėje byloje įsiteisėja jos priėmimo dieną, tačiau per tris mėnesius nuo priėmimo dienos gali būti skundžiama kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Parengta remiantis ELTA.