Suprasti akimirksniu
  • Pagalba žadėta visiems, sulaukia vienetai
  • Tūkstančiai pabėgėlių ir skaičiai gali augti
  • Stringa aprūpinimas maisto produktais
Šaltiniai
pabėgėliai
Kurską palikę jo gyventojai keliauja į nežinią, Eltos nuotrauka

Pagalba žadėta visiems, sulaukia vienetai

Keli Sudžos gyventojai, kurie skubiai paliko savo namus po Ukrainos ginkluotųjų pajėgų įžengimo į Kursko regioną ir dabar gyvena kituose Rusijos regionuose, RTVI korespondentui teigė, kad taip ir negavo vienkartinio mokėjimo, kurį pažadėjo vyriausybė. Pasak jų, problema yra didžiulė, nes pinigų negali gauti daugelis šeimų.[1]

„Turiu didelę grupę draugų iš Sudžos. Jie ir jų šeimos kreipėsi dėl 10, 15 tūkstančių Rusijos rublių (apie 100-150 eurų) siekiančių išmokų. Pinigus gavo tik kai kurie, iš mano kompanijos - iki trijų žmonių. Kažkas nieko negavo, kažkas gavo neigiamus atsakymus. Pavyzdžiui, aš. Su formuluote: „Paraiškoje nėra informacijos apie faktinę buvimo vietą išvykus iš gyvenamosios teritorijos“, - nurodė Marija (vardas pakeistas) iš Sudžos.

Kursko regiono Sudžos, Korenevskio, Belovskio, Bolšesoldatsko, Gluškovsko, Lgovsko, Rylsko, Komutovskio rajonų gyventojams, kurie išvyko po karo veiksmų protrūkio, vyriausybė prieš savaitę „Valstybės tarnybos“ platformoje paleido funkciją, sudarančią sąlygas kreiptis dėl vienkartinės 10 tūkstančių Rusijos rublių išmokos. Be to, minėtų sričių gyventojai turi teisę kreiptis dėl kompensacijos už turto praradimą ir dėl sveikatai padarytos žalos. Vienkartinės išmokos taip pat skiriamos pagal dabartinę federalinio pobūdžio nepaprastąją padėtį.[2]

„Kažkas nuvyko į Taganrogą, kažkas nurodė Belgorodą, kažkas į Kurską. Daugelis gavo neigiamus atsakymus“, – toliau pasakojo Marija.
„Šiandien Paša (vardas pakeistas) nuvyko į Nižnij Novgorodo regiono daugiafunkcį centrą. Jis sulaukė neigiamo atsakymo. Aš iš viso jokio negavau. Darbuotojai nurodė, kad informaciją, jog tokie mokėjimai iš viso yra ir kad žmonės kreipsis dėl jų, buvo gauti vos prieš porą dienų, todėl jie neturėjo jokių įgaliojimų. Žmonėms Sankt Peterburge buvo pasakyta tas pats“, – atviravo Violeta (vardas pakeistas).
Rusijos valdžios institucijos gyventojams žadėtos pagalbos teikti neskuba, soc. tinklų nuotrauka
Rusijos valdžios institucijos gyventojams žadėtos pagalbos teikti neskuba, soc. tinklų nuotrauka

Tūkstančiai pabėgėlių ir skaičiai gali augti

Per kelias pastarąsias paras iš Kursko srities pasienio rajonų išvyko daugiau kaip 3 tūkstančiai žmonių, rugpjūčio 17 dieną per pasitarimą nurodė Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Informacijos politikos departamento direktoriaus pavaduotojas Artiomas Šarovas. Pasak jo, buvo evakuoti du savivaldybės rajonai, kurių jis neįvardino.

24 Rusijos regionuose veikia 171 laikino apgyvendinimo centras, skirtas išvykusiems Kursko regiono gyventojams. Pastarųjų yra apie 10 tūkstančių žmonių, įskaitant 3 tūkstančius vaikų. Pačiame Kursko regione laikino apgyvendinimo centruose glaudžiasi daugiau nei 6 tūkst.

Per dieną į regioną atvyko 160 tonų humanitarinės pagalbos, kuri paskirstoma per visus veikiančius centrus. Iš viso, įvedus nepaprastosios padėties režimą, į Kursko regioną buvo pristatyta apie 1900 tonų humanitarinės pagalbos.

Stringa aprūpinimas maisto produktais

Laikinai einantis Kursko regiono pramonės, prekybos ir verslumo ministro pareigas Michailas Aksionovas nurodė, kad vyriausybė kontroliuoja socialiai reikšmingų prekių kainas.[3]

„Kalbant apie karo veiksmus, prekybos vietos okupuotose teritorijose neveikia“, – pareiškė regioninės administracijos atstovas.

Jis pridūrė, kad Kursko regiono parduotuvėse padidėjo prekių, turinčių ilgą galiojimo laiką, pasirinkimas, o kai kuriose Lgovo ir Rylskio rajonų parduotuvėse asortimentas sumažėjo dėl to, kad verslininkai laikinai prekes pristato rečiau.

Vietose, iš kurių gyventojai buvo evakuoti ir kuriuose prognozuojami karo veiksmai, parduotuvės neveikia, maisto produktai pristatomi gyventojams paprašius.

„Pagrindinės parduotuvių uždarymo priežastys – darbuotojų trūkumas. Darbuotojai paliko savo gyvenamąją vietą“, - paaiškino M. Aksionovas.

Pavyzdžiui, Bolšesoldatsko rajone duoną gyventojų prašymu tiekia kaimo tarybų vadovai. Kai kuriose vietovėse parduotuvės dirba 2-4 valandas per dieną.

M. Aksionovas pabrėžė, kad jis išsiuntė vyriausybei pasiūlymą remti verslą teritorijose, kuriose vyksta kovos - atidėti mokesčių ataskaitų pateikimo, mokesčių mokėjimo, draudimo įmokų ir komunalinių paslaugų pateikimo terminus. Verslininkams, kurių turtas buvo apgadintas ar sunaikintas, finansinė parama bus teikiama tik po saugaus patekimo į konkrečią teritoriją, kai bus galima įvertinti žalą, perspėjo laikinai einantis ministro pareigas.