Suprasti akimirksniu
  • Internautai pastarosiomis dienomis sprendžia loginį uždavinį, bet niekaip negali išspręsti
  • Klausimas paprastas: “Kur dingsta valstybės pinigai?”
Šaltiniai
Jolanta Blažytė
Jolanta Blažytė. Asmeninio archyvo nuotrauka

Internautai pastarosiomis dienomis sprendžia loginį uždavinį, bet niekaip negali išspręsti

Išsprendus šį uždavinį, galėtume rasti atsakymą į klausimą „kur dingsta valstybės pinigai?“. Kol kas nerandame. Dalinuosi uždavinio sąlyga:

2000m Lietuvos valstybės biudžetas sudarė 1,69mlrd., kai tuo tarpu 2024m siekia 17 mlrd, t.y. 10 kartų daugiau.

2000m Lietuvos valstybės skola siekė 3 mlrd eur., kai tuo tarpu 2024m siekia net 30 mlrd., t.y. 10 kartų daugiau.

2000m dar nebuvome Europos sąjungoje ir ES babkių negaudavome. Dabar esame Europos sąjungoje ir ES babkes semiame milijardais.

2000m mokėjome mažesnius mokesčius – PVM tarifas tuomet siekė 18 proc ir 9proc maisto produktams. 2024 mokame didesnius mokesčius – PVM tarifas siekia 21 proc ir jokių lengvatų maisto produktams.

Tačiau sveikatos paslaugas 2000m. turėjome geresnes. Kaip rašo vienas internautas,

„Asmeniškai ir konkrečiai prisimenu: 2000-siais galėjau paskambinti į savo poliklinikos registratūrą rytą ir šeimos gydytojas ateidavo pas mano sukarščiavusį vaiką vakare. O pas specialistą savo poliklinikoje galėjau patekti rytoj.

Dabar šeimos gydytojas pas mano vaiką neateis niekada, o pas specialistą galiu patekti ( jei labai pasiseks) po 3 mėnesių ar 3 metų.“

Klausimas paprastas: “Kur dingsta valstybės pinigai?”

Juk premjerė I. Šimonytė mums nuolat kaldavo į galvą, kad dėl geresnių viešųjų paslaugų reikia didinti mokesčius (tiesa, ši didinimą ji vadino mandriau: reikia didinti biudžeto perskirstymą).

Taigi mokesčius didinome. Biudžeto surinkimą didinome. Valstybės skolas didinome. ES babkes “savinomės”. Tai kur, blyn, tos geresnės viešosios paslaugos???

Tiesa, vieną gerą “viešosios paslaugos” tiekėją žinau: tai smegenų plovėjų brigada, gaunanti vis didėjantį finansavimą ir nuolat mums papasakojanti pasaką, kuri vadinasi “Lietuva dar taip gerai niekada negyveno”. Nu gerai, negyveno, tai negyveno… Bet kaip tada toje nenusakomoje gerovėje prisikviesti gydytoją pas sukarščiavusį vaiką?