Suprasti akimirksniu
  • Prišiukšlinę Lietuvai konservatoriai bėga, kol dar gali
  • I. Šimonytė „šitam Seimui“ nesiteisins
  • Konservatoriai ne pripažįsta savo klaidas, o gelbėja savo kailį
  • Valstiečiai atsako į gąsdinimą – Vyriausybei pareiškė nepasitikėjimą
Šaltiniai
valdžia
Ar Vyriausybės sakymas, kad ji atsistatydins, tėra dar vienas melas? Frederic Köberl/ Unsplash.com nuotrauka

Prišiukšlinę Lietuvai konservatoriai bėga, kol dar gali

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad „čekiukų“ skandalas gali būti gana gerai suplanuotas konservatorių ėjimas. Esą nujausdami, kiek visko pridarė, kiek išdraskė savo reformomis, kiek destrukcijos sukėlė, konservatoriai tiesiog… bėga, kaip pelės iš skęstančio laivo. Palikę svilėsius jie stebės, kaip iš pelenų mūsų šalį vėl bandys prikelti jau kita valdžia.

„Čekučių“ skandalas sukūrė palankią terpę nusimesti atsakomybę už visas Lietuvos bėdas, kurias sukėlė ne kas kitas, o konservatoriai. Jie tokiu būdu bando paslėpti visus klano nusikaltimus po gerokai menkesnę įtaką valstybės nuskurdinimui turinčia netvarkinga savivaldybių finansų valdymo sistema“, – įsitikinęs R. Karbauskis.

Jo teigimu, juokinga būtų patikėti, kad Vyriausybė spėjo pavargti per trejus metus – juk ar šiaip ar taip kaltę konservatoriai meta ant Seimo, kažkodėl jame matydami daugiau bėdų nei savo suburtoje Vyriausybėje. 

„Galų gale visiems laikams reikia konstatuoti, kad šis klanas niekada nesiekė padėti Lietuvai. Kai jo atstovai valdžioje – šalies ekonomika ir žmonės patiria didžiausius smūgius.

Klanas nežino, kaip uždirbami pinigai, nemoka jų uždirbti, todėl nevertina dirbančiųjų ir kuriančių darbo vietas. Todėl tikėtis, kad jie kažką sukurs naudingo Lietuvai irgi neverta“, – sako politikas.

Jis pridūrė, kad konservatoriai sukasi aukštuose postuose tik todėl, kad yra… konservatoriai. Joks verslininkas nepriimtų į darbą tokių žmonių, kurių veiksmai dėl begalinės arogancijos atnešė tiek destrukcijos šimtams tūkstančių Lietuvos piliečių[1].

I. Šimonytė „šitam Seimui“ nesiteisins

Konservatoriams paskelbus apie neįkandamus skaidrumo standartus ir siekį paleisti Seimą, o ne prisidirbusius konservatorių ministrus, I. Šimonytė pareiškė, kad savo pačios politinio patikrinimo Seime net neketina daryti. 

„Aš tikrai neisiu į šitą Seimą tikrintis pasitikėjimo, nes tai yra absurdiška tikrintis pasitikėjimą Seime, kai problema yra aiškiai Seimo, nors ne vienas Seimo narys ir ne vienas politikas bando savivaldoje kažkada įvykusius dalykus paversti Vyriausybės problema, tarsi čia yra Vyriausybės problema.

Šitame Seime penkiasdešimt keli žmonės, kurie yra buvę tarybos nariai, yra daugiau negu 100 Seimo narių, kurie naudoja parlamentines lėšas ir kurių naudojimas dar nėra turbūt iki galo ištirtas ir įvertintas, ir tikrai man nėra kodėl ateiti į Seimą ir atsiklausti, ar Seimas manimi pasitiki“, – sakė Šimonytė[2].

Tad problema yra „šitas Seimas“, o ne „šita Vyriausybė“. Kas tie trys ministrai, kurie lupo savivaldos pinigus negailėdami?

„Arogancija ir toliau trykšta per kraštus. Ir ne premjerei spręsti, ar ji eis tikrintis pasitikėjimą į Seimą, ar ne. Dėl to statuto numatyta tvarka gali apsispręsti Seimas. O ir kas čia per pareiškimai apie ŠITĄ Seimą? Šitas Seimas, jei ką, ją tvirtino, tvirtino vyriausybės programą“, – sako buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Jis spėja, kad premjerė tiek gynė savo ministrus, kad šiek tiek persidirbo ne ten, kur reikia. 

„Buvo pasirinkta aklai ginti nekompetentingus ministrus. Dabar jau esą Seimas dėl to kaltas. Ir čekių istorija yra tik galutinis lašas kantrybės taurėje. 

Dabar premjerė įsivarė save į kampą su pasisakymais. Ir niekas jos nelaiko, gali, kad ir rytoj atsistatydinti. Tikrai valstybė nesugrius. Galės ją delegavusios partijos pirmininkas, kuris kaip mažas vaikas savo pasisakymais griauna valstybės stabilumą, imtis iniciatyvos“, – rėžė A. Veryga[3].

Konservatoriai ne pripažįsta savo klaidas, o gelbėja savo kailį

Dabar turbūt jau visiems akivaizdu, kad konservatorių partija yra pati pavojingiausia organizacija Lietuvoje“, – be skrupulų sako parlamentaras „valstietis“ Dainius Gaižauskas. 

Jo teigimu, konservatorių didžiausia problema ta, kad pridarę klaidų jie jų nepripažįsta, o visada ieško ir suranda kaltus.

„Šįkart vėl sugalvojo gudrų ir klastingą išsigelbėjimo planą: likus tik vos daugiau nei metams iki naujų rinkimų, Šimonytė suplanavo ,,nekaltą“ valdžios perdavimą kitiems, kurie, akivaizdu, kad nieko gero per vienerius metus nespės nuveikti, nes paliktame konservatorių dumble tik paskęsti per tokį laiką galima“, – tęsia politikas.

Jo manymu, tikėtina, kad konservatoriai tikisi, kad per tą laiką žmonės pamirš šituos čekių skandalus, atsimins tik kad naujoji valdžia nieko žmoniško nepadarė, ir naujuose rinkimuose konservatoriai vis dar turės šiokį tokį šansą išlikti valdžioje. Nes jei dabar jie nepasitrauks, gali būti, kad ant politinio žemėlapio grįš tik po daugelio daugelio metų. 

„Negana to, konservatoriai dar planuoja susigrobti priešrinkiminių stiprių dividendų propagandai. Kalbu apie NATO viršūnių susitikimą, nes jame galės dalyvauti tik valdantieji, kurie pasipuikavę pagrindinėse medijose iškart po NATO samito planuoja atsisakyti valdžios“, – sako D. Gaižauskas.

Jis pridūrė, kad šis konservatorių gelbėjimosi planas yra niekingiausias, kokį tik galima sugalvoti[4].

Valstiečiai pasirengę padėti Vyriausybei pasitraukti. Marten Bjork/ Unsplash.com nuotrauka
Valstiečiai pasirengę padėti Vyriausybei pasitraukti. Marten Bjork/ Unsplash.com nuotrauka

Valstiečiai atsako į gąsdinimą – Vyriausybei pareiškė nepasitikėjimą

Nors ne vienas visuomenininkas ir politikas sako, kad konservatorių grietinėlės kalbos apie tai, kad Vyriausybė atsistatydins gali būti ir farsas, gąsdinimas ir laukimas, kol visi ims šaukti „tai ne, neišeikit“, valstiečiai nusprendė patikrinti, kiek tiesos yra konservatorių grasinimuose.

Ir visai nesvarbu, kad I. Šimonytė „šitame Seime“ nesitikrins pasitikėjimo – atrodo, jai teks atsiminti šalies įstatymus ir valdymo struktūrą, kur nori nenori, ji turi būti atskaitinga Seimui.

„Mano siūlymas bus pateikti Seimo nutarimo projektą dėl Lietuvos Respublikos Seimo nepasitikėjimo Lietuvos Respublikos Vyriausybe, tai yra panaudoti tą patį paprasčiausią straipsnį, kur reikia 71 balso. Jeigu toks sprendimas būtų, prezidentas galėtų paskelbti neeilinius rinkimus“, – „valstiečių“ posėdyje kalbėjo partijos lyderis Ramūnas Karbauskis.

Jis pridūrė, kad visi širdyse ir galvose žinos, kodėl Vyriausybė iš tiesų turėtų trauktis. Bėda, kad kaip visada baisiai jautriai reaguodami į kitų nuomonę, patys valdantieji gali nebalsuoti už tokį nutarimą, kuriame bus akcentuotas konservatorių elgesys, trukęs visus trejus metus.

„Mes esam parengę nutarimą. Jame, aišku, konstatuojamojoje dalyje reikia, galbūt, taisyti, nepalikti jokių užuominų apie tai, kaip nesėkmingai dirbo valdantieji, apie politinę kultūrą – tai pasilieka mūsų galvose ir visų žmonių žinojime. Toks nutarimas turėtų būti toks, kad jie (valdantieji – „Delfi“) galėtų už jį balsuoti“, – sako valstiečių lyderis[5]

avatar
done
Rosita Kvietkevičienė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Ramūnas Karbauskis . Feisbuko įrašas facebook.com
3.arrow_upward
Aurelijus Veryga . Feisbuko įrašas facebook.com
4.arrow_upward
Dainius Gaižauskas. Feisbuko įrašas facebook.com