Suprasti akimirksniu
  • K. Bartoševičiaus advokatas nuo bylos bando nušalinti Panevėžio teisėją
  • Bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija
  • K. Bartoševičius kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus
Šaltiniai
K. Bartoševičius
Kristijono Bartoševičiaus teismas. ELTA nuotrauka

K. Bartoševičiaus advokatas nuo bylos bando nušalinti Panevėžio teisėją

Seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus kaltinamo buvusio parlamentaro Kristijono Bartoševičiaus advokatas bando nušalinti bylos nagrinėjimui pirmininkaujantį Panevėžio apygardos teismo teisėją Valdą Ciesiūną.

„Advokatas pareiškė nušalinimą, dėl nušalinimo sprendžia kiti du teisėjai“, – pirmadienį sakė teismo atstovė Jolita Gudlienė.

Bylą nagrinėja trijų teisėjų kolegija

Be minėto V. Ciesiūno, bylą nagrinėja Jolanta Raščiuvienė bei Valdas Petras Meidus.

Byla nagrinėjama už uždarų durų, kol kas nežinoma, kaip išspręstas nušalinimo klausimas.

Pirmadienį teismas turėjo apklausti tris liudytojus, jų apklausos jau eina į pabaigą.

K. Bartoševičius kaltinamas seksualiniais nusikaltimais prieš vaikus

77 primena, kad 2023 m. liepą baigtas ikiteisminis tyrimas buvusio parlamentaro K. Bartoševičiaus atžvilgiu, byla dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš vaikus perduota teismui. K. Bartoševičius kaltinamas vaikų seksualiniu prievartavimu (2 epizodai), jaunesnio negu 16 metų amžiaus asmens tvirkinimu (4 epizodai) ir mažamečių vaikų nesunkiu sveikatos sutrikdymu (4 epizodai).

Prokuratūros duomenimis, byloje yra keturi nukentėjusieji, kurie galimai prieš juos padarytų nusikaltimų metu, buvo nepilnamečiai.

Tuometinis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime narys K. Bartoševičius apie tai, kad atsisako Seimo nario mandato dėl asmeninių priežasčių pranešė pernai, sausio 23 dieną. Vėliau, tądien, prokuratūra pranešė apie jo atžvilgiu pradėtą tyrimą dėl galimų seksualinių nusikaltimų prieš nepilnamečius asmenis.

Prokuratūros teigimu, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam einant Seimo nario pareigas.

Naujienų portalas „Delfi“ skelbė, kad įtariama, jog K. Bartoševičius tvirkino berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ auklėtinius.

Parengta remiantis ELTA.