„Šventuoju“ tituluotas M. Majauskas nusipirko maistininkų paramą artėjantiems sostinės mero rinkimams?

Lietuva, NuomonėsEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
Seimas
Po balsavimo už PVM lengvatą restoranams M. Majauską parėmė maitinimo įstaigų atstovai. Ventės Viteikaitės nuotrauka

R. Žemaitaitis nepritarė tik „turčiams“ aktualiai PVM lengvatai maitinimo įstaigoms

Konservatorių iš partijos išmėžtas lauk buvęs Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas pradeda rodyti tikruosius savo kėslus. Priešingai nei partijos nariai, pritaręs pratęstoms PVM lengvatoms maitinimo įstaigoms, parlamentaras prarado savo užimamą postą, bet už tai iš maitinimo įstaigų sektoriaus atstovų gavo finansinę paramą Vilniaus miesto mero rinkimų kampanijai. Buvę politiko bendražygiai ragina teisėsaugos institucijas susidomėti jo veikla, o pats politikas teigia, kad toks ažiotažas – tik artėjančių rinkimų pasekmė, kurią sukėlė milžiniška konkurencija.

M. Majausko „paslydimas“ priimant maistininkų paramą artėjančiuose rinkimuose, matyt, neabejotinai yra labiausiai poziciją ir opoziciją pastaruoju metu suvienijęs įvykis.

Lietuvos regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis svarstė, kad parlamentaras išties jau nėra toks „šventuolis“, kokiu buvo laikomas po to, kai nepakluso konservatorių diktatūrai ir nusprendė balsuoti kitaip, nei buvo liepiama.

R. Žemaitaitį nuvylė, kad šis neva buvo įspėjęs apie šio parlamentaro dvilypiškumą, tačiau jo balsas kaip visada „nuėjęs į dangų“, o dabar dar toks politikas esą siekia ir sostinės mero posto, kai pačio biografija po šiandieninių įvykių toli gražu nebespindi. R. Žemaitaitis taip pat pridūrė jau kelis kartus pakartojęs, kad tokios įstatymo pataisos prastūmimas orientuotas į kyšio „pinigėlius“, mat restoranai ir kavinės – prabangos paslaugos, kuriomis naudojasi tik patys valdantieji ir ši PVM lengvata esą paliestų tik 12-18 proc. Lietuvos gyventojų, turinčių galimybę nueiti pavalgyti į kavinę ar restoraną, o lengvata atsieis 170 mln. eurų iš valstybės biudžeto.

Anot parlamentaro, lengvata didėjančio skurdo lygio neišspręs ir jis toliau didėtų 0,4 proc. pagal statistiką. Todėl R. Žemaitaitis valdantiesiems pasiūlė susiskirstyti savo prioritetus ir nuspręsti, ar šiuos pinigus paskirstyti restoranams ir kavinėms, ar paprastam žmogui.

Gyventojai taip pat pritarė R. Žemaitaičiui ir piktinosi, kad nuo pat 2009 metų nesibaigia lengvatos restoranams, viešbučiams. Kiti teigė, kad pirmiausia geriau skirti pinigus žmonėms, o tada ir restoranai neliks be darbo ir pajamų.

R. Žemaitaičio pasisakymas
Parlamentaras dvejojo PVM lengvatos maitinimo įstaigoms nauda. Remigijaus Žemaitaičio/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka

Buvę politiko kolegos neslepia, kad už tokį šiurkštų pažeidimą jis galėtų būti šalinamas iš rinkimų

Po tokios žinios apie M. Majauskui skirtą paramą rinkimams, sukruto ir jo buvę bendražygiai. Anksčiau Vyriausioje rinkimų komisijoje (VRK) dirbęs ir neseniai viceministro pareigas palikęs Vilius Semeška neslėpė, kad M. Majauskas įsivėlė į tikrą korupcijos skandalą, kai rėmė įstatymą, naudingą siaurai verslo grupei. Jis teigė, kad už tokią veiklą būtų galimas M. Majausko šalinimas iš rinkimų už šiurkštų pažeidimą ir baudžiamoji byla[2].

Konservatorius Kęstutis Masiulis teigė, kad į šią situaciją sureaguoti turėtų ir VRK, ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), o korupcija, pasak jo, nebūtinai yra „įteikiama kupiūromis vokelyje“. Anot buvusio M. Majausko kolegos, jis aktyviai veikė tam, kad patuštintų valstybės biudžetą, bet tuo tarpu ir papildytų maistininkų kišenes, kurie dabar jam atseikėja atgal.

LRT savo komentarą perdavęs M. Majauskas teigė nesistebintis dėl tokių komentarų, juk artėja rinkimai, todėl esą mėginama įtraukti ir specialiąsias tarnybas, kad tik „sutrypti“ konkurentus. Jis taip pat pridūrė, kad šiuo metu pagal „Baltijos tyrimų“ surinktą informaciją, jis yra vienintelis kandidatas į Vilniaus miesto merus, galintis įveikti Zuoką[2].

Pačios STT ir VRK tvirtino kol kas oficialių kreipimųsi dėl šios situacijos negavusios, tačiau šią situaciją VRK esą ketina aptarti posėdžio metu.

Iš maitinimo sektoriaus verslo atstovo gavo paramą rinkimuose dėl mero kėdės

Antradienį pasirodė skandalinga žinia apie M. Majausko gautą finansinę paramą Vilniaus miesto mero rinkimams. VRK oficialiame puslapyje nurodžius apie politiko gautą daugiau nei 46 tūkst. eurų paramą, pastebėta, kad iš jų 6 tūkst. jam skyrė prekės ženklą „iLunch“ valdančios bendrovės „Inovatyvūs restoranai“ įkūrėjas ir direktorius[3].

M. Majausko rinkiminei kampanijai paaukojo ir asmenys, dirbantys „Amber food“ grupėje: 2 tūkst. eurų skyrė grupės Transporto ir statybų skyriaus vadovas Stanislovas Andrijauskas ir 3 tūkst. paaukojo grupės rinkodaros vadovė Lina Nikonovaitė.

Primename, kad buvęs BFK pirmininkas M. Majauskas nesilaikydamas konservatorių susitarimo, buvo vienas iš 9 proc. PVM lengvatos maitinimo įstaigoms pratęsimo iki 2023 metų pabaigos, rėmėjų. Kadangi tokia parlamentaro iniciatyva prieštaravo Vyriausybės pozicijai, galiausiai TS-LKD Priežiūros komitetas jį nusprendė pašalinti iš konservatorių gretų.

Galiausiai M. Majauskas pasitraukė ir iš BFK pareigų, o tada ir iš konservatorių frakcijos Seime.

M. Majausko rinkiminėje sąskaitoje vietoje apskrito nulio puikuojasi 46 tūkst. eurų

Pats M. Majauskas savo socialinėje feisbuko paskyroje paskelbė apie gerokai papilnėjusią savo rinkiminę sąskaitą – šiai dienai joje esą surinkta daugiau kaip 46 tūkst. eurų.

„Esu dėkingas visiems, kurie prisideda ir sudaro man galimybę dalyvauti Vilniaus mero rinkimuose kaip nepartiniam ir nepriklausomui kandidatui. Jei tikite ir jūs, jog atėjo metas žmonėms, nebijantiems asmeninės atsakomybės ir gebantiems sprendimus priimti savarankiškai, prašau, paremkite mano rinkimų kampaniją“, – savo paskyroje rašė M. Majauskas.
M. Majausko pasisakymas
Seimo nario rinkimų kampanijos sąskaitoje puikuojasi penkiaženklė suma. Mykolo Majausko/feisbuko paskyros ekrano nuotrauka