Suprasti akimirksniu
  • Išskirtinis 77.lt interviu su Antanu Kandrotu
  • Prie Antano Kandroto partijos prisijungė mokytoja Astra
  • Partija „Mes Lietuva“ dalyvaus visuose kitų metų rinkimuose
Šaltiniai
A. Kandrotas
A. Kandrotas - įkūrėme partiją, nes jaučiame žmonių palaikymą, Facebook nuotrauka

Išskirtinis 77.lt interviu su Antanu Kandrotu

Visuomenininkas Antanas Kandrotas, daugeliui pažįstamas kaip Celofanas, rugpjūčio 15 d. įkūrė partiją. Apie tai, kaip vyko įkūrimo proga surengta šventė ir kokie yra tolimesni planai, jis pasidalino su 77.lt

 Kaip praėjo steigimo šventė? Ar buvo provokacijų?

Viskas pavyko labai šauniai ir draugiškai. Nebuvo jokių incidentų ar triukšmaujančių asmenų. Per koronoviruso pandemija policija gąsdino, kad baus neklaužadas, tad mes, sekdami pareigūnų pavyzdžiu, iš anksto informavome, kad tam tikri asmenys arba tie, kurie trukdys viešąją tvarką, bus „krikštijami“ Dubysoje, padedant jiems „nusiplauti nuodėmes“. Matyt tai suveikė, todėl, gal net kiek ir gaila, bet pretendentų į krikštą neatsirado. O kiek būtų partijai dėmesio, jeigu būtume padėję apsivalyti Olegui Šurajevui ar kokiai panašiai asabai.

Koncertavo susirinkusiems broliukai latviai, kurie net padainavo lietuviškai. Mūsų atlikėjai, kaip ir esu minėjęs, idėjai pritarė, bet, gaudami valdiškus užsakymus, matyt išsigando tikėtino vėlesnio persekiojimo. Puikiai juos suprantu, nes valgyti nori visi, bet gal po metų situacija pagaliau pasikeis.

Ir esu labai dėkingas visiems, kurie, tiesiogiai ar per įgaliotinius asmenis, dalyvavo ir prisidėjo. Susumavus skaičiavimo rezultatus paaiškėjo, kad partijos gimime dalyvavo 2306 asmenys, nors steigėjų gali būti ir daugiau, kadangi žmonės važiavo iki pat vėlyvo vakaro. Renginio pradžioje suskaičiavau 120 automobilių, o vėliau jų buvo dar daugiau.

Beje, išplitus žiniai, sulaukėme nemažai užklausų ir skambučių iš norinčiųjų prisijungti, todėl labai tikėtina, kad realių, veikiančių narių partija turės 3-4 tūkst.

Taip pat buvo išrinkta 20 žmonių taryba. Tik ne taip, kaip vyksta vienoje žinomoje, faktiškai vieno asmens, partijoje, kur į tarybą gali patekti ir „imperatoriaus artimieji“. Mes vertinome žmonių norus ir gebėjimus, todėl tarybą sudaro visos Lietuvos, pradedant Skuodu ir baigiant Druskininkais, gyventojai. Turime net vieną iš Izraelio į gimtinę grįžusį ir čia pasilikti nusprendusį jaunuolį.

Kaip vertinate tą faktą, kad sisteminė žiniasklaida jus ignoruoja?

Ne visai ignoruoja. Buvo atvykusi TV 3 komanda, žurnalistas elgėsi profesionaliai, neuždavinėjo provokuojančių klausimų ir paliko labai malonų įspūdį. Tikiuosi, reportažas bus toks pats.

Dar buvo vietinis, Kelmės laikraštis „Bičiulis“ kurį skaitė bei labai mėgo mano amžinatilsį senelis. Jo žurnalistai labai džiaugėsi, kad pagaliau ir Kelmėje susikūrė politinė partija.

Prie Antano Kandroto partijos prisijungė mokytoja Astra

Kas paskatino susivienyti su Astra Astrauskaite-Genovaite?

Visada ieškau, kas žmones vienija, o ne kas juos skiria. Tarkim galime su kažkuo nesutarti dėl skiepų, bet sutariame dėl LGBT. Mums įkalta, kad reikia ieškoti, to kas skiria, bet aš elgiuosi priešingai. Astra iš anksto pasiskambino, pasiūlė savo auditoriją, pasakė, kad idėją palaiko ir nori jungtis. O kadangi vadovaujuosi taisykle – mano priešo priešas mano draugas, klausimų neliko. Jeigu matysiu, kad kažkas pradės elgtis netinkama ar bandys partiją tempti ne ta linkme, su tokiais teks atsisveikinsiu. Bet nesiimu spėlioti, o dabar durys atviros visiems. Nieko neskirstysiu ir su visais kalbėsiu.

A.Astrauskaitė-Genovaitė neslėpė, kad susijungimą paskatino vienodos vertybės ir požiūris į šalies ateitį, Facebook nuotrauka
A.Astrauskaitė-Genovaitė neslėpė, kad susijungimą paskatino vienodos vertybės ir požiūris į šalies ateitį, Facebook nuotrauka

Pati Astra Facebook paskyroje rašė: „Susijungėme: Antano kuriamos partijos pasekėjai ir mano „Mūsų Valstybė" į vieną politinę jėgą „Mes Lietuva". Kartu kovojame prieš represijas, prieš Lietuvos naikinimą, už Tėvynės Nepriklausomybės, mūsų šeimų, Lietuvių kalbos, Tautos išlikimą.“

Partija „Mes Lietuva“ dalyvaus visuose kitų metų rinkimuose

Ar prašys pinigų iš valstybės?

Kiek žinau Naglio Puteikio partija gauna, Sauliaus Skvernelio partija negali skųstis, bet nemanau, kad pasuksiu jų keliu. Seimo kuluaruose kalba, kad S. Skverneliui taip buvo atsidėkota už balsavimą dėl Vytauto Landsbergio paskelbimo Lietuvos prezidentu. Mes taip tikrai nesielgsime ir mūsų tikslas nėra prisibrauti prie valdiškų pinigų.

Kokie artimiausi ir metų tikslai?

Esame tokioje situacijoje pateiksiu palyginimą - automobilį įsigijome, beliko jį užregistruoti. Partiją jau turime, susitvarkome, susižiūrime su struktūra ir tuomet bus matyti, kada galima eiti registruoti. O planai aiškūs - dalyvavimas kitų metų Prezidento, Seimo ir Europos Parlamento rinkimuose. Turime žmonių palaikymą, tad negalime jų nuvilti.