Suprasti akimirksniu
  • Galutiniai rinkimų Raseiniuose rezultatai – po savaitės
  • Laimėjęs rinkimus socialdemokratas žada Civilinei sąjungai nepritarti
  • A.Bautroniui teks atsakyti už kolegos žodžius?
Šaltiniai
VRK
Matas Skamarakas teigia, kad Civilinei sąjungai nepritars. Žiūrėsime, VRK lentelė

Galutiniai rinkimų Raseiniuose rezultatai – po savaitės

Vyriausioji rinkimų komisija informavo, kad pirmalaikius Seimo nario rinkimus vienmandatėje Raseinių-Kėdainių apygardoje preliminariais duomenimis laimėjo socialdemokratas, Raseinių rajono vicemeras Matas Skamarakas. [1]

Savo oponentą, konservatorių ir buvusį Raseinių merą Audrių Bautronį jis įveikė surinkęs 56,65 proc. rinkėjų balsų. A. Bautroniui palaikymą pirmalaikiuose rinkimuose į Seimą išreiškė 43,35 proc. Raseinių-Kėdainių apygardos rinkėjų, rodo VRK duomenys.

Antrajame rinkimų ture iš viso balsavo 28,15 proc. rinkėjų.

Galutinius rinkimų rezultatus VRK turi paskelbti iki kito sekmadienio. Nuo rezultatų paskelbimo dienos, daugiausia rinkėjų pasitikėjimo pelniusiam kandidatui, per 5 darbo dienas bus įteiktas Seimo nario pažymėjimas, o pareigas jis pradės eiti iš karto po priesaikos Seime, pažymi VRK.

Laimėjęs rinkimus socialdemokratas žada Civilinei sąjungai nepritarti

Komentuodamas rinkimų rezultatus Seimo nario mandatą iškovojęs M. Skamarakas užsiminė neketinąs palaikyti Seime sunkiai kelią besiskinančio Civilinės sąjungos įstatymo projekto.

„Civilinės sąjungos įstatymui aš asmeniškai nepritarsiu. Tam, kuris dabar yra paruoštas“, – sekmadienį pasibaigus rinkimams Eltai teigė M. Skamarakas. [2]

Visgi čia reikėtų prisiminti, kad būtent socialdemokratai prieš du dešimtmečius atvėrė kelią į Lietuvą genderistinei ideologijai, o Seime jie dažnai balsuoja taip, kaip naudinga vadinamiesiems konservatoriams, tad tokie drąsūs naujojo Seimo nario pareiškimai skamba ne visai įtikinimamai.

Visgi laiko dar yra, tai netrukus bus galima įvertinti ar 77.lt nuogąstavimai dėl to, jog Seimą palikus „valstiečiui“, jo vietą, bet kokiu atveju, užims pritariantis Stambulo konvencijai ir panašios idėjoms politikas, buvo pagrįsti.

A.Bautroniui teks atsakyti už kolegos žodžius?

Dėl Seimo nario mandato antrame rinkimų ture varžėsi du kandidatai – Andrius Bautronis, kurį iškėlė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), ir Matas Skamarakas, iškeltas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP).

Paaiškėjus rinkimų rezultatams, džiaugsmo neslėpė Seimo narys Remigijus Žemaitaitis:

„Jus ir mus su maža pergale Raseiniuose!

Po labai atkaklios pergalės bei vangios agitacijos, tik 10 proc. balsų skirtumu Raseiniuose rinkimus laimėjo socdemas M. Skamarakas, taip palikdamas konservatorių A. Bautronių būti užkastam žydų kapinėse!

Dar prieš rinkimus konservų seniūnas viešai baugino žmones, kas nebalsuos už konservatorių A. Bautronių visus laidos žydų kapinėse.

Įdomu duobes seniūnijos darbuotojai jau pradėjo rausti?“ [3]

Priminsime, kad metų pradžioje vykusiame Raseinių skyriaus rinkimine susirinkime su Nemakščių seniūnijos gyventojais šio krašto seniūnas, TS-LKD partijos narys Remigijus Laugalis rėžė: „Agituoju balsuoti už konservatorius, nes tie, kurie nebalsuos už juos, nebeįleisiu mirusių į kapines. Galės tie žydų kapinėse laidotis!“ [4]

Vėliau skandalą buvo bandoma gesinti, tačiau jo atgarsiai juntami iki šiol ir žmonės tokio „palinkėjimo“ nepamiršo. Gali būti tokie skambūs vadinamųjų konservatorių pareiškimai prisidėjo prie to, jog A. Bautronis pralaimėjo tiek mero rinkimus, tiek kovą dėl laisvos Seimo nario kėdės. Matyt dabar Raseinių skyrius turės apie ką pagalvoti, kadangi jau kitąmet bus net treji rinkimai, o šiemet naudota „agitacinė kampanija“ nesuveikė.