Suprasti akimirksniu
  • ES būtina radikali ir greita ekonomikos pertvarka
  • Kitą savaitę ES pristatys ilgai lauktą platesnį planą, kaip sustiprinti energijai imlius sektorius
  • Kinijos iškilimo reikšmė ES nublanksta prieš JAV tarifus
Šaltiniai
M. Draghi
M. Draghi. EPA-ELTA nuotrauka

ES būtina radikali ir greita ekonomikos pertvarka

Radikali Europos ekonomikos pertvarka po JAV grasinimų prekybos karu tapo skubesnė nei bet kada, antradienį įspėjo Mario Draghi.

Rugsėjį paskelbtas M. Draghi pranešimas aiškiai parodė iššūkius, su kuriais susiduria silpstanti Europos Sąjungos ekonomika, mėginanti pasivyti Kiniją.

Briuseliui skirtame pranešime pažymima, kad dėl silpno augimo ir žemo našumo blokas dar labiau atsiliks, jei nepradės įgyvendinti reformų ir neskirs šimtų milijardų eurų savo ekonomikai skatinti.

Kitą savaitę ES pristatys ilgai lauktą platesnį planą, kaip sustiprinti energijai imlius sektorius

Į jį bus įtrauktos priemonės prieinamai energijai įgyti ir būdai vystyti švarių technologijų sektorių, kuris turėtų paskatinti ekonominį augimą. 

„Radikalių pokyčių, kurie rekomenduojami pranešime, aktualumas tapo dar didesnis“, – kalbėjo M. Draghi Europos Parlamente.

M. Draghi išvardijo iššūkius, įskaitant sparčią dirbtinio intelekto pažangą, dideles energijos kainas ir D. Trumpo grasinimą įvesti papildomus muitus JAV prekybos partneriams.

Kinijos iškilimo reikšmė ES nublanksta prieš JAV tarifus

„Kai pranešimas buvo rašomas, pagrindinė geopolitinė tema buvo Kinijos iškilimas. Tačiau dabar ES artimiausiais mėnesiais – o gal ir artimiausiomis savaitėmis – susidurs su naujos JAV administracijos tarifais, kurie trukdys mums patekti į didžiausią eksporto rinką“, – sakė M. Draghi.

Jis įspėjo, kad didesni JAV tarifai Kinijai reikštų, jog į Europą plūstelės daugiau kiniškų prekių, o tai pakenks Europos įmonėms, kurios nepajėgs kovoti su žemomis kainomis.

M. Draghi taip pat sakė, kad Vašingtonas nori plėsti pramonės pajėgumus, todėl gali būti pradėta vykdyti politika, kuria bus siekiama įtikinti Europos įmones gaminti Jungtinėse Valstijose, „viliojant mažesniais mokesčiais, pigesne energija ir dereguliavimu“.

Praėjusį mėnesį ES pristatė ilgai lauktą planą, kuriame matomas akivaizdus posūkis verslui palankesnio Briuselio link – po penkerius metus propaguotų žaliųjų tikslų.

M. Draghi pasveikino planą kaip „labai reikalingą pagrindinės Europos politikos perorientavimą“.

Parengta remiantis elta.