Suprasti akimirksniu
  • Po EP rinkimų, G. Nausėdos ir P. Gražulio konfliktas
  • G. Nausėda apie Europos politinį žemėlapį: „tokių Gražulių ir net ryškesnių ten yra daug ir jų daugėja“
  • P. Gražulio atsakas šalies vadovui: „nesigėdijate žeminti ir niekinti politinį kalinį“
Šaltiniai
P. Gražulis ir G. Nausėda
P. Gražulis atkirto G. Nausėdai. 77 koliažas

Po EP rinkimų, G. Nausėdos ir P. Gražulio konfliktas

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį buvo paskelbti Europos Parlamento (EP) rinkimų rezultatai. Paaiškėjo, kad Lietuvoje daugiausiai mandatų iškovojo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD). Jie Briuselyje išsaugos 3 savo atstovus.

Antroje vietoje liko Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP), kuri iškovojo 2 mandatus. Po vieną mandatą atiteko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS), Laisvės partijai, Demokratų sąjungai „Vardan Lietuvos“, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjungai (LLRA-KŠS), Tautos ir teisingumo sąjungai (centristai, tautininkai) bei Liberalų sąjūdžiui.

Tautos ir teisingumo sąjungai gavus vieną mandatą, paaiškėjo, kad į Briuselį keliaus buvęs seimo narys Petras Gražulis. Šiuose EP rinkimuose jo vedama Tautos ir teisingumo sąjunga EP rinkimuose surinko 5,45 proc. balsų.

Šį pasiekimą bei P. Gražulio patekimą į EP įvertino ir šalies prezidentas Gitanas Nausėda. Jis pareiškė, kad P. Gražulio pergalė nenustebino, tačiau kartu jis sukritikavo politiką. Į tai netruko sureaguoti ir pats P. Gražulis, kuris viešai kreipėsi į valstybės vadovą.
Prezidentas G. Nausėda sukritikavo P. Gražulį. ELTA nuotrauka
Prezidentas G. Nausėda sukritikavo P. Gražulį. ELTA nuotrauka

G. Nausėda apie Europos politinį žemėlapį: „tokių Gražulių ir net ryškesnių ten yra daug ir jų daugėja“

Lietuvos prezidentas G. Nausėda teigia, jog jo nenustebino sekmadienį vykusiuose EP rinkimuose triumfavęs P. Gražulis. 

„Visada atsiranda žmonių, kurie išnaudoja dalies žmonių nuotaikas ir daro tai pakankamai gudriai – kalbu apie poną Vaitkų prezidento rinkimuose, apie poną Gražulį ne tik EP rinkimuose, bet ir daugybėje kitų rinkimų. Jie dirba savo darbą, o demokratijos jėgos, šiuo atveju, pralaimi, nes jos nepasiūlo alternatyvos arba tų sprendimų būdų, kurių žmonės laukia“, – teigė G. Nausėda.

G. Nausėda taip pat pridūrė, kad europinėje perspektyvoje, tokių politikų daugėja, tad visuomenei reikia daryti išvadas.

„Žvelgiant iš europinės perspektyvos ir matant, kad tokių Gražulių ir net ryškesnių ten yra daug ir jų daugėja, tai stebėtis čia neturėtume, bet turėtume daryti išvadas, ką daryti, kad vis dėlto tradicinės partijos būtų pagrindinė alternatyva mūsų žmonėms rinktis“, – sakė šalies vadovas.
P. Gražulis kreipiasi į prezidentą G. Nausėdą. Stop kadras
P. Gražulis kreipiasi į prezidentą G. Nausėdą. Stop kadras

P. Gražulio atsakas šalies vadovui: „nesigėdijate žeminti ir niekinti politinį kalinį“

Antradienį į prezidento G. Nausėdos kritiką sureagavo ir P. Gražulis. Jis paskelbė viešą vaizdo įrašą.

„Ponas prezidente, vakar jūs, kaip ir 30 nepriklausomybės metų landsbergiai, tyčiojotės ir niekinote mane. Kaip ir sovietiniais laikais, ne tik tyčiojos ir žemino komunistų valdžia, bet ir persekiojo. Karceriai, esu paskutinis politinis kalinys. Jūs 87-ais metais kurdamas sau gerovės valstybę, stojote į komunistų partiją. Aš 87-ais metais drauge su kitais savo kolegomis organizavome protesto akciją prie Mickevičiaus paminklo. 88-ais metais buvau nuteistas, už tai, kad atsisakiau tarnauti sovietinei sistemai. Kad dar norėjau vieną mitingą organizuoti vasario 16-ąją ir kelti laisvės, nepriklausomybės klausimą. Jūs gi tuo pačiu metu, būdamas principingas ir kurdamas sau gerovės valstybę, įstojote į komunistų partiją“, – sako P. Gražulis.

Jis taip pat sukritikavo šalies vadovą ne tik dėl jo praeities komunistų partijoje, bet ir dėl dabartinės pozicijos šiuo metu valdžioje esančių partijų klausimu.

„Ir jūs be jokio skrupulo nesigėdijate žeminti ir niekinti politinį kalinį. Jūs niekinate visus politinius kalinius, tremtinius, kurie kovojo už nepriklausomybę. Prezidente, jūs niekinate visus tuos, kurie balsavo už mane. Norėdamas prisitaikyti prie sistemos, landsbergių sistemos. Aš tik vieno dalyko dabar laukiu, kada jūs pateiksite kaip kandidatą į Europos Komisiją seimui poną Landsbergį. Jūs visais klausimais su jais kolaboravote. Nusileidote jiems visais klausimais, nežiūrint, kad jie tyčiojosi iš jūsų“, – teigia politikas.

P. Gražulio teigimu, jeigu ateityje „keistųsi politinė sistema ir ateitų Putinas, G. Nausėda būtų pirmas, kuris jam paspaustų ranką, kad sukurtų savo gerovės valstybę“ .

„Jūs atvirstumėte į komunistų partiją, į kurią įstojote 87-ais metais. Taigi, sėkmės jums. O rinkimuose, rinkimų rezultatais jūs labai nesidžiaukit. Ir aš balsavau ne už jus, bet prieš Šimonytę balsuodamas už jus. Ir pusė tokių žmonių buvo. Taigi, nesate man joks autoritetas ir jokia man nesate vertybė“, – teigia P. Gražulis.

Primename, kad rinkimų naktį EP mandatą iškovojęs P. Gražulis sakė, kad netikėjo, jog jam iš tiesų pavyks gauti vietą Briuselyje. Politikas taip pat neslėpė džiaugsmo dėl to, kad pavyko aplenkti didesnius konkurentus – liberalus ir Regionų partiją.

„Džiaugiuosi, labai, kada tokios partijos kaip liberalai mažiau gauna, arba regionai – partija, kurios struktūra atrodė labai stipri ir panašiai. Tai tikrai stebuklas ir tikrai Dievas yra“, – sakė politikas.