Suprasti akimirksniu
  • Socdemas A. Skiotys rėžia: moterys svajoja apie išžaginimą
  • Socialdemokratai – reitingų viršūnėse
  • Socialdemokratai prezidento rinkimuose remia G.Nausėdą
  • Socialdemokratai neslepia: palaiko gėjų, lesbiečių ir kitokias partnerystes bei LGBT
Šaltiniai
Socialdemokratai
Socialdemokratai palankiai atsiliepia apie moterų žaginimą. ELTA nuotrauka

Socdemas A. Skiotys rėžia: moterys svajoja apie išžaginimą

Priešrinkiminis laikotarpis iš tiesų yra labai įtemptas ir pavojingas reikalas – ne tik pavieniai politikai, bet ir partijos stengiasi kaip įmanoma geriau sužibėti būsimų rinkėjų akyse. Na, o dabar opozicijoje sėdintys, tačiau su dabartiniais valdančiaisiais vis labiau koja kojon einantys socialdemokratai, panašu, žiba ne pačiomis geriausiomis spalvomis. Štai LSDP Klaipėdos rajono skyriaus pirmininko pavaduotojas Antanas Skiotys socialiniame tinkle rėžė tokius žodžius, kad amo neteko visi juos matę.

Naujienų portalas „Mano Gargždai“ pasidalino kriminalu, kuriame informuojama, kad balandžio 14 d., apie 18 val., Klaipėdoje, Dragūnų g., miško parkelyje, užpulta pilnametė mergina. 47 metų vyras sulaikytas ir pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl išžaginimo[1].

Minėta naujiena pasidalinus socialiniame tinkle, su savo komentaru, kurį, tiesa, vėliau ištrynė, išstojo socdemas A. Skiotys. 

Komentare jis teigė, kad „kitos moterys net svajoja apie tai“ – suprask, svajoja būti užpultos ir išžagintos pusamžio vyriškos giminės atstovo. Net gavęs pastabų komentaruose, kad tokiais dalykais juokauti negalima, jis ir toliau vėlėsi į diskusiją, aiškindamas, esą moterys to tikrai gali norėti.

Socialdemokratai – reitingų viršūnėse

Na,o štai socialdemokratų partija, kuri viešai palaiko ir partnerystės įstatymą, ir, bent jau kai kurie partijos nariai – ir moterų žaginimą – laikosi reitingų viršūnėse. 

„Lietuvos ryto“ paskelbta bendrovės „Vilmorus“ apklausa parodė, kad jei rinkimai būtų artimiausiu metu, už socdemus balsuotų 19 proc. apklaustųjų, tiesa, kiek anksčiau jų reitingas buvo dar aukštesnis ir siekė 19,9 proc. 

Antrieji reitinguose lieka konservatoriai, tretieji – opozicinė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), už kurią balsuotų 8,7 proc. respondentų[2]..

Socialdemokratai prezidento rinkimuose remia G.Nausėdą

O čia svarbus ženklas ir tiems, su kuo koja kojon tie socialdemokratai eina. Štai prezidento rinkimuose jie palaikys dabartinį šalies vadovą Gitaną Nausėdą, skatindami už jį balsuoti ir savo partijos elektoratą. 

LSDP pirmininkė europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė paskelbė, kad rinkimuose nedalyvaus, nors daug kas matė ją kaip kandidatę į prezidento postą. Politologai mano, kad toks jos sprendimas yra padarytas manant, kad socdemai sudarys valdančiąją daugumą po kitų rinkimų, ir jiems labai norisi turėti gerus ryšius su prezidentu – mat akivaizdu, kaip blogi prezidento ir valdančiųjų ryšiai veikia visą šalies politiką.

„Matyt, yra išskaičiavimas tada, kurį ji išsakė, kad tikisi gero sutarimo su G. Nausėda, jeigu socialdemokratai formuoja valdančiąją daugumą po Seimo rinkimų.

V. Blinkevičiūtė, atrodo, nemato reikalo eikvoti partijos resursų prezidento rinkimams. Šiaip gal šiek tiek tai yra pragmatiška, nes šansai laimėti tuos rinkimus tikrai nėra, pavadinkime taip, dideli“, – yra sakiusi Mykolo Riomerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė[3].

Socialdemokratai neslepia: palaiko gėjų, lesbiečių ir kitokias partnerystes bei LGBT

Kol valdančioji koalicija pati nesugeba susitarti ir vieningai vienodai balsuoti dėl Civilinės partnerystės projekto, Laisvės partija, kuri ir yra šio projekto iniciatorė, sulaukė palaikymo iš opozicijos. Po to, kai partijos lyderė Aušrinė Armonaitė viešai pareiškė, kad socdemų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė „peza“ ir niekaip negeba pasakyti, ar partija palaikys įstatymo projektą ar ne, europarlamentarė pareiškė, kad jei būtų Seime, balsuotų už įstatymo projektą.

„Geriausia tai yra sėdėti Briuselyje ir kartą per mėnesį pezėti visokius dalykus apie “paprastų žmonių” gyvenimą Lietuvoje. 

Tarptautiniuose europarlamento ir kairiųjų formatuose skelbtis už žmogaus teises, o grįžus namo toliau vyniotis nuo tiesaus atsakymo, tai ar bus vieningas socialdemokratų frakcijos palaikymas Civilinės sąjungos įstatymo priėmimui. Ir kodėl jo iki šiol nėra, kai Partnerystės įstatymas buvo žadėtas rinkėjams“, – savo socialiniame tinkle rašo A. Armonaitė ir priduria, kad V. Blinkevičiūtei dar ne vėlu pasitaisyti[4].

Taigi po tokio „malonaus“ pareiškimo, V. Blinkevičiūtė galiausiai pareiškė, kad, jei būtų Seime, balsuotų už partnerystės įstatymą.

„Jeigu aš būčiau Seimo narė, aš balsuočiau už civilinės sąjungos įstatymo projektą“, – TV3 televizijai pirmadienį įvardijo V. Blinkevičiūtė[5].

LSDP frakcijos Seime seniūnas taip pat pučia į vieną dūdą su partijos galva ir sako, kad didžioji dalis frakcijos palaiko partnerystės įstatymą.

„Socdemų pozicija nėra pasikeitusi. Frakcijoje yra įvairios nuomonės, bet pusė frakcijos arba didesnė jos dalis palaikytų ir tokį išplautą projektą tam, kad nebebūtų dviprasmybių arba asmenų grupių, kurios yra socialiniame užribyje ir negali niekaip savo santykių formalizuoti teisine prasme“, – yra sakęs LSDP frakcijos Seime seniūnas Gintautas Paluckas.

Socialdemokrato teigimu, vietoje Partnerystės įstatymo valdančiųjų siūlomame Civilinės sąjungos įstatymo projekte dingo iš esmės visos nuostatos, kurios anksčiau „tradicinės šeimos“ likimu susirūpinusiems kėlė nepasitenkinimą[6].