Širdies smūgį lietuvis imitavo 20-yje restoranų
Ispanijoje sulaikytas lietuvis, 20-yje restoranų suvaidinęs, kad jam prasidėjo širdies smūgis vien tam, kad jam nereikėtų apmokėti restorano sąskaitų.
Pranešama, kad Aidas J., kuriam yra 50 metų, apgavo mažiausiai 20 restoranų, kurių dauguma yra Ispanijos Kosta Blankos regione, vaidindamas jį ištikusį širdies priepuolį. Užsisakęs maisto ir gėrimų, jis surengdavo siaubingą teatro spektaklį, įsikibęs į krūtinę ir apsimesdamas, kad alpsta ir griūna ant grindų. Suktybė veikė tol, kol vieno restorano savininkas nepastebėjo vyro poelgio klastą ir pradėjo kituose vietiniuose restoranuose jo nuotraukas, įspėjančias, kad nepasiduotų jo širdies priepuolio rutina.
Praėjusį mėnesį lietuvis buvo Alikantėje esančiame restorane „El Buen Comer“, mėgavosi jūros gėrybių paella ir gėrė viskį, kai darbuotojai jam atnešė 34,85 eur. sąskaitą. Kai padavėjas paliko staliuką, vyras tiesiog atsistojo ir bandė išeiti, tačiau buvo sustabdytas ir jam buvo pranešta, kad dar turi padengti sąskaitą. Akivaizdžiai nusiminęs sukčius sakė, kad sąskaitą įtrauktų į jo viešbučio kambario sąskaitą, tačiau, žinoma, jis viešbutyje net nebuvo apsistojęs. Kai darbuotojai jo vis tiek neišleido, vyras griuvo ant grindų ir vaidino mirštąs.
„Tai buvo labai teatrališka , jis apsimetė, kad alpsta ir nugriuvo ant grindų“, – sakė „El Buen Comer“ vadovas.
„Išsiuntėme jo nuotrauką į visus restoranus, kad pabandytume neleisti jam daugiau apgaudinėti maitinimo įstaigų“, – pridūrė jis.
Restorano darbuotojai nepasidavė teatralizuotam pasirodymui ir, užuot iškvietę greitąją pagalbą, pranešė policijai. Pareigūnams atvykus į įvykio vietą, iš pažiūros sergantis vyras iškvietė medikus, tačiau jis nesuprato, kad policininkai jį jau atpažino iš ankstesnių jo spektaklių kituose Alikantės restoranuose.
Anot Ispanijos žiniasklaidos, 50-metis vyras jau yra šiek tiek pagarsėjęs tarp Kosta Blankos restoranų savininkų. Pirmą kartą jis buvo pastebėtas Alikantėje 2022 m. lapkritį ir nuo tada išgarsėjo savo širdies priepuolio vaidinimais. Jam dažniausiai pavykdavo anuliuoti sąskaitą, be to, policijos jis taip pat nebijojo.
Sakoma, kad jis mieliau praleisdavo dieną areštinėje, nei mokėdavo už suvalgytą maistą[1].
Lietuvį sulaikė daugiau, kaip mėnesiui
Aferistas dabar buvo įkalintas 42 dienoms po to, kai atsisakė sumokėti dvi baudas, kurios jam buvo paskirtos už vaidybą restoranuose.
Kadangi kiekviena jo nesumokėta sąskaita buvo sąlyginai nedidelė – nuo 15 iki 70 eurų, Aidas J. laikomas padaręs smulkius nusikaltimus.
Jo nusikaltimai tęsėsi du mėnesius, per kuriuos jis kelis kartus buvo suimtas, bet paleistas, nes kiekvienam restoranui buvo skolingas tik nedidelę sumą.
Tačiau apgautų restoranų savininkai nori pateikti bendrą skundą, kad sukčius būtų įkalintas už grotų ilgesniam laikui.
Bendra restoranų nuostolių suma siekia 766 eurus[2]. Dėl tokios sumos vyrui grėstų praleisti dvejus metus belangėje.
https://www.youtube.com/watch?v=aaZ6c9xZYsk
Lietuvis nuteistas už tai, kad sukčiavimo būdu gavo 100 mln.
Tačiau ne visi lietuviai užsienyje užsiiminėja smulkiais nusikaltimais. Štai vienas lietuvis apgaulės būdu sugebėjo iš dviejų įmonių išvilioti net šimtą milijonų eurų.
Lietuviui Jungtinėse Valstijose pareikšti kaltinimai dėl to, kad jis įtikino dvi JAV įsikūrusias interneto bendroves per elektroninio pašto sukčiavimo schemą į savo valdomas banko sąskaitas pervesti daugiau nei 100 mln.
48 metų Evaldas Rimašauskas buvo sulaikytas Lietuvoje pagal laikinojo arešto orderį, pranešė FTB biuras Niujorke.
Kaltinamajame akte teigiama, kad Rimašauskas 2013 m. ar maždaug 2015 m. ar maždaug 2015 m. surengė apgaulingą schemą, siekdamas apgauti tikslines įmones, įskaitant tarptautinę technologijų bendrovę ir tarptautinę internetinės socialinės žiniasklaidos bendrovę, kad jos pervestų lėšas į jo valdomas banko sąskaitas.
Rimašauskas Latvijoje įregistravo įmonę tokiu pačiu pavadinimu kaip ir Azijoje įsikūrusi kompiuterinės įrangos gamintoja, taip pat šios įmonės vardu atidarė, tvarkė ir kontroliavo sąskaitas Latvijos ir Kipro bankuose. Tada jis pradėjo siųsti apgaulingus sukčiavimo el. laiškus nukentėjusioms įmonėms, kurios reguliariai vykdė kelių milijonų dolerių sandorius su teisėtu gamintoju, kad nukreiptų pinigus, kuriuos šios bendrovės skolingos už teisėtas prekes ir paslaugas, į jo valdomas sąskaitas.
Kai tik nukentėjusios įmonės pervedė pinigus į jo sąskaitas, Rimašauskas greitai pervedė lėšas į skirtingas banko sąskaitas įvairiose pasaulio vietose, įskaitant Latvijoje, Kipre, Slovakijoje, Lietuvoje, Vengrijoje ir Honkonge.
„Be to, asmuo sudarė suklastotas sąskaitas faktūras, sutartis ir laiškus, kurie melagingai atrodė išrašyti ir pasirašyti nukentėjusių įmonių vadovų ir agentų, ir ant kurių buvo netikri įmonių antspaudai su įspaustais nukentėjusių įmonių vardais ir pateikti bankams. remiant dideles lėšas, kurios buvo apgaulingai perduotos pavedimu“, – teigia JAV prokuroro biuras pietinėje Niujorko apygardoje.
Rimašauskas kaltinamas vienu sukčiavimu elektroninėmis priemonėmis, trimis pinigų plovimu (už kiekvieną gresia iki 20 metų laisvės atėmimo bausmė) ir vienu asmens tapatybės vagystės sunkinančiomis aplinkybėmis. Didžiausias galimas bausmes nustatys teisėjas.
„Iš pusės pasaulio Evaldas Rimašauskas tariamai nusitaikė į tarptautines interneto kompanijas ir apgaudinėjo jų agentus bei darbuotojus, kad į savo kontroliuojamas užsienio banko sąskaitas pervestų daugiau nei 100 mln. Šis atvejis turėtų būti pavojaus signalas visoms įmonėms – net ir pačioms sudėtingiausioms – kad ir jos gali tapti kibernetinių nusikaltėlių sukčiavimo atakų aukomis. Ir šis areštas turėtų būti įspėjimas visiems kibernetiniams nusikaltėliams, kad stengsimės juos susekti, kad ir kur jie būtų, kad patrauktume juos atsakomybėn“, – sakė laikinai einantis JAV prokuroro pareigas Joonas H. Kimas[3].