Suprasti akimirksniu
  • Už dalyvavimą valstybės pervesme – kalėjimas iki gyvos galvos
  • Už pagalbą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą – iki 10 metų kalėjimo
  • Griežtinama atsakomybė už dalyvavimą antikonstitucinių grupių veikloje
Šaltiniai
Seimas
Seimas nusprendė, kad už dalyvavimą valstybės pervesme gali grėsti kalėjimas iki gyvos galvos. ELTA nuotrauka

Už dalyvavimą valstybės pervesme – kalėjimas iki gyvos galvos

Seimas pritarė šalies vadovo Gitano Nausėdos siūlomoms Baudžiamojo kodekso (BK) pataisoms, kuriomis siūloma griežtinti atsakomybę už padarytus nusikaltimus valstybei.

Už tai numatančias BK pataisas balsavo 101 Seimo narys, prieš – 1, dar 6 parlamentarai susilaikė.

Pagal priimtus pakeitimus, asmenys, organizavę ar dalyvavę sąmoksle valstybės perversmui įvykdyti arba dalyvavę perversme, galės būti baudžiami ne tik laisvės atėmimu nuo 4 iki 20 metų, bet ir laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Už pagalbą kitai valstybei veikti prieš Lietuvą – iki 10 metų kalėjimo

Griežtesnė atsakomybė lauks ir tų, kurie padės kitai valstybei ar jos organizacijai veikti prieš Lietuvą pasinaudodami ekstremaliąja situacija, nepaprastąja padėtimi ar mobilizacija. Už tai asmuo bus baudžiamas laisvės atėmimu nuo 3 iki 10 metų.

BK pataisomis sugriežtinta ir atsakomybė už kolaboravimą. Lietuvos pilietis, okupacijos ar aneksijos sąlygomis padėjęs neteisėtos valdžios struktūroms įtvirtinti okupaciją ar aneksiją, slopinti Lietuvos gyventojų pasipriešinimą arba kitaip talkinęs neteisėtai valdžiai veikti prieš Lietuvą, bus baudžiamas laisvės atėmimu nuo 4 iki 12 metų.

Griežtinama atsakomybė už dalyvavimą antikonstitucinių grupių veikloje

Baudžiamąją atsakomybę sutarta griežtinti ir už dalyvavimą antikonstitucinių grupių ir organizacijų veikloje. Pagal naujas nuostatas už tai bus baudžiama nuo 5 iki 15 metų.

Jei bus dalyvaujama šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluotų antikonstitucinių organizacijų ar grupių veikloje, už tai grės laisvės atėmimas nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos. Tuo metu tokių organizacijų ar grupių vadovai bus baudžiami laisvės atėmimu nuo 12 iki 20 metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Parengta remiantis ELTA.