Vienas įrašas. akys. Paskelbk savo naujieną

O. Scholzas planuoja pirmą kartą per dvejus metus paskambinti V. Putinui

PasaulisPranešimas spaudai
OS
Vokietijos kancleris Olafas Šolcas. Dainiaus Labučio/ELTA nuotrauka

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas lapkričio mėnesį ketina surengti pirmąjį per dvejus metus pokalbį telefonu su Kremliaus vadovu Vladimiru Putinu, pranešė savaitraštis „Die Zeit“, remdamasis Vokietijos vyriausybės šaltiniais.

„Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmą kartą per beveik dvejus metus siekia užmegzti tiesioginį ryšį su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Apie tai „Die Zeit“ sužinojo iš vyriausybės rato. Svarstoma galimybė, kad pokalbis telefonu galėtų įvykti Didžiojo dvidešimtuko (G20) susitikimo lapkričio mėnesį Brazilijoje išvakarėse, tačiau prašymas dar nepateiktas“, – sakoma pranešime.

Pasak leidinio, jei toks skambutis įvyktų, Vokietijos kancleris taptų pirmuoju vyriausybės vadovu iš labiausiai Ukrainą remiančių šalių, atnaujinusiu tiesioginį ryšį su V. Putinu.

Pastarąjį kartą O. Scholzo ir V. Putino pokalbis telefonu įvyko 2022 m. gruodį. JAV prezidentas Joe Bidenas, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir buvęs Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pastarąjį kartą tiesiogiai kalbėjosi su V. Putinu irgi 2022 metais.

Parengta remiantis ELTA.

Ką apie tai manai tu?

Bendruomenė
Naudinga
Įdomu
Puslapiai
Aktyvūs nariai
77
Privatumo apžvalga

Ši svetainė naudoja slapukus, kad galėtume jums suteikti geriausią įmanomą naudotojo patirtį. Slapukų informacija saugoma jūsų naršyklėje ir atlieka tokias funkcijas kaip jūsų atpažinimas, kai grįžtate į mūsų svetainę, bei padeda mūsų komandai suprasti, kurios svetainės dalys jums yra įdomiausios ir naudingiausios.

Privatumo politika