Suprasti akimirksniu
  • Lietuvos teisėsauga sulaikė buvusį įmonės „BaltCap“ partnerį, apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Šarūną Stepukonį
  • A. Nemunaičio teigimu, Š. Stepukonis savanoriškai kariauja Ukrainoje
Šaltiniai
Šarūnas Stepukonis
„BaltCap“ infrastruktūros fondo partneris Šarūnas Stepukonis. ELTA nuotrauka

Lietuvos teisėsauga sulaikė buvusį įmonės „BaltCap“ partnerį, apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Šarūną Stepukonį

Žiniasklaidos šaltinių teigimu, Š. Stepukonis yra sulaikytas ir apklaustas.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė pirmadienį sakė kol kas negalinti komentuoti žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie tai, kad Š. Stepukonis neva buvo sulaikytas. Anot FNTT informaciją apie tyrimą žada pateikti kiek vėliau, pirmadienį.

„BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis

Po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 30 mln. eurų, kurių bent dalį galėjo pralošti kazino.

Vilniaus apygardos prokuratūra penktadienį pareiškė, kad 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų perdavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau praėjusią savaitę jis buvo atnaujintas.

A. Nemunaičio teigimu, Š. Stepukonis savanoriškai kariauja Ukrainoje

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta FNTT.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje.

Parengta remiantis ELTA.