Suprasti akimirksniu
  • Trečiadienį vienuoliktokai pasitikrins geografijos žinias
  • Prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių
  • Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų
Šaltiniai
geografija
Trečiadienį vienuoliktokai pasitikrins geografijos žinias. Unsplash nuotrauka

Trečiadienį vienuoliktokai pasitikrins geografijos žinias

Įsibėgėjus tarpinių patikrinimų sesijai, trečiadienį bus vertinamos vienuoliktokų geografijos žinios.

Šį patikrinimą sudaro dvi dalys, kiekvienoje iš jų pateikiami uždarojo tipo klausimai.

Prasidėjus tarpiniams patikrinimams kilo pasipiktinimo banga dėl netinkamai parengtų užduočių

Reaguodamas į kritiką, švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pavedė atlikti ekspertinius vertinimus dėl matematikos ir fizikos žinių patikrinimų. Visgi, ŠMSM vadovybė paskelbė, kad nebus atsitraukta nuo nepasitenkinimą sukėlusių moksleivių tarpinių patikrinimų.

Tarpiniuose vienuoliktokų patikrinimuose šįmet dalyvaus daugiau nei 26 tūkst. moksleivių. Jie bus vykdomi nuo kovo 5 dienos iki balandžio 5 dienos, išskyrus chemijos ir istorijos atsiskaitymus, kurie vyks gegužės 6 ir 7 dienomis.

Tarpinio patikrinimo metu galima gauti iki 40 proc. galutinio egzamino vertinimo taškų

Šių taškų užtenka tam, kad egzaminas būtų išlaikytas. Vienuoliktokai laikys po vieną dalyko tarpinį patikrinimą, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos, kurių bus po du.

Jei netenkins gautas rezultatas, tarpinius pasiekimų patikrinimus mokiniai galės perlaikyti iš naujo 2025 m. pavasarį, IV gimnazijos klasėje, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros pirmąjį (kalbėjimo) tarpinį patikrinimą. Perlaikymo galimybė bus sudaryta tik vienerius metus – pirmiesiems abiturientams, kurie laiko tarpinius patikrinimus.

Jei per tarpinį patikrinimą mokinys surinks 0 taškų, jis vis tiek galės laikyti to dalyko brandos egzaminą. Dėl pateisinamų priežasčių negalėję dalyvauti tarpiniame patikrinime galės jį laikyti kitais metais, kartu su tuometiniais vienuoliktokais. 

Parengta remiantis ELTA.