Suprasti akimirksniu
  • Muitnė vertins duomenis dėl galimų sankcijų pažeidimų
  • I. Šimonytė: po tyrimo bus galima pasakyti, kas iš tikrųjų įvyko
  • Antradienį paskelbta informacija, kad „Vičiūnų“ grupei priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską vežė sankcionuotas prekes
Šaltiniai
Vičiūnai
Muitinė pradės tyrimą dėl „Vičiūnų“ grupės įmonės veiklos. ELTA nuotrauka

Muitnė vertins duomenis dėl galimų sankcijų pažeidimų

Reaguojant į informaciją apie „Vičiūnų“ grupės įmonės „Plungės kooperatinė prekyba“ veiklą, Muitinės departamentas ketina pradėti tyrimą ir įvertinti lrt.lt tyrime paviešintą medžiagą dėl galimo sankcijų pažeidimo.

„Lietuvos muitinė atkreipė dėmesį į LRT Tyrimų skyriaus paskelbtą publikaciją ir ketina pradėti tyrimą dėl paskelbtos informacijos. Surinkti duomenys apie galimai vykdytus sankcijų pažeidimus bus vertinami“, – nurodė Muitinės departamento Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Irmina Frolova-Milašienė.

Anot jos, Muitinės departamentas, gavęs skeltinos informacijos ar svarbių duomenų, nedelsiant juos paskelbs.

I. Šimonytė: po tyrimo bus galima pasakyti, kas iš tikrųjų įvyko

Savo ruožtu premjerė Ingrida Šimonytė antradienį Seime žurnalistams taip pat patikino, jog Muitinė atliks tyrimą dėl publikuotos informacijos. Vyriausybės vadovė teigė negalinti detaliai vertinti šios medžiagos tol, kol nėra atliktas detalus patikrinimas.

„Esame sutarę, kad bus atliktas labai aiškus vidinis tyrimas pačioje Muitinėje, ir tada, manau, bus galima pasakyti, kas iš tikrųjų įvyko. Skirtingiems įvykiams yra skirtingos priemonės – (...) jei tai yra tiesiog sankcijų pažeidimas, tam yra kodeksai ir atsakomybė ir reikia tai išsiaiškinti“, – žurnalistams teigė premjerė.
„Įgyvendinant sankcijas visada yra daug visokių niuansų. Negaliu pasakyti nieko baigtinio, kas yra šio tyrimo medžiagoje, nes man reikia konkrečiai žinoti, kokios tai prekės, koks joms taikomas kodas, ar tai yra prekės, įrašytos griežtai sankcionuojamų prekių sąraše“, – pridūrė I. Šimonytė.

Antradienį paskelbta informacija, kad „Vičiūnų“ grupei priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską vežė sankcionuotas prekes

 Antradienį naujienų portalas lrt.lt publikavo tyrimą, kuriuo atskleidė, jog „Vičiūnų“ grupei priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktas prekes.

Pranešama, kad iš Lietuvos į Kaliningradą buvo gabenamos aukšto prioriteto kovos lauko prekėms priskiriami gaminiai bei technologijos.

„Vičiūnai“pripažino, kad tokias prekes į Rusiją vežė, tačiau teigia, kad apie sankcijas nežinojo.

Parengta remiantis ELTA.