Suprasti akimirksniu
  • Vilniaus miesto apylinkės teismas Šarūną Stepukonį leido suimti 14 dienų
  • Šis teismo sprendimas per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui
  • „BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis
Šaltiniai
ŠS
Šarūnas Stepukonis. ELTA nuotrauka

Vilniaus miesto apylinkės teismas Šarūną Stepukonį leido suimti 14 dienų

Vilniaus miesto apylinkės teismas pirmadienį buvusį įmonės „BaltCap“ partnerį, apie 30 mln. eurų pasisavinimu įtariamą Šarūną Stepukonį leido suimti 14 dienų.

Pasak Vilniaus miesto apylinkės teismo atstovo spaudai Giedriaus Janonio, teismas prokuroro prašymą suimti G. Stepukonį tenkino iš dalies, tai yra leido suimti įtariamąjį 14 dienų, šį terminą skaičiuojant nuo įtariamojo sulaikymo dienos, t. y. nuo šių metų vasario 10 d.

„Teismas leido įtariamąjį suimti 14 dienų“, – informavo G. Janonis.

Prokuratūros prašymas suimti G. Stepukonį buvo išnagrinėtas ir sprendimas dėl jo priimtas nuotolinio teismo posėdžio metu.

Šis teismo sprendimas per 20 dienų gali būti apskųstas Vilniaus apygardos teismui

Skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.

Tyrimą dėl galimai pasisavintų piniginių lėšų kuruojantis Europos deleguotasis prokuroras Darius Karčinskas pirmadienį portalui „15min.lt“ patvirtino, kad teisėsauga sulaikė Š. Stepukonį.

Kaip nurodė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Š. Stepukonis buvo suimtas šeštadienį, 18 val. 11 min., FNTT patalpose Vilniuje.

„Atlikus būtinus procesinius veiksmus, įtariamasis buvo patalpintas į Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato areštinę“, – teigiama FNTT pranešime spaudai.

„BaltCap“ šiuo metu susiduria su reputacijos problemomis

Po to, kai pernai lapkritį nutraukė sutartį su buvusiu „BaltCap Infrastructure Fund“ partneriu Š. Stepukoniu. Jis įtariamas pasisavinęs apie 30 mln. eurų, kurių bent dalį galėjo pralošti kazino.

Vilniaus apygardos prokuratūra penktadienį pareiškė, kad 2022 metais buvo pradėjusi ikiteisminį tyrimą iš bendrovės „Paysera LT“ gavus informacijos apie į Š. Stepukonio sąskaitą iš Lenkijos įmonės pervestus 3,9 mln. eurų. Pasak prokuratūros, tada nustatyta, kad pinigai buvo pervesti vykdant akcijų perdavimo sandorį, tad tyrimas nutrauktas, tačiau praėjusią savaitę jis buvo atnaujintas.

Tyrimą dėl Š. Stepukonio veiklos kontroliuoja Europos Prokuratūra, jį atlikti pavesta FNTT.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narys Aleksandras Nemunaitis tvirtina, kad Š. Stepukonis šiuo metu savanoriškais pagrindais kariauja Ukrainoje.

Parengta remiantis ELTA.