K. Švabas traukiasi iš vadovaujančių pareigų

PasaulisEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
K. Švabas
K. Švabas parašė ateities scenarijų žmonijai. Gedimino Bartuškos/ELTA nuotrauka

Trims „Hamas“ ir dviem Izraelio lyderiams pareikšti įtarimai dėl Gazoje įvykdytų nusikaltimų prieš žmoniškumą

Pastaruoju metu pasaulyje darosi keisti dalykai – iš pradžių Tarptautinis baudžiamasis teismas pareiškia įtarimus šiurkščiais karo nusikaltimais Izraelio ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu, o tuomet pasigirsta žinia apie globalistų tėvu praminto Pasaulio ekonomikos forumo įkūrėjo Klauso Švabo traukimąsi iš vadovaujančių pareigų. Atidžiau panagrinėjus, tai gali būti ir susiję vienas su kitu įvykiai, papildantys pasaulio žemėlapio dėlionę.

Pirmadienį Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) vyriausiasis britų prokuroras Karimas Khanas ikiteisminio tyrimo kolegijai pateikė prašymus išduoti arešto orderius trims „Hamas“ ir dviem Izraelio lyderiams dėl įtariamai įvykdytų karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui, kurie buvo įvykdyti spalio 7 d. ir vėlesniuose etapuose kare Gazoje[1].

Izraelio premjerui B. Netanyahu ir Izraelio gynybos ministrui Yoavas Gallantas pareikšti kaltinimai apima tokius nusikaltimus kaip naikinimą, žudymą, vadovavimą išpuoliams prieš civilius gyventojus ir sukeltą badą (būtent už šį nusikaltimą nebuvo keliama baudžiamoji byla nuo pat 1998-ųjų).

Tolimesnė šių asmenų ateitis priklauso nuo to, ar trijų teisėjų ikiteisminio tyrimo kolegija nuspręs išduoti arešto orderį, ar to nepadarys.

TBT išduotas arešto orderis įpareigoja visas 124 Romos statuto nares, jei tik atsiranda galimybė, suimti nurodytą įtariamąjį, o asmuo tokiu atveju yra perkeliamas į specialų TBT sulaikymo centrą Hagoje, kur praktiškai nuo bausmės išsisukti nebeįmanoma (užstatas esą yra įmanomas nebent dėl sveikatos būklės). Tačiau net ir šis teismas ne visada tampa galimai karo nusikaltimus įvykdžiusių politikų paskutine stotele, mat kartais vyriausybės ignoruoja joms politiškai nepalankius orderius.

B. Netanyahu
B. Netanyahu pareikšti įtarimai įvykdžius šiurkščius karo nusikaltimus. EPA/ELTA nuotrauka

K. Švabas palieka savo įkurto forumo vadovo pareigas

Dar viena naujiena – Davoso forumo įkūrėjas, kontraversiškai vertinamas Klausas Švabas traukiasi iš vadovaujančio posto, kuriame išbuvo nuo pat 1971 metų, kai ir buvo įkurtas šis pasaulinis forumas[2].

Apie tokius ketinimus K. Švabas savo darbuotojams elektroniniu laišku pranešęs antradienį. Visgi, K. Švabas iš pačios organizacijos trauktis neketina ir toliau planuoja atlikti nevykdomojo pirmininko rolę, tačiau tam esą dar turi pritarti Šveicarijos vyriausybė.

Pokyčiai vykdomi dėl to, nes organizacijos veikla transformuojasi iš konferencijų platformos į pirmaujančią pasaulinę viešojo ir privačiojo sektorių bendradarbiavimo instituciją.

„Dėl šios evoliucijos pasikeis forumo valdymo struktūra ir iki 2025 m. sausio mėn. A. Schwabas „iš vykdomojo pirmininko taps Patikėtinių tarybos pirmininku“, – skelbia „Semafor“.

Kol kas oficialiai nėra įvardinamas būsimasis K. Švabo įpėdinis, tačiau neatmetama, kad juo gali tapti buvęs Norvegijos konservatorių lyderis Børge Brende.

Pertvarka reikalinga siekiant sugrąžinti pasitikėjimą Pasaulio ekonomikos forumu?

Galima svarstyti, kam gi reikalingas K. Švabo atsistatydinimas. Viena iš galimų priežasčių – tai siekis sugrąžinti visuomenės ir valstybių pasitikėjimą Davoso forumu, kuris smuko būtent tuomet, kai pradėjo aiškėti visos koronavirusinės aferos detalės.

Dar viena įdomi detalė – Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) išleistas pasiruošimo ateities pandemijoms planas, dėl kurio tarp valstybių kilo ginčai. Štai Jungtinės Karalystės Reformų partijos pirmininkas Nigelas Farage’as, kalbėdamas apie šį susitarimą, rėžė iš peties – jo tvirtinimu, JK turėtų pasitraukti iš PSO užuot suteikusi teisę šiai organizacijai uždaryti šalį pandemijų metu[3].

N. Farage’as PSO apibūdino kaip „žlungančią, brangią, neatskaitingą, viršvalstybinę instituciją“, norinčią „valdyti valstybes“ ir diktuoti joms sveikatos politikos sąlygas.

Ir išties šis susitarimas sunkiai skinasi kelią į dienos šviesą, mat šalių lyderiai niekaip neranda bendro susitarimo taško, todėl, kaip skelbiama, derybos ir toliau tęsis nuo pirmadienio iki penktadienio[4]. Todėl mažai vilčių, jog susitarimas bus pasiektas iki kitą savaitę vyksiančios Pasaulio sveikatos asamblėjos (PSA).

Šiame susitarime[5]:

  • Pateikiama pandemijos paskelbimo tvarka;
  • Apsprendžiama, kaip ji veiktų kartu su Tarptautinėmis sveikatos priežiūros taisyklėmis;
  • Nustatomi pagrindiniai tarptautiniai principai, kuriais bus vadovaujamasi sutartyje (žmogaus teisės, suverenitetas, solidarumas ir pan.);
  • Teisingumo užtikrinimas pasaulinėje su pandemija susijusių produktų tiekimo grandinėje;
  • Sveikatos priežiūros sistemų atsparumo ir gebėjimo reaguoti stiprinimas;
  • Pateikiamos gairės, laip valstybės ir PSO turėtų koordinuoti ir bendradarbiauti pasirengimo pandemijoms ir reagavimo į jas srityje;
  • Finansavimo pasirengimas pandemijoms ir reagavimo į jas iniciatyvos;
  • Naujo sutarties valdymo organo – Šalių konferencijos arba Šalių konferencijos – įsteigimas;
  • Kiti bendrieji teisiniai klausimai, susiję su sutartimi, pavyzdžiui, pakeitimai, atšaukimas ir ginčų sprendimas.

Taigi, kuo tai susiję su Davoso forumu? Oficialaus atsakymo tikrai nėra, tačiau šias organizacijas vienija bendras aspektas – abejomis prarastas pasitikėjimas, abi siekia visiškos valstybės ir joje gyvenančio žmogaus kontrolės ir abi, rodos, siekia tų pačių tikslų. O štai K. Švabo atsistatydinimas galimai visa ko nauja pradžia.

Davoso forumas mums parašė netolimos ateities scenarijų – „Agenda2030“

K. Švabas labai gerai tapo žinomas visuomenei COVID-19 pandemijos metu prasidėjus didžiulei įprasto gyvenimo pertvarkai – masinei priverstinei vakcinacijai nuo koronaviruso ir karantinui, kai pastarasis pareiškė apie tinkamą laiką „didžiajam perkrovimui“[6].

Visgi, garsiausia yra K. Švabo išsakyta frazė: „Nieko neturėsite ir būsite laimingi“, ypatingai tinkanti tiek tuometiniame, tiek dabartiniame kontekste, kai vis daugiau žmogui priklausančio turto nusavinama, apribojamos jo teisės į laisvą ir nepriklausomą gyvenimą, ir net orą (COVID-19 pandemijos atvejis).

Tačiau grėsmingiausiai skamba būtent K. Švabo parašytas scenarijus mūsų visų ateičiai. Įvedus pandemijos ribojimus ir skaitmeninius „galimybių pasus“, buvo uždegta šviesa tolimesnei žmogaus kontrolei be jokio pasipriešinimo. Tik toliau bus žengiama gerokai brutaliau – jei manote, kad mikroschemų implantai žmogaus organizme tėra tik „kvaila konspiracijos teorija“, teks galvoti iš naujo, nes ji jau turi ir savo oficialų pavadinimą. Susipažinkite – tai „Agenda2030“.

Naujoji tvarka nurodo, kaip turi būti ugdomi jūsų vaikai, koks turi būti jų požiūris (nuo pat mažų dienų!) į jų pačių seksualumą!

Negana to, pasaulis susidurs su neregėto mąsto problemomis, kai teks sugrįžti atgal į sovietmetį stovint eilėse prie „talonų“. Kitaip tariant, jums nurodys, kiek, ką ir kada galite valgyti, mat tik gerokai ribojant suvartojamų mėsos ir pieno produktų kiekį bus galima pasiekti valstybių numatytų „ekologinių“ tikslų, kurie bus vainikuoti didžiųjų miestų lenktynėmis „į nulį“ (0 kg mėsos, pieno produktų, privačių transporto priemonių).

Tai kuo gi susiję K. Švabo atsistatydinimas ir Izraelio premjerui B. Netanyahu pareikšti įtarimai dėl karo nusikaltimų? Viena iš galimų prezumpcijų – JAV įtakos silpninimas per Izraelį. Juk, kaip žinia, valstijos aktyviai finansuoja ir palaiko karą Gazoje. O štai vienas iš „Agenda2030“ nurodomų ateities scenarijų – tai galių persiskirstymas pasaulyje nuimant lyderiavimo karūną būtent nuo JAV.