Suprasti akimirksniu
  • Konservatoriams nepavyko inicijuoti interpeliacijos Visvaldui Matijošaičiui
  • Kauno socialdemokratai mano, kad į procesą reiktų įtraukti ir V. Matijošaičio sūnus
  • Kovo pabaigoje opozicinė Kauno miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija pradėjo rinkti parašus mero V. Matijošaičio interpeliacijai
Šaltiniai
Visvaldas Matijošaitis
Visvaldas Matijošaitis. ELTA nuotrauka

Konservatoriams nepavyko inicijuoti interpeliacijos Visvaldui Matijošaičiui

Kauno miesto tarybos konservatoriams nepavyko inicijuoti interpeliacijos laikinosios sostinės merui ir vienam iš „Vičiūnų grupės“ savininkų Visvaldui Matijošaičiui. Dėl tebesitęsiančios įmonės veiklos Rusijoje inicijuotas apkaltos procesas žlugo prie iniciatyvos neprisijungus kitoms savivaldybės opozicinėms jėgoms.

„Interpeliaciją pasirašė tik mūsų frakcija. Kiti kelia klausimą, kodėl interpeliaciją inicijuojama jam, bet ne jo šeimai. (...) Taigi palaikymo iš kitų kolegų neturime“, – penktadienį Eltai sakė opozicinės konservatorių frakcijos Kauno miesto taryboje seniūnas Paulius Lukševičius.

Kauno socialdemokratai mano, kad į procesą reiktų įtraukti ir V. Matijošaičio sūnus

Laikinosios sostinės opozicijoje esantys socialdemokratai svarsto, kad į šį procesą reikėtų įtraukti ir miesto taryboje dirbančius V. Matijošaičio sūnus.

„Skaitant tą kvietimą pasirašyti, mums tiesiog kilo klausimų, kodėl yra minimas tik meras, nes jis yra tik akcininkas, bet yra įmonės vadovai, kurie yra prisiekę tarybos nariai“, – sakė Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Kauno miesto taryboje seniūnas Robertas Kaunas.
„Iš moralinės pusės nepalaikome jokių verslų, kurie vykdo savo verslus teroristinėse valstybėse. (...) Iš teisinės pusės interpeliacijai net nėra techninių galimybių – norint pradėti procesą, reikia 12 parašų, dėl interpeliacijos proceso sprendžia teismas ir čia atsiranda tai, kad interpeliacijai nėra jokio teisinio pagrindo, tik moralinis“, – sakė socialdemokratas.

Visgi jis neatmeta galimybės, kad šią savaitę dėl galimo „Vičiūnų“ sankcijų apeidinėjimo pradėtas ikiteisminis tyrimas prokuratūroje gali turėti įtakos naujai apkaltos iniciatyvai.

„Tai yra naujas faktas. Kai sprendėme dėl šios interpeliacijos, to dar nebuvo. Bet, vėlgi, dabar turime palaukti, koks bus tyrimo rezultatas. (...) Tada gali būti įvairių pokyčių, bet dabar reikia palaukti“, – sakė politikas.

Tuo metu „valstiečiai“ teigia, kad kol V. Matijošaičio vadovaujamas „Vieningas Kaunas“ taryboje turės absoliučią daugumą, sėkmingai surengti interpeliaciją neįmanoma.

„Pagal įstatymą, mero interpeliaciją, praėjus visus kitus etapus, turi patvirtinti 3/5 tarybos narių. Kauno atveju tai 25 nariai. Tai reikštų, kad 10–11 Vieningo Kauno narių turėtų pasirašyti interpeliaciją. Nerealu to tikėtis, todėl ir nemanome, kad reikėjo šito veiksmo imtis“, – sakė „valstiečių“ frakcijos Kauno miesto taryboje seniūnė Audronė Jankuvienė.

Kovo pabaigoje opozicinė Kauno miesto savivaldybės tarybos TS-LKD frakcija pradėjo rinkti parašus mero V. Matijošaičio interpeliacijai

Kaip nurodė partija, mero įgaliojimų nutraukimo procedūra inicijuota dėl „Vičiūnų grupės“, kurios vienas savininkų yra V. Matijošaitis, įmonės „Vičiūnai-Rus“ vadovų tarpininkavimo Rusijos ambasadai Kuboje ir Kubos ambasadai Maskvoje, kur susitiko su Kubos maisto pramonės ministru ir jo atstovais.

Šią savaitę taip pat pasirodė informacija, kad „Vičiūnų“ grupės įmonė galimai į Rusiją vežė sankcionuotas ir kare pritaikomas prekes, prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl tarptautinių sankcijų pažeidimo. Pati įmonė neigia į Rusiją gabentos prekės buvo karinės paskirties.

Antradienį naujienų portalas lrt.lt publikavo tyrimą, kuriuo atskleidė, jog „Vičiūnų“ grupei priklausanti „Plungės kooperatinė prekyba“ į Sovetską bent 11 kartų vežė į sankcijas įtrauktus, aukšto prioriteto kovos lauko prekėms priskiriamus gaminiai bei technologijas.

„Vičiūnai“ žurnalistams pripažino, kad tokias prekes į Rusiją vežė, tačiau sakė apie sankcijas nežinoję.

Parengta remiantis ELTA.