V. Putinas pasveikino Kinijos „nuoširdų troškimą“ padėti išspręsti karo Ukrainoje klausimą

PasaulisPranešimas spaudai
Suprasti akimirksniu
putinas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Kinijos lyderis Xi Jinpingas. EPA-ELTA nuotrauka

V. Putinas ketvirtadienį lankysis dviejų dienų vizito Kinijoje

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, duodamas interviu Kinijos valstybinei žiniasklaidai, kuris pasirodė iki planuojamo jo dviejų dienų vizito šioje šalyje, pasveikino Pekino „nuoširdų troškimą“ padėti išspręsti krizę Ukrainoje.

V. Putinas į Pekiną atvyks ketvirtadienį, kad susitiktų su savo „brangiu draugu“ Xi Jinpingu ir užsitikrintų didesnę Kinijos pagalbą karui Ukrainoje ir nuo likusio pasaulio atskirtai savo šalies ekonomikai.

Šis vizitas, kurio metu jis taip pat lankysis Kinijos šiaurės rytuose esančiame Harbino mieste vyksiančioje prekybos ir investicijų parodoje, yra pirma V. Putino išvyka svetur po to, kai kovą buvo išrinktas naujai kadencijai ir antroji jo kelionė į Kiniją pas kiek daugiau nei pusę metų.

Rusija vertina Kinijos troškimą stabilizuoti padėtį Ukrainoje

„Sveikiname Kinijos metodus sprendžiant krizę Ukrainoje“, – Maskvoje kalbėdamas su valstybine naujienų agentūra „Xinhua“ sakė V. Putinas. Interviu anglų kalba buvo paskelbtas ir Kremliaus internetinėje svetainėje.

„Pekinui yra puikiai žinomos jos priežastys ir pasaulinė geopolitinė reikšmė“, – sakė V. Putinas, omenyje turėdamas Kinijos 2023 m. vasarį paskelbtą 12 punktų dokumentą, kaip išspręsti šią krizę.

„Dokumente išdėstytos mintys ir siūlymai rodo nuoširdų mūsų draugų Kinijoje troškimą padėti stabilizuoti padėtį“, – sakė V. Putinas.

Prieš pat 2022 m. vasarį Rusijai pradedant plataus masto karinį Ukrainos puolimą, Pekinas ir Maskva pranešė apie „beribę“ partnerystę, nuo to laiko šių dviejų prekybiniai santykiai pasiekė rekordines aukštumas.

Kinija Maskvai itin svarbi ekonominė partnerė

Po to, kai Vakarai dėl invazijos Ukrainoje įvedė Rusijai precedento neturinčių sankcijų, Kinija Maskvai tapo gyvybiškai svarbia ekonomine partnere.

Tuo tarpu Kinija mielai naudojasi pigių energijos išteklių importu iš Rusijos ir gausiais gamtiniais resursais, tarp kurių yra ir „Sibiro galios“ vamzdynu stabiliai tiekiamos dujos.

Tačiau jų glaudūs ekonominiai santykiai sulaukė tiriamojo Vakarų žvilgsnio, o Jungtinės Valstijos pagrasino įvesti sankcijų su Maskva dirbantiems užsienio bankams ir bendrovėms.

Parengta remiantis ELTA.