Suprasti akimirksniu
  • Tėvai Lietuvoje tampa beteisiais?
  • Visuomenininko parama vaikus atsiimti nusprendusiems tėvams
  • Išskirtiniame interviu 77.lt A. Kandrotas-Celofanas pateikė savo vaikų bei jų tėvelių dingimo versiją
Šaltiniai
Vilčinskų vaikai
Policijos ieškomi vaikai

Tėvai Lietuvoje tampa beteisiais?

Trečiadienį pasirodė informacija apie tai, jog Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško Kaune, iš vaikų gerovės centro „Pastogė“, antradienį galimai pagrobtų trijų vaikų

„Viskas įvyko vakar (antradienį). Kaune iš vaikų gerovės centro buvo pagrobti trys vaikai. Pranešimas gautas apie 10 val. ryto“, - Eltai sakė policijos atstovė Reda Zarauskienė. - Įtariama, kad tai galėjo padaryti pagrobtų vaikų tėvai.“

Tiesa, kodėl pareigūnė teisėtų mažamečių tėvų veiksmus pasiimant savo atžalas pavadino „pagrobimu“ paaiškinta nebuvo. Taip, įskundus kaimynams, tėvams teko turėti reikalų su teisėsauga, bet, vertinant objektyvai, jeigu nuosavų vaikų pasiėmimą laikysime pagrobimu, tuomet galima teigti, kad kiekvieną dieną šimtai tėvų „grobia“ savo vaikus iš lopšelių-darželių, dienos centrų ir panašių įstaigų. Juolab, kad vėliau patys teisėsaugos atstovai nurodė, jog vaikai buvo „galimai savavališkai pasiimti“:

„Kaune, 09.55 val., P. Plechavičiaus g., nuo vaikų gerovės centro „Pastogė“ vartų, sutuoktiniai galimai savavališkai pasiėmė tris savo 5, 7 ir 9 metų vaikus. Asmenys juos išsivežė „VW“ markės automobiliu“.

„Šiuo metu yra pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 156 straipsnio 2 dalį. Vaikai yra ieškomi“, - pažymėjo policijos atstovė.

Tyrimą atlieka Žaliakalnio policijos komisariato pareigūnai, tyrimui vadovauja Kauno apylinkės prokuratūros 4 skyriaus prokurorė.

Asmenis, žinančius mažamečių ir jų tėvų buvimo vietą, juos mačiusius, pastebėjusius nurodytą automobilį ar galinčius suteikti bet kokios reikšmingos informacijos, prašoma skambinti skubios pagalbos telefonu 112. Taip pat pažymima, kad už mažamečio vaiko pagrobimą gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Visuomenininko parama vaikus atsiimti nusprendusiems tėvams

Savitą požiūrį į atžalų auklėjimą ir kitus dalykus demonstruojantį, bei, tikėtina, Lietuvos pilietybės atsisakiusį Mindaugą Vilčinską aktyviai rėmė akcijomis prieš Ukrainos vėliavų Vilniuje iškėlimą pagarsėjęs, dėl riaušių prie Seimo teisiamas visuomenininkas Antanas Kandrotas-Celofanas, piktinęsis mažamečių paėmimu. Jis taip pat dalyvaudavo su M. Vilčinsku viešose transliacijose.

Sužinojęs, kad tėvui iš „Pastogės“ pavyko atsiimti savo tris atžalas, Celofanas sveikino šį žingsnį.

Išskirtiniame interviu 77.lt A. Kandrotas-Celofanas pateikė savo vaikų bei jų tėvelių dingimo versiją

„Kadangi jau išmokau į visą tai, ką transliuoja sisteminė žiniasklaida, žiūrėti kitu kampu, šioje istorijoje pastebiu keletą nerimą keliančių dalykų, - atviravo visuomenininkas. – Bendravau tiek su pačiu Mindaugu, tiek su jam padėjusiais žmonėmis, todėl žinau, kad šeimos finansinė padėtis nebuvo gera. Sekmadienį Mindaugas pasiskolino 200 eurų maistui, bet tai nėra tie pinigai, su kuriais 5 asmenų šeima galėtų ilgai slapstytis.“

Be to, pasak A. Kandroto-Celofano, Mindaugas niekada nebuvo užsiminęs apie pabėgimą.

„Jis pasakojo, kad ruošia dokumentus ir planuoja kreiptis į Jungtinių Tautų teismą, todėl kai dabar kilo visas šitas triukšmas, mane apėmė negera nuojauta, kad turime Kedžių istoriją Nr. 2, - toliau pastebėjimais dalinosi visuomenininkas. – Du pilietybės atsisakę tėvai ir trys vaikai be dokumentų. Kokios jų galimybės kažkur pabėgti? Kita vertus, trys, dokumentų neturintys, vaikai yra puikus grobis prekeiviams žmonėmis. Internete apstu medžiagos apie parduodamus ukrainiečių vaikus, todėl kažkas galėjo susigundyti ir lietuvaičiais. Juolab kad vienas vaikas juodojoje rinkoje kainuoja apie 30 tūkst. eurų, o už tris išeina beveik 100 tūkst.“

Ir paslėpti visus pėdsakus, pašnekovo vertinimu, nėra sunku.

„Tėvelius spec. tarnybos galėjo tyliai likviduoti. Ir nebūtinai Lietuvoje. Atsiuntus užklausą iš užsienio, mūsų šalis atsakys, kad tokių piliečių neturi, todėl tiek tėvai, tiek jų atžalos, automatiškai, taps niekieno piliečiais. O tada įsikiš kokios nors šalies įvaikinimo tarnybos ir pasirūpins mažųjų „globa“. Trys, sveiki, dailūs mažamečiai netruktu tapti pedofilų ar dviejų kartu gyvenančių vyrų taikiniu, - niūriai situaciją vertino A. Kandrotas-Celofanas. – Labai norėčiau klysti ir tikėtis, kad šeimai viskas bus gerai, tačiau kas galėtų paneigti tokias prielaidas? O jeigu vaikai vieni, be tėvų, pasirodys kokioje nors užsienio valstybėje, belis konstatuoti, kad buvau teisus. Vakar tuo dar abejojau, bet šiandien daugėja tokias prielaidas patvirtinančios informacijos.“

Dar vienas svarbus momentas, pasak pašnekovo, gali būti siekis susidoroti su juo pačiu.

„Sisteminė žiniasklaida rašo, kad buvo atlikta krata pas mamą. Tai visiškas melas. Vakare šalia namų buvo pasirodę pora civiliais drabužiais vilkinčių vyrų, kurie mamos ir kaimynų klausinėjo, ką šie žino apie esą Tytuvėnuose rastą pagrobėjų automobilį. Mama atsakė, kad nieko apie tai nežino, bet istorija tuo gali ir nesibaigti, - garsiai svarstė A. Kandrotas-Celofanas. – Aš kuriu partiją, turiu žmonių palaikymą, tad prisidengus šiuo skandalu gali būti mėginama susidoroti ir su manimi, taip užkertant kelią dalyvauti rinkimuose, nes vaikų pagrobimas yra rimtas nusikaltimas. Juolab kad sistemai visai nebūtina turėti kokių nors įrodymų. Ji gali tiesiog pradėti veikti, o jau tada pačiam žmogui teks įrodinėti, kad jis nėra kupranugaris....“

Laukite tęsinio