Mano kartos žmonės vaikystėje sirgdavo trumpiau, pasveikdavo greičiau, o ligos požymiai bei trukmė daugmaž atitikdavo medicinos vadovėliuose aprašytą susirgimo eigą. Stebint šiandien augančios jaunosios kartos netipinę ligų eigą, sparčiai didėjantį susirgimų skaičių ir negalėjimo pilnai pasveikti viražus, norisi išsiaiškinti visas ar bent pagrindines tai įtakojančias priežastis kurios yra gerokai paprastesnės ir konkretesnės nei oficialių institucijų įvardijamos.

Žmogus sukurtas taip, kad darniai funkcionuojančių organizmo sistemų dėka puikiausiai save apsaugotų ir turėtų visas galimybes sveikai senti, jei dėl netinkamų gyvenimo įpročių, perteklinių medicininių priemonių gausos ir skurdaus iš tėvų gauto mikrofloros/mikrobiomo bagažo neišsekintų organizmo savigydos galimybių. Tai pagrindinės ne tik adenoidų išvešėjimo, bet ir visų kitų ligų priežastys, iš kurių svarbiausias- skurdus mikrobiomas. Žalingų gyvenimo įpročių dar nespėjo suformuoti natūraliai maitinamas naujagimis ir kūdikis, todėl visada verta paieškoti atsakymų į klausimus, kodėl serga net tie, kurie gimė natūraliais takais ir yra maitinami motinos pienu, bei auginami gerose sąlygose? Kaip minėta, iš tėvų gautas skurdus ar turtingas mikrobiomas- svarbiausias faktorius. Pasisekė tiems, kurie gavo sveiką, įvairią ir gausią mikroflorą/mikrobiomą- gaila, šiandien tai ypač reta, nes dėl piktnaudžiavimo antibiotikais, aplinkos taršos, cezario pjūvio operacijų, vakcinacijos, vis labiau dirbtiniu tampančio maisto- nyksta mūsų organizmui reikalingos gerosios bakterijos, prarandamas mikrobiomo balansas, trinka medžiagų apykaita, silpsta imunitetas. Turtingu mikrobiomu apdovanotiems vaikams net vakcinacija nebūtų tokia žalojanti- jų organizmas ilgą laiką pajėgtų detoksikuoti pavojingas medžiagas. Todėl tampa aiški kai kurių primityviu, tamsiu, nehigienišku ir netgi pavojingu elgesiu vadintų tradicijų prasmė: pirmą kartą lankant naujagimį seneliai į burnytę mažyliui kišdavo savo apseilėtą pirštą, taip perduodami savo bakterijų įvairovę: stiprios sveikatos garantą. Tai taip svarbu... Dabartinė senelių karta kažin ar beturi kuo dalintis...

Šis trumpas tekstas skirtas tiems, kurie ieško atsakymo į klausimą, o kodėl serga mano vaikas? Juk jis neskiepytas/skiepytas?