- Teko paaiškinti, kas yra moteris, galinti dalyvauti Miss konkurse
- Nyderlandų gražiausia moteris iš tiesų yra vyras
- Vyras yra laimėjęs ir „Miss Amerika“ regioninį etapą
Teko paaiškinti, kas yra moteris, galinti dalyvauti Miss konkurse
Lyčių klausimui, kuris, rodos klausimu net neturėtų būti, audrinant kai kuriuos visuomenės sluoksnius, atėjo metas, kai tenka viešai paaiškinti, kas yra moteris. Kas yra moteris, kuri gali dalyvauti moterų sporte, kas yra moteris, kuri gali dalyvauti Miss konkurse. O vyrai, save laikantys moterimis, ir tam, kad atrodytų kaip jos, pakloję nemenkas pinigų sumas, dėl to baisiausiai pergyvena ir sako – o kuo mes ne moterys, jei atrodome dar geriau už jas?
Štai tai tokia kuriozinė situacija pasaulyje nutinka vis dažniau, o dabar nutiko Italijoje, kai Miss Italija konkurso organizatoriams teko aiškinti, kad konkurse gali dalyvauti tik biologinės moterys, o translyčiai asmenys konkurse nėra laukiami. Žinoma, niekas netrukdo sukurti translyčių moterų miss konkurso…
Grožio konkursas „Mis Italija“ paskelbė, kad neįleis konkurentų translyčių asmenų, o visi dalyviai turi būti „moteris nuo gimimo“.
„Nuo pat konkurso atsiradimo pradžios nuostatai numatė, kad konkurse gali dalyvauti tik moterys, kurios ir gimė moteriškos lyties“, – per interviu vietiniam leidiniui sakė „Miss Italy“ oficiali globėja Patricija Mirigliani.
„Tikriausiai todėl, kad jau tada buvo numatyta, kad grožis gali keistis, moterys gali keistis, arba vyrai gali tapti moterimis“, – pridūrė ji.
Žurnalas „Evie“ pranešė, kad P. Mirigliani kritikavo kitų konkursų pastangas leisti įsitraukti ir translyčiams asmenims kaip „šiek tiek absurdišką“ ir tik bandymą pritapti prie naujausių pasaulinių madų. Ji taip pat tvirtino, kad konkurso taisyklėse visada buvo nurodyta, kad dalyvės turi būti moterys nuo gimimo.
„Mis Italija“ konkursas reguliariai atnaujinamas, kad būtų išlaikytas griežtas dalyvavimo standartas, o 2012 m. buvo atliktas esminis atnaujinimas, siekiant uždrausti dalyvauti bet kuriai dalyvei, kuriai buvo atlikta plastinė operacija.
P. Mirigliani netgi uždraudė „atskleidžiančius maudymosi kostiumėlius“, kūno auskarus ir tatuiruotes, todėl nespalvotą vientisą maudymosi kostiumėlio variantą dėvi visos konkurso dalyvės.
Šie pokyčiai sulaukė kritikos iš vietos žiniasklaidos, o laikraštis „Il Giornale“, tuo metu priklausęs buvusiam Italijos ministrui pirmininkui Silvio Berlusconi, tvirtino, kad niekas nenori matyti „mažų numylėtinių, apsirengusių drabužiais, kuriuos būtų dėvėjusios jų močiutės“[1].
Nyderlandų gražiausia moteris iš tiesų yra vyras
Šios naujienos seka po to, kai konkurse „Miss Nyderlandai“ nugalėtojo titulą pelnė translytis asmuo – vyras, operacijų ir pakaitinės hormonų terapijos pagalba tapęs moteriškos išvaizdos.
Rikkie Valerie Kolle pateko į istoriją kaip pirmoji translytė moteris, laimėjusi „Mis Nyderlandai“. Tai pirmas kartas per 94 metų Nyderlandų konkurso istoriją, kai translytė moteris buvo karūnuota nugalėtoja.
Tai reiškia, kad 22-ejų mergina bus antroji atvirai trans-konkurentė, kuri šių metų gruodį dalyvaus „Mis Visata“.
Rikkie sako, kad vaikystėje svajojo laimėti tokius konkursus.
„Kelionė prasidėjo nuo labai nepasitikinčio mažo berniuko. Ir dabar aš stoviu čia kaip stipri, įgalinanti ir savimi pasitikinti moteris. Labai tuo didžiuojuosi.
Visada sulaukiau paramos iš savo šeimos, draugų ir mano pasirinktos keistos šeimos. Žinau, kad daugelis žmonių to neturi“, – kalbėjo biologinis vyras, dabar moteris, laimėjusi konkursą.
Rikkie sako, kad prieš ir po to, kai šeštadienį laimėjo karūną, ji sulaukė tiek teigiamų, tiek neigiamų komentarų iš viso pasaulio, įskaitant pasakymą, kad ji net neturėtų dalyvauti[2].
Vyras yra laimėjęs ir „Miss Amerika“ regioninį etapą
Miss rinkimai JAV vyksta ir kiek smulkesniais mastais – vyksta ir vietiniai konkursai, kurie būna finansuojami įvairių fondų. Pasirodo, kad pernai viename tokiame smulkaus masto konkurse Amerikoje jau dalyvavo translytis asmuo ir net sugebėjo vietos konkursą laimėti. Sako, dėl skonio nesiginčijama, o ir grožį visi supranta skirtingai, tačiau šis laimėjimas iš tiesų kvepia eiliniu pataikavimu iškreipto lyčių suvokimo šalininkams.
19 metų Brían Nguyen tapo pirmąja translyte dalyve „Mis Amerika“, laimėjusia vietinį konkursą, todėl kritikai apkaltino konkursą „leidžiant pagrobti galimybes iš konkurse dalyvaujančių biologinių moterų“.
Organizacijos „Mis Amerika“ įsteigta „Miss Greater Derry“ stipendijų programa kviečia konkurse dalyvauti 17–24 metų amžiaus moksleivius ir studentus, kurie vertinami pagal „mokyklinius pasiekimus, gabumus, talentą, charakterį, bendruomenės darbą ir nusiteikimą“, rašoma jų svetainėje.
Balandžio mėnesį verslo vadybos studentė varžysis su kitomis vietinėmis titulo savininkėmis, norėdama tapti „Miss New Hampshire 2023“.
Tada valstijos turo nugalėtoja vėliau šiais metais dalyvaus platesniame „Mis Amerika“ konkurse.
Tačiau 1998 m. „Mis Didžioji Britanija“ nugalėtoja Leilani Dowding sakė esanti nusivylusi pamačiusi, kad Brían laimėjo karūną prieš kitas varžoves.
Rašydamas dienraščiui „Daily Fetched“, ji sakė:
„1998 m. laimėjau „Mis Didžioji Britanija“ konkursą ir, neskaitant viso paviršiaus blizgesio ir žavesio, tai pareikalavo daug laiko ir pastangų.
Pamačiusi naujieną, kad Bryanas Nguyenas laimėjo konkursą, susimąsčiau, kaip jausčiausi, jei būčiau sutriuškinta stambaus biologinio vyro“, – sakė buvusi miss[3].
JAV translyčiai jau gerokai anksčiau ėmė atakuoti Miss konkursus. Štai dar 2021 metais Nevados valstijos Miss konkursą laimėjo translytis asmuo.
27 metų Kataluna Enriquez, kuri anksčiau buvo vyru, po laimėjimo parašė:
„Mano laimėjimas yra mūsų laimėjimas. Mes ką tik padarėme istoriją. Laimingas pasididžiavimas“.
Organizacija „Mis Nevada USA“ pasveikino Enriquez su istorine pergale socialiniuose tinkluose ir pasidalino grotažyme #bevisible[4].