Ką pasirinkti, „Apple“ ar „Samsung? Gidas į išmaniųjų telefonų pasaulį

Ekonomika, Mokslas, Technologijos, VerslasNežinomas Autorius
Suprasti akimirksniu
Išmanieji telefonai
Be išmaniųjų telefonų šiandien sunkiai įsivaizduojame gyvenimą. Camilo Jimenezo/Unsplash nuotrauka

Amžini konkurentai, kurių produktams žmonės negaili tūkstančių

Niekam ne paslaptis, kad visi mes esame skirtingi, renkamės pačius įvairiausius daiktus, produktus, prekes ar paslaugas atsižvelgdami į savo asmeninius poreikius, galimybes, tiesiog norus. Vis tik, visuomenėje gausu temų, kurių epicentre esantys pasirinkimai sukelia didžiules diskusijas, prilyginamas bene karui.

Vieni ginčijasi dėl to, kur gyvenimas geresnis: mieste ar kaime? Kiti, niekaip nesutaria, kas geriau, Kaunas ar Vilnius? Žmones priešina aukštosios mokyklos, automobilio markės, dėvimų rūbų prekiniai ženklai. Tiesa, vieni aršiausių gali būti ir technologijų, o gal verčiau, išmaniųjų telefonų gerbėjai, kurie jau ne vienerius metus karštai diskutuoja, ką gi rinktis: „Apple“ ar „Samsung”? 

Šioji diskusija dažnai neapsieina be savų įsitikinimų demonstravimo ir visiško kitos pusės neįsiklausymo. Tačiau, elementariai ir faktiškai palyginti šių kompanijų gaminamus įrenginius iš tiesų galime ir gana nesudėtingai. Taip, galutinis sprendimas visuomet bus asmeniškas ir paremtas jūsų lūkesčiais bei galimybėmis, tačiau pasižvalgyti ką renkasi kiti, galbūt labiau išmanantys naujausių įrenginių technologinį pajėgumą, o gal tiesiog labiau sekantys inovacijų madas, taip pat gali būti naudinga ir įdomu.

Iš tiesų, būtent 2021-aisiais, po nemenkos 5-erių metų pertraukos „Apple“ vėl atsidūrė išmaniųjų telefonų pardavimo apsukų sąrašo viršūnėje, pagaliau nuo pjedestalo nustumdama amžiną varžovą „Samsung”. Žinoma, prie šio pokyčio prisidėjo ir itin sėkminga „iPhone 12“ modelių serija, artimiausią konkurentą padėjusi aplenkti net 20,8 proc[1]. Taip, pardavimų rekordai dar nėra viskas, vis daugiau žmonių keičia savo išmaniuosius įrenginius, vieną prekės ženklą mainydami kitais. Būtent todėl, susipažinti su techninėmis abiejų šių kompanijų flagmanų ypatybėmis ypač svarbu, juk taip geriausiai galime susidaryti savąją nuomonę.

„Apple“ produkciją renkasi tiek ieškantys madingo prekės ženklo, tiek ir kokybiško įrenginio

Žmogus yra savo įpročių vergas ir jei tik tokia galimybė pasitaiko, tikėtina, jog mes nekeisime laiko patikrinto prekės ženklo, būdami tikri, jog jų gaminiai mums tinka geriausiai. Renkantis išmaniuosius telefonus dažniausiai taip pat liekame ištikimi ir niekur toli nenukrypstame, tačiau lojalių fanų etiketė vis tik dažniau klijuojama „Apple” vartotojams.

Galbūt ir jūs esate vienas iš tų žmonių, kurie naudojasi ir„Apple“ nešiojamu kompiuteriu, išmaniuoju telefonu, gal ir planšete ar laikrodžiu? Jei atsakymas teigiamas, į šį prekinį ženklą jūs investavote ne tūkstantį ir ne du, tad matyt kompanijos gaminama produkcija, gaunamas produktas ir jausmas jus tenkina.

Iš tiesų, „Apple“ yra sukūrusi išskirtinį prekės ženklą, kuris gali būti prilyginamas bene aukštosios mados dizainerių rūbams ar rankinėms. Kitaip tariant, dalis žmonių šios kompanijos telefonus perka ne tik dėl funkcionalumo ir techininių galimybių, tačiau dėl obuolio ženklo ir įvaizdžio. Nors tai atrodo kaip gana paviršutiniška priežastis, ji veiksminga: pardavimais „Apple“ nesiskundžia, o lojalių klientų ratas kasmet tik plečiasi[2].

Kita vertus, „Apple“ sėkmės „nurašyti” mados tendencijoms tikrai nereikėtų. Kompanija naudojasi sumania taktika, sukurdama tęstinumo funkcijas, kurios, pirmiausia ir pasitarnauja patiems lojaliausiems. Pavyzdžiui, naudodami „Universal Clipboard“ funkciją, nukopijuoti tekstai gali būti rodomi tiek telefone, tiek ir kompiuteryje. Pritaikius „Continuity Camera“ galimybę, tekstus galima skenuoti telefonu, o redaguoti stacionariame įrenginyje, na ir žinoma, patvirtinę biometrinę tapatybę, apmokėjimai gali būti vykdomi tiek telefonu, tiek planšete, tiek kitu „Apple“ įrenginiu.

Tuo pačiu galima paminėti ir tai, kad „iPhone“ telefonas yra žymiai universalesnis, o tai reiškia, kad programos ir įvairūs „apps'ai” šio gamintojo įrenginiui visuomet bus pasiūlomi pirmiausiai, o kartais ir apskritai, bus prieinami tik „iOS” vartotojams.

Žvelgiant į technines ypatybes, būtent operacinė sistema gali tapti svarbiausiu aspektu renkantis naują įrenginį. Visi „Apple“ telefonai, o ir kiti technikos įrenginiai, veikia su „iOS” sistema . Tai reiškia, kad gamintojas yra įgalintas labiau kontroliuoti įvairius naujinimus, saugos pataisas ir diegimus. Kita vertus, niekuomet nedirbus su „iOS, šioji gali tapti sunkiai prisijaukinama.

Kalbant apie telefonų techninius išskirtinumus, būtų nuodėmė neapkalbėti ir kameros galimybių. Ne paslaptis, kad šiandien, dažnas telefoną renkasi būtent pagal objektyvo kokybę. Pavyzdžiui, paskutinės serijos „iPhone 12“ džiugina 12 megapikselių, ultrastačiakampėmis bei plačiakampėmis kameromis, galinčiomis pasigirti ir 2x optiniu priartinimu. Tokios kokybės objektyvo tikrai pakaks tiek asmenukėms, tiek ir kelionių fotografijoms bei kitam kasdieniam naudojimui.

Pasirinkę „Samsung”, aukština telefonų technines galimybes

Tie, kurie „iPhone“ telefonais nesusižavi ir renkasi ne ką menkiau mėgstamus „Samsung” įrenginius, yra linkę pabrėžti, jog būtent pastarieji yra technologiškai pažangesni: pasižymi didesne talpa, patogia operacine sistema ir valdymu, ilgaamžiškumu. „Android“ įrenginiai dažnai nenusileidžia siūlomomis paslaugomis bei programomis, o ir iš ties, operacinė  sistema yra žymiai „įkandamesnė” niekuomet nedirbusiems su „iPhone“ ar „Mac“ įrenginiais.

„Android“ telefonai pasižymi ir puikiomis kameros galimybėmis, pavyzdžiui, standartinis „S21“ turi net tris objektyvus, vartotojai džiaugiasi12 megapikselių nuotraukų kokybe ir lengvu kameros naudojimu.

Vis tik, bene svarbiausias faktorius yra tai, jog „Samsung” siūlo didžiulę įrenginių įvairovę, kuri anaiptol neapsiriboja tik dizaino ar techninėmis savybėmis. Atsižvelgiant į modelio naujumą ir galimybes, „Android“ telefonus galima įsigyti už žymiai prieinamesnę kainą, kuri gali koreliuoti su įrenginio teikiama nauda. Jei „iPhone“ telefonai, pernelyg neatsižvelgiant į modelį, yra stabiliai brangūs, tai „Samsung” išmanieji gali būti žymiai labiau priderinami prie kiekvieno pirkėjo finansinių galimybių[3]

Žinoma, „Samsung Galaxy S“ serija anaiptol nėra sudaryta iš įrenginių, kuriuos būtų galima laikyti „pigiais”. Kiekvienais metais šie telefonai rinkoje konkuruoja su pačiomis naujausiomis technologijomis, o naujo pirkinio kaina įprastai prasideda virš 1000 EUR. Vis tik, „Samsung” siūlo didesnę ekonominės klasės telefonų įvairovę, o tokie išmanieji tikrai neatrodo lyg prasta originalo kopija, kaip gali pasirodyti žvelgiant į analogišką „iPhone“ liniją.

Žvelgiant iš dizaino pusės, „Samsung“ išmanieji pasižymi didesniais ekranais, gana plonomis šoninėmis linijomis ir nemenku spalvų gamos pasirinkimu. Vis tik, spalva tikriausiai yra vienas paskutinių aspektų, į kuriuos atkreipiame dėmesį pirkdami brangų ir ilgai planuojamą naudoti išmanųjį.

Būtent dėl to, kad įrenginiu naudositės jūs patys ir, tikėkimės, darysite tai ilgai, tik pats asmuo gali išsirinkti, kuris gaminys jam tinkamiausias. Tad neskubėkite, išbandykite ir vieną, ir kitą telefoną, domėkitės ir konsultuokitės su specialistais, o tada, jau priimkite sprendimą, į kurią barikadų pusę – „Apple” ar „Samsung”, stosite jūs patys.