Suprasti akimirksniu
  • Saulius Skvernelis teigia, kad realu sutarti dėl pelno mokesčio didinimo
  • Siūlo akcizais apmokestinti daugiau prekių
  • Trečiadienį vyksta partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo
Šaltiniai
Saulius Skvernelis
Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis. ELTA nuotrauka

Saulius Skvernelis teigia, kad realu sutarti dėl pelno mokesčio didinimo

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad siekiant papildomo finansavimo gynybai yra realu susitarti dėl didesnio pelno mokesčio. Tačiau, anot jo, pridėtinės vertės mokestis (PVM) ir gyventojų pajamų mokestis (GPM) negali būti keliami.

„Kas įmanoma padaryti, tai jeigu Vyriausybė šiandien po, tikiuosi, paskutinio išklausymo, sukonstruos mokesčių mechanizmą (...), nes dabar kalba yra apie bendrą biudžetą (...), tai reikalingas įstatymas, kuris užkurtų gynybos fondą, ar galėtų būti netgi konstitucinis įstatymas, kuris aiškiai pasakytų, kad toks yra ir ten krenta pinigai“, – trečiadienį žurnalistams Vyriausybėje prieš trečiąjį premjerės susitikimą su politinėmis partijomis ir verslo atstovais dėl papildomo gynybos finansavimo didinimo teigė S. Skvernelis.
„Ir susitarti iš kur pinigai pirmiausia turi kristi. Mūsų manymu, realu susitarti dėl pelno mokesčio. Mūsų požiūriu PVM ir gyventojų pajamų mokestis yra raudona linija, kurios neperžengsime“, – pažymėjo jis.

Siūlo akcizais apmokestinti daugiau prekių

S. Skvernelis taip pat tikino, kad daugiau lėšų gynybai galima skirti akcizais apmokestinus prekes, kurios „nėra propaguojančios sveiką gyvenimo būdą“.

„Jeigu bus pelno mokestis, 1 proc. yra 120 mln. eurų, tai gali būti 2, 3, 4 ar iki 5 proc. padidinimas. Manau realu, kad būtų 2 proc. ir tada siūlome dar kitas galimybes, akcizais apmokestinti prekes, kurios nėra propaguojančios sveiką gyvenimo būdą, kaip alkoholis, tabakas, šešėlį dar kažkiek išnaudoti ir sudėlioti 2025 ir 2026 m. sąskaitų apmokėjimo finansus“, – sakė politikas.
„Ilgalaikėje perspektyvoje nuspręs kitos valdžios“, – aiškino jis.

Trečiadienį vyksta partijų bei verslo atstovų susitikimas dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo

Premjerė Ingrida Šimonytė trečiadienį kviečia politinių partijų bei verslo atstovus dalyvauti trečiajame susitikime dėl Lietuvos gynybos finansavimo didinimo.

Į susitikimą pakviestos politinių partijų, verslo bei Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai.

Pirmadienį krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas patikino, jog premjerės inicijuojamame susitikime dėl gynybos finansavimo siūlys partneriams skirti didesnį dėmesį oro gynybai.

Parengta remiantis ELTA.