Suprasti akimirksniu
  • Saugesni ir labiau automatizuoti namai
  • Pramogų patirtis DI eroje
  • DI – visų vartotojų poreikiams
Šaltiniai
DI
DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius. Pexels nuotrauka

Saugesni ir labiau automatizuoti namai

Pirmąją sausio savaitę Las Vegase vykstančioje „CES 2025“ parodoje technologijų bendrovė „Samsung“ pristatė savo naująją „DI visiems“ viziją. Šia strategija siekiama dirbtinį intelektą (DI) paversti neatsiejama žmonių kasdienybės dalimi, siūlant pažangias ir saugias inovacijas. Naujoji koncepcija pabrėžia suasmenintų sprendimų svarbą, leidžiančią DI pritaikyti visų vartotojų poreikiams.

„Samsung“ namų DI vizija remiasi namų automatizacijos didinimu. Ši sistema sukurta taip, kad mokytųsi vartotojų įpročių ir prisitaikytų prie jų poreikių, nesvarbu, ar tai būtų vieno žmogaus, ar didesnės šeimos namų ūkis. „SmartThings“ daiktų interneto platforma leidžia centralizuotai valdyti įvairius įrenginius, tokius kaip apšvietimas, šildymas ar buitinė technika, bei juos integruoti tarpusavyje.

Svarbi naujosios namų DI vizijos dalis yra aplinkos stebėjimas ir reagavimas į pokyčius be žmogaus įsikišimo. „Ambient Sensing“ technologija analizuoja namų aplinką – garsus, judesius ir apšvietimą – tam, kad įrenginiai galėtų savarankiškai prisitaikyti prie situacijos. Pavyzdžiui, užmigus žiūrint televizorių, patalpoje gali būti automatiškai pritemdomas apšvietimas, o išsidžiovinus plaukus miegamajame – į jį automatiškai nusiunčiamas siurblys robotas.

Namuose didėjant prijungtų įrenginių skaičiui, „Samsung“ taip pat didelį prioritetą skiria ir su tuo susijusių kibernetinių grėsmių užkardymui. Šiuo tikslu bendrovė savo daiktų interneto platformą papildė „Knox Matrix“ sistema. Pasitelkdama blokų grandinės technologiją, ji stengiasi apsaugoti visus namuose esančius įrenginius – nuo išmaniųjų telefonų ir televizorių iki buitinės technikos – bei užtikrinti, jog šie įrenginiai dirbtų kartu, gindami vartotojo namus ir duomenis nuo skaitmeninių pavojų.

Pramogų patirtis DI eroje

Per renginį pristatytos ir naujos DI pritaikymo galimybės pramogų srityje. Naujausiuose „Neo QLED 8K“ televizoriuose integruota „8K AI Upscaling Pro“ technologija bet kokios rezoliucijos turinį realiuoju laiku pritaiko maksimaliai 8K raiškai. Kartu su tuo, tokie sprendimai, kaip „Color Boost Pro“ ir „Adaptive Sound Pro“, išmaniai paryškina spalvas bei optimizuoja garsą, kurdami dar labiau įtraukiantį žiūrėjimo potyrį.

Vartotojų santykį su ekranais taip pat keičia „Click to Search“ funkcionalumas, akimirksniu leidžiantis sužinoti, kas rodoma televizoriaus ekrane – identifikuoti filme vaidinantį aktorių ar suteikti daugiau informacijos apie filmo siužetą, nesustabdant turinio rodymo. Tuo metu lokaliai įrenginyje veikiančiu DI modeliu paremtas tiesioginio vertimo funkcionalumas eliminuoja bet kokius kalbos barjerus, realiu laiku generuodamas subtitrus užsienio kalba įgarsintam turiniui.

Galiausiai, „The Frame“ serijos paveikslų formos televizoriai sulaukė meno kūrinių bibliotekos papildymo, ją išplečiant iki 3000 darbų. Tai leidžia vartotojams paversti savo televizoriaus ekraną paveikslu, kurį galima keisti pagal nuotaiką, skonį ir interjerą.

DI – visų vartotojų poreikiams

Pristatymo pabaigoje „Samsung“ dar kartą pabrėžė „DI visiems“ pagrindinę idėją – panaudoti pažangias technologijas siekiant sukurti geresnį ir įtraukesnį pasaulį. Ši vizija neapsiriboja tik inovacijomis, ji orientuota į sprendimus, kurie įgalina įvairių poreikių vartotojus ir suteikia jiems naujų galimybių. Naujos prieinamumo funkcijos, integruotos į DI valdomus įrenginius, padeda užtikrinti, kad technologijos būtų naudingos visiems.

Vienas iš esminių patobulinimų yra galimybė sinchronizuoti prieinamumo nustatymus visuose namuose naudojamuose įrenginiuose tiesiai iš išmaniojo telefono. Tai leidžia žmonėms su regėjimo ar kitomis negaliomis lengviau valdyti įvairius įrenginius. Pavyzdžiui, „Bixby“ asistentas gali automatiškai atpažinti šeimos narių balsus ir pritaikyti prietaisus taip, kad jie rodytų aukšto kontrasto tekstą arba teiktų garsinius grafinių elementų apibūdinimus.

Be to, DI sprendimai gerina garso subtitrų funkcijas, padėdami silpnesnį regėjimą turintiems žmonėms geriau suprasti turinį. Garsiniai subtitrai gali turinį išversti į vartotojui suprantamą kalbą, tuo pačiu metu automatiškai prislopinant originalų, užsienio kalbos įgarsinimą.

Pranešimą paskelbė: Viktorija Kundrotė, UAB "Publicum"