Suprasti akimirksniu
  • K. Bartoševičius prašo teismo leisti vasarą jam išvykti iš Lietuvos
  • Buvęs seimo narys yra pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš šalies
  • Buvęs konservatorių frakcijos narys kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus
Šaltiniai
KB
Kristijono Bartoševičiaus teismas. ELTA nuotrauka

K. Bartoševičius prašo teismo leisti vasarą jam išvykti iš Lietuvos

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamas buvęs parlamentaras Kristijonas Bartoševičius prašo teismo leisti vasarą jam išvykti iš Lietuvos.

Kaltinamojo Olegas Šibkovas advokatas sakė, kad jo klientas maždaug mėnesiui nori išvykti į Italiją, bilietų jis dar nėra įsigijęs, nes laukia teismo leidimo.

„Atostogoms, poilsinei kelionei“, – sakė O. Šibkovas.

Teismas dėl šio jo prašymo nutartį paskelbs penktadienio rytą, informavo Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Buvęs seimo narys yra pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš šalies

K. Bartoševičiui taikomos dvi kardomosios priemonės – iš jo paimti dokumentai, be to, jis yra pasirašęs pasižadėjimą neišvykti iš gyvenamosios vietos. Dokumentai jam buvo laikinai grąžinti, kol vyko rinkimai.

Kaltinimą ekspolitiko byloje palaikantis Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Donatas Skrėbiškis šiam prašymui prieštaravo.

Per posėdį ketvirtadienį pradėti peržiūrėti nukentėjusių vaikų per ikiteisminį tyrimą atliktų apklausų vaizdo įrašai, patys nukentėjusieji dabar teismo procese tiesiogiai nedalyvauja, jiems atstovauja tėvai, advokatai.

Pasak teismo atstovės J. Gudelienės, kaltinamojo advokatas prašo apklausti papildomus liudytojus, kurie nebuvo apklausti per ikiteisminį tyrimą.

Pasak O. Šibkovo, prašoma apklausti dar keturis liudytojus.

Buvęs konservatorių frakcijos narys kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus

77 primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Parengta remiantis ELTA.