Suprasti akimirksniu
  • Kinijoje gyvenantis kanadietis prisipažino vogęs „Tesla“ paslaptis
  • Gresia iki 10 metų kalėjimo
  • Vogti su siurblio technologija susiję dokumentai ir brėžiniai
Šaltiniai
tesla
Vogti su siurblio technologija susiję dokumentai ir brėžiniai. Unsplash nuotrauka

Kinijoje gyvenantis kanadietis prisipažino vogęs „Tesla“ paslaptis

Kinijos gyventojui kanadiečiui, JAV teisme pripažinusiam savo kaltę dėl pramoninių paslapčių vagystės iš pirmaujančios Amerikos elektromobilių gamintojos, gresia 10 metų kalėjimo, ketvirtadienį pranešė teisingumo institucijos. Kanados ir JAV žiniasklaida įvardijo įmonę kaip „Tesla“.

Gresia iki 10 metų kalėjimo

58 metų Klausas Pflugbeilas, turintis ir Vokietijos pilietybę, prisipažino kaltas dėl „sąmokslo perduoti JAV įsikūrusios vienos iš pirmaujančių elektromobilių įmonių komercines paslaptis“, sakoma JAV advokato Breono Peace'o pranešime. K. Pflugbeilui gresia iki 10 metų kalėjimo už susimokymą su kitu kaltinamuoju, laisvėje esančiu Yilongu Shao, parduoti paslaptis Long Ailendo verslininkais apsimetusiems FTB agentams, sakoma pranešime.

„Šiandienos kaltės prisipažinimas parodo, kad ši tarnyba greitai patrauks atsakomybėn tuos, kurie pasisavina Amerikos kompanijoms priklausančią intelektinę nuosavybę, kad apsaugotų mūsų ekonomiką ir nacionalinį saugumą“, – sakė B. Peace'as.

Vogti su siurblio technologija susiję dokumentai ir brėžiniai

K. Pflugbeilas ir Yilongas Shao yra buvę Kanados automatinių siurblių ir akumuliatorių surinkimo linijų gamintojos darbuotojai. Kanados žiniasklaida įvardijo bendrovę, tai – Ontarijuje įsikūrusi „Hibar Systems“, ją „Tesla“ įsigijo 2019 metais. Abu vyrai kaltinami iš gamintojos vogę pramonines ir komercines paslaptis, įskaitant su siurblio technologija susijusių „dokumentų originalus“ ir „surinkimo brėžinius“.

Teismo dokumentai rodo, kad K. Pflugbeilas paliko Kanados įmonę 2020 m. ir pradėjo dirbti Yilongo Shao Kinijoje įkurtoje bendrovėje, gaminančioje tą pačią technologiją.

Parengta remiantis ELTA.