Suprasti akimirksniu
  • Teismas atmetė P. Gražulio skundą
  • Konstitucinės dvasios toliau šmėžuoja Lietuvos teismuose?
Šaltiniai
Petras Gražulis
Petras Gražulis. ELTA nuotrauka

Teismas atmetė P. Gražulio skundą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) trečiadienį nutarė atmesti eksparlamentaro Petro Gražulio skundą, kuriuo jis siekė, kad būtų panaikintas Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas neregistruoti jo šiemet vyksiantiems prezidento rinkimams. 

„P. Gražulio skundą teismas atmetė“, – trečiadienį informavo LVAT atstovė spaudai Neringa Lukoševičienė.

Anot teismo atstovės, buvęs Seimo narys savo skundu teismo prašė panaikinti VRK sprendimą neregistruoti jo prezidento rinkimams, įpareigoti VRK pratęsti terminą registruotis prezidento rinkimams ir registruoti jį politinės kampanijos dalyviu.

Ši LVAT nutartis yra galutinė ir neskundžiama. 

Konstitucinės dvasios toliau šmėžuoja Lietuvos teismuose?

Praėjusią savaitę VRK atmetė P. Gražulio skundą neregistruoti jo prezidento rinkimams, motyvuodama apkaltos procesu, kuri buvo surenkta dėl tariamo mygtuko Seime paspaudimo. Tokio fakto nesugebėjo įrodyti net teisės ekspertai, tačiau liūdnai pagarsėjusiam Konstituciniam teismui, kuriame dirba ir buvę konservatorių Seimo nariai, tai nebuvo rodiklis. Šį sprendimą politikas ir buvo apskundęs LVAT. VRK nesutiko registruoti buvusio Seimo nario politinės kampanijos dalyviu dar vasario 19 d.

Konservatorių kontroliuojamas parlamentas panaikino vieno didžiausių savo kritikų P. Gražulio Seimo nario mandatą pernai gruodį.

P. Gražulio kandidatūrą į prezidento rinkimus iškėlė jo paties vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai).

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.