
Grįžome į gūdų sovietmetį
Nurimus aistroms dėl balsavimo Seime, 77.lt pavyko pakalbinti patį Petrą Gražulį. Politikas neslėpė nusivylimo susiklosčiusia situacija.
„Teisingumas Lietuvoje kapituliavo ir mes grįžome į sovietmetį. Tik jeigu tuomet buvo brukamas komunizmas, tai dabar tautai bruka lansbergizmą, bet jie mažai kuo skiriasi, – ironizavo politikas. – Taip pat mane šokiravo, kad klusniai balsuoti nuėjo ir vadinamoji opozicija, taip aiškiai parodydama, kad jokios opozicijos Lietuvoje nėra.“
Niūriai P. Gražulis vertino ir artėjančių Seimo rinkimų perspektyvas.
„Turime tokią situaciją, kurią nelabai bepakeisi. Šiandieninis balsavimas aiškiai parodė, kad vadinamieji opozicionieriai glaudžiai bendradarbiauja su landsbergių šuvte, tad jeigu jie vėl bus išrinkti į Seimą ar tai ką nors iš esmės pakeis? – realiai situaciją įvertino politikas. – Manau, taip nutiko, nes vyksta nešvarūs užkulisiniai žaidimai ir sudaromi pokiliminiai sandoriai. Gali būti, kad Darbo partija palaikė valdančiuosius mainais į pažadą ištraukti iš kalėjimo Vytautą Gapšį ir gal net grąžinti jį į Seimą. Nes jį tik pasodino už kyšį, tai kas čia tokio. Gal dar kažką pažadėjo. Nežinau. Spėju, bet, manyčiau, tokie susitarimai galėjo būti.“
Pasak politiko, veiklos netruks
Pasidomėjus apie ateities planus, P. Gražulis patikino, kad rankų nenuleis.
„Prezidento Rolando Pakso atveju Lietuvos teismai nusprendė, kad jis niekuomet nebegalės būti renkamas. Europos žmogaus teisų teismas konstatavo, kad tai yra tiek piliečio, tiek visuomenės teisių pažeidimas ir Lietuvai teko nusileisti, – priminė jis. – Mano atveju 10-iai metų Seimo durys užsidarė, tačiau aš galiu ir tikrai dalyvausiu Europos Parlamento rinkimuose. Be to, esu Tautos ir teisingumo sąjungos pirmininkas. Mes paskelbėme, kad prezidento rinkimuose remsime Igną Vėgėlę, todėl veikti tikrai bus ką.“
Sprendimas, galintis suvienyti mąstančius žmones
Užklausus apie tai, kaip šiandieninis valdančiųjų ir jų pakalikų sprendimas paveiks potencialius Sąjungos rėmėjus ir šalininkus, P. Gražulis išreiškė viltį, kad tai paskatins juos vienytis.
„Tie, kurie mąsto savo galva ir gilinasi į politiką, mato, kas vyksta. Teismo ekspertai taip ir nepatvirtinto to, kad aš paspaudžiau mygtuk, tačiau Konstitucines Teismas su Stasiu Šedbaru priešakyje, surengė spiritizmo seansą, išsikvietė piktąsias dvasias ir jos „nustatė“, kad menamas pažeidimas, ir ne bet koks, o grubus, buvo, – toliau ironizavo politikas. – Toks „svarbus“ dalykas, prieš kurį nublanksta 160 mln. eurų iš gyventojų nusavinusio ESO saviveikla. Beje, tie patys valdantieji nusprendė, jog saulių elektrinių turėtojai už jų elektrinių pagamintos elektros kilovatvalandės pasaugojimą netrukus turės mokėti ne 10, o 30 eurocentų, tačiau niekam tai nekliūna. Kaip ir tas, kad, tikėtina, vieną kartą apvogti žmonės bus apvagiami dar kartą, kad tik ESO galėtų grąžinti žmonės jų pačių pinigus.
Niekam iš „teisingųjų“ nekliūna nesibaigiančios Nacionalinio stadiono statybos, nors už tai, kiek buvo skirta jo projektams ir studijoms jau buvo galima pastatyti du stadionus.
Nekliūna čekiukų skandale įsipainiojusios vis dar finansų ministrė Gintarė Skaistė ar skubiai pasiprašiusi iš užimamų pareigų buvusi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Skandalas kilo, bet jokių bylų nebuvo pradėta. Net ir po to, kai Seimo opozicija surinko parašus, kad būtų įvertinti J. Šiugždienę balsavimui registravusios Jurgitos Sėjonienės veiksmai. Nes jos priklauso landsbergių šutvei ir turi nuteistų partijų – Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos – palaikymą? Kažkiek vilties suteikia tik tai, jog žmonės visą tai mato, supranta, todėl susitelks ir per ateinančius rinkimus gerai pagalvos, kas yra kas ir kam verta atiduoti savo balsą.“