Suprasti akimirksniu
  • Žurnalistas D. Dargis sulaikytas dėl prekybos poveikiu
  • Advokatė teigia, kad sulaikymas – kerštas už straipsnį
  • „Delfi.lt“ stabdo bendradarbiavimą su žurnalistu
  • D. Dargis jau daugelį metų yra pasinėręs į Lietuvos nusikalstamą pasaulį
Šaltiniai
D. Dargis
D. Dargis sulaikytas dėl įtarimų prekyba poveikiu. ELTA nuotrauka

Žurnalistas D. Dargis sulaikytas dėl prekybos poveikiu

Trečiadienį viešojoje erdvėje buvo paskelbta, kad teisėsauga sulaikė kriminalines, nusikalstamo pasaulio temas nagrinėjantį žurnalistą ir knygų autorių Dailių Dargį. Jo sulaikymas siejamas su įtarimais prekyba poveikiu.

Vakar Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Dovilė Andrijauskaitė patvirtino, kad ikiteisminis tyrimas atliekamas dėl prekybos poveikiu. Ketvirtadienį prokuratūra paskelbė, jog rengiasi prašyti leidimo suimti D. Dargį.

Šiam tyrimui vadovaujantis prokuroras Ričardas Gailevičius teigia, kad inkriminuojamos nusikalstamos veikos epizodai yra susiję su galimu kyšininkavimu, kurio suma siekia daugiau nei 250 MGL, o tai yra daugiau nei 12,5 tūkst. eurų.
Prokuroras atskleidė, kad ši byla yra susijusi su mėginimu pasinaudoti savo tikra ar tariama įtaka ir už kyšio pinigus išspręsti problemą valstybės institucijoje.

„Tai reikalavimas duoti pinigų ir, pasinaudojant tam tikrais ryšiais, pažintimis ar tariama arba tikėtina įtaka, siekis paveikti valstybės institucijų pareigūnus arba pačią instituciją, kad būtų priimti kažkuriam žmogui palankūs sprendimai arba išspręsta kažkokia problema už kyšį. Tai žmogus reikalauja kyšio ir pasižada išspręsti klausimus neteisėtu būdu“, – sakė R. Gailevičius.

Teigiama, kad prokuratūra D. Dargį suimti sieks mėnesiui. Manoma, kad šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje veiksmingiausia kardomoji priemonė yra suėmimas.

Prokuroras teigia, kad kitus įtariamuosius bus prašoma suimti ilgesniam laikotarpiui, įstatymas leidžia suimti asmenį iki trijų mėnesių.

Pats D. Dargis buvo sulaikytas antradienio vakare vienoje Vilniaus gatvėje[1]. Jis ir kiti įtariamieji vėliau buvo pervežti į policijos areštinę Kaune.

Apie žurnalisto bendrininkus informacijos teisėsauga nepateikia. Prokuroras R. Gailevičius teigia, kad kiti sulaikytieji yra „labiau privatūs asmenys“. Vis dėlto, kai kurie šalies žiniasklaidos kanalai pažymi, kad pats kyšio davėjas sulaikytas nebuvo, jam nėra pareikšti ir įtarimai.
D. Dargis su advokate. ELTA nuotrauka
D. Dargis su advokate. ELTA nuotrauka

Advokatė teigia, kad sulaikymas – kerštas už straipsnį

Žurnalisto D. Dargio advokatė Aušra Ručienė vakar sureagavo į šią sensacingą žinią ir žiniasklaidai teigė, kad jos ginamasis laikosi nuomonės, jog šie kaltinimai yra kerštas jam už vieną straipsnį, publikuotą naujienų portale „Delfi.lt“[2].

Advokatė atskleidė, jog dar trečiadienį susitiko su savo klientu Kauno policijos areštinėje. Ten D. Dargis ją ir patikino, kad yra nekaltas, o įvykiai gali būti kerštas už straipsnį, byla esą gali būti sufabrikuota.

„Mano klientas laikosi tokios pozicijos ir yra įsitikinęs, kad yra nekaltas. Jis yra įsitikinęs, kad tai yra kerštas už tam tikrą straipsnį, išpublikuotą portale Delfi.lt“, – sakė advokatė, akcentavusi, kad šis kerštas gali būti susijęs konkrečiai su vienu straipsniu, ne visa D. Dargio žurnalistine veikla[3].

Advokatės A. Ručienės teigimu, D. Dargiui yra inkriminuojama prekyba poveikiu, nenurodant jokių konkrečių jo veiksmų.

„Pageidautume, kad kuo greičiau būtų nustatyta tiesa ir pasibaigtų visas šis košmaras Dailiaus atžvilgiu. Matau, kad jis iš tikrųjų labai pergyvena. Kiekvienam normaliam žmogui atsidūrimas areštinėje yra šokas“, – pažymėjo žurnalisto advokatė.

Remiantis Lietuvos Respublikos Baudžiamuoju kodeksu (BK), už prekybą poveikiu, kuria yra įtariamas D. Dargis, yra numatoma laisvės atėmimo bausmė nuo dvejų iki aštuonerių metų.

„Delfi.lt“ stabdo bendradarbiavimą su žurnalistu

Po šios naujienos paskelbimo su žurnalistu D. Dargiu kaip su laisvai samdomu autoriumi ir rašytoju bendradarbiavęs naujienų portalas „Delfi.lt“ pranešė, kad šį bendradarbiavimą bent jau kol kas stabo[4].

Kaip praneša žiniasklaidos priemonė, bendradarbiavimas stabdomas, kol bus baigtas teisėsaugos tyrimas ir paaiškės visos aplinkybės.

Pranešime visuomenei, naujienų portalas priduria, kad „Delfi“ vadovaujasi tiek Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodeksu, tiek pačios „Delfi“ etikos kodeksu, kurie įpareigoja užtikrinti žurnalistų nepriklausomumą, veiklos skaidrumą, sąžiningą elgesį.

Už prekybą poveikiu, kuria įtariamas D. Dargis, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų. ELTA nuotrauka
Už prekybą poveikiu, kuria įtariamas D. Dargis, Baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimą nuo dvejų iki aštuonerių metų. ELTA nuotrauka

D. Dargis jau daugelį metų yra pasinėręs į Lietuvos nusikalstamą pasaulį

Žurnalistas ir rašytojas D. Dargis šalies žiniasklaidos pasaulyje dirba jau ne vieną dešimtmetį: nuo 1995 metų. Jis yra parašęs ne vieną knygą apie garsiausius Lietuvos nusikaltėlius, pastaruoju metu bendradarbiaudavo su naujienų portalu „Delfi.lt“, užsiėmė dokumentinių filmų kūrimu, tiriamąja žurnalistika. Pastaruoju metu jis taip pat rengė ir laidą „Kriminalinė Lietuvos zona“. Pernai jis sukūrė dokumentinį serialą apie Remigijaus Morkevičiaus nužudymą „Remyga“.

D. Dargis tapo žinomas dėl savo gebėjimo atskleisti įvairias nusikaltimų istorijas bei detaliai nagrinėti Lietuvoje veikusias ir tebeveikiančias kriminalines grupuotes. Jo knygos, tokios kaip „Vilniaus bomberis“, „Kriminalinė Agurkinių odisėja“ ir „Tikroji Daktarų istorija“, tapo populiarios tarp skaitytojų, besidominčių kriminalinėmis istorijomis ir praėjusio amžiaus paskutinio dešimtmečio Lietuvos realybe. Vis tik, dėl savo temų ir veiklos pobūdžio, D. Dargis kartais sulaukdavo ir kontraversiškų vertinimų.