- VRK Antano Kandroto dokumentus visgi priėmė
- Celofanas: neužfiksavau, bet jie taip pasakė - už visko stovi bankai
- Reitingai skirti visuomenės nuomonės formavimui
- Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną
VRK Antano Kandroto dokumentus visgi priėmė
Ketvirtadienį pasirodė informacija apie tai, kad neseniai partiją "Mes Lietuva" įkūręs visuomenininkas Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas, atvyko į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir pateikė dokumentus dėl kandidatavimo prezidento rinkimuose.
„Šiandien į Vyriausiąją rinkimų komisiją atvyko Antanas Kandrotas ir pateikė dokumentus, kartu su prašymu registruoti jį savarankišku politinės kampanijos dalyviu Respublikos prezidento rinkimuose“, – žiniasklaidai patvirtino VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė.
Anot jos, A. Kandroto-Celofano pateikti dokumentai yra priimti, o sprendimas, ar registruoti asmenį, kaip save išsikėlusį politinės kampanijos dalyvį, bus priimtas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas.
Celofanas: neužfiksavau, bet jie taip pasakė - už visko stovi bankai
Su 77.lt bendravęs A. Kandrotas neslėpė, kad vykstančiuose, su rinkimais susijusiuose, procesuose įžvelgia bankų ir giluminės valstybės sąmokslą.
„VRK nurodė, kad norint pateikti dokumentus, būtina turėti sąskaitą banke. Įdomu tai, kad jų sąraše buvo tik finansinės įstaigos, viena kurių iš viso dirba tik su juridiniais asmenimis, - naujais atradimais pasidalino visuomenininkas. – Taip pat keista, kad valstybinė institucija VRK vadovaujasi ne Lietuvos Banko teikiamu sąrašu, o portalu bankai.lt, kuris nėra jokia oficiali svetainė, ir net juo remdamasi teikia išvadas. Gaila, kad neįrašiau pokalbio su VRK atstove, nes kai jos paklausiau – ar tai reiškia, kad Lietuvoje veikiantys skandinavų bankai sprendžia, kas gali dalyvauti rinkimuose, kas – ne, ji atsakė teigiamai.“
Netiesiogiai visuomenininko žodžius patvirtino ir patys bankai.
„Vadovaudamasis VRK nurodymais, kreipiausi į 5 tinkamus bankus. Medicinos bankas nurodė, kad skaitė apie mane per daug neigiamos informacijos, todėl su manim nedirbs. „Luminor“ bankas taip pat informavo, kad nutraukia visus santykius ir net nusavino mano pas juos sąskaitoje buvusius pinigus. „Swedbank“ atrašė, kad atsakymą pateiks po mėnesio. Iš SEB atsakymo dar laukiu. Kai apie tai užsiminiau VRK, jie atšovė, jog bankų veiklos nekontroliuoja ir į tai nesikiša“, - stebėjosi A. Kandrotas.
Reitingai skirti visuomenės nuomonės formavimui
Pasidomėjus, kodėl jo, nors ir paskelbusio apie planus siekti prezidento posto, nėra dažname reitinge, A. Kandrotas atsakė, kad reitingai kuriami ne tam, jog atspindėtų žmonių nuomonę, o tam, kad ją formuotų.
„Galbūt koks nors delfis ir vykdė apklausą, tačiau rezultatai buvo ne tokie, kokius norėtų matyti galimi užsakovai, todėl buvo pateikta, kas pateikta. Spėčiau, kad su manim elgiamasi panaši kaip su profesoriumi Eduardu Vaitkumi – kadangi žmonės jį palaiko, sisteminės žiniasklaidos reitinguose jo nematome, nes neparanku būti rodyti nesisteminio asmens proveržį.
Be to, akivaizdu, kad liaudžiai brukami trys „geriausi iš geriausių“ – dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda, teisininkas Ignas Vėgėlė ir prasčiausiai vertinamos Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė. Dar buvo bandoma kišti Viliją Blinkevičiūtę, tačiau socialdemokratai puikiai suvokia savo padėtį, todėl kandidatų ir nekėlė. Kadangi dažnai žmonės balsuoja taip, kaip kiti, dabar stengiamasi formuoti „teisingą“ požiūrį, bet visgi geriausi ir tiksliausia „apklausa“ yra patys rinkimai, o jie parodys kas yra kas“,- tikino Antanas Kandrotas.
Prezidento rinkimai vyks gegužės 12 dieną
Primename, kad jau pavasarį (gegužės 12 d.) vyks prezidento rinkimų pirmasis turas. Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 6 politinės partijos. Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą, Tautos ir teisingumo sąjunga remia profesoriaus Igno Vėgėlės kandidatūrą.
Taip pat be jau minėto A. Kandroto-Celofno yra žinomi 4 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas ir visuomenininkė Erika Švenčionienė.