Ignas Vėgėlė augina rėmėjų gretas: prisijungė dar dvi partijos
Vienas iš nepriklausomų kandidatų į Lietuvos Respublikos prezidentus, advokatas Ignas Vėgėlė augina raumenis ir aplink save sutelkia vis didesnį mažųjų partijų palaikymą – politiką dar rudens pradžioje parėmė Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), antrieji, jau šiais metais, tai padaryti suskubo Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, o šį savaitgalį prie rėmėjų prisijungė Laisvė ir teisingumas bei Krikščionių partija.
Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai) dar rudenį suvažiavime priėmė pareiškimą, kuriuo siūlo prezidento rinkimuose kelti advokato Igno Vėgėlės kandidatūrą. [1]
„Mes, Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) suvažiavimo dalyviai raginame kelti, keliame, agituojame ir visaip kitaip remiame teisininko profesoriaus I. Vėgėlės kandidatūrą Lietuvos prezidento rinkimuose“, – prieš pusę metų pareiškė Petro Gražulio vadovaujama partija.
Parlamentaro Mindaugo Puidoko vedama krikščioniškųjų demokratų partija Igną Vėgėlę apsisprendė šių metų sausį.
„Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partijos (LKDP) valdyba vienbalsiai priėmė sprendimą nekelti savo kandidato į Lietuvos Respublikos Prezidentus ir remti advokatą profesorių Igną Vėgėlę, nes:
– Igno Vėgėlės vertybinės nuostatos yra krikščioniškos,
– Igno Vėgėlės politinės nuostatos pilnai atitinka mūsų partijos programinius siekius“ – teigiama partijos pareiškime
Neparlamentinė Krikščionių sąjunga sekmadienį pranešė, jog gegužę vyksiančiuose prezidento rinkimuose rems advokato Igno Vėgėlės kandidatūrą, taip pat jungsis su Lietuvos šeimų sąjūdžiu. Tai nuspręsta šeštadienį Vilniuje vykusiame Krikščionių sąjungos suvažiavime. [2]
„Suvažiavime patvirtintas partijos valdybos nutarimas Lietuvos Respublikos prezidento rinkimuose remti profesorių Igną Vėgėlę“, – skelbia R. Dagio vadovaujama partija
Neparlamentinės partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininku šeštadienį išrinktas buvęs sostinės meras Artūras Zuokas. Tuo metu Prezidento rinkimuose taip pat partija apsisprendė remti advokato Igno Vėgėlės kandidatūrą.[3]
„Laisvė ir teisingumas“ skelbia, jog A. Zuokas suvažiavimo metu pabrėžė, kad partijos pagrindinės vertybinės nuostatos sutampa su kandidato I. Vėgėlės deklaruojamomis vertybėmis.
Beje, Ignas Vėgėlė dar praėjusiais metais aiškiai pasakė, kad pasukęs politinės karjeros keliu, nebendraus su dabartiniais valdančiaisiais, kadangi jų veiksmuose pasigedo politinės kultūros, kompetencijos ir gebėjimų įsiklausyti į žmonių lūkesčius.
Politologas: antrajame ture susitikus I. Vėgėlei ir G. Nausėdai gali užvirti rimta kova
Vis augančios Igno Vėgėlės paramos tendencijas portalui 77 pakomentavo Lietuvos politologas, istorikas, humanitarinių mokslų daktaras Algis Krupavičius. Žinomas ekspertas teigiamai vertina nepriklausomo kandidato I. vėgėlės šansus, o mažųjų partijų paramą vertina kaip galima rimta paspirtimi.
– Kaip vertinate beįsibėgėjančią I.Vėgėlės rinkiminę kampaniją?
-Teigiamai. Jis dalyvauja kaip nepriklausomas kandidatas, kuris nepriklauso dabartiniam vadinamajam politiniam elitui. Ir pats sprendimas – paskelbti apie savo dalyvavimą – matant visuomenės nuotaikas, buvo logiškas. Viešoje erdvėje matyti jis kaip būsimas kandidatas organizuoja susitikimus visoje Lietuvoje. Bet kuriam naujam žaidėjui politikoje tai būtina daryti. Reikia, kad jis būtų žinomesnis ir matomas ne tik internete ar televizijos ekrane, bet rinkėjai galėtų su juo pabendrauti gyvai. Tai, kaip rodo praktika, yra labai svarbu.
2016 m. tai patvirtino „žaliųjų-valstiečių“ rinkimų kampanija, kurių agitacijos didžiuosiuose portaluose matėme nedaug, nes akcentas buvo susitikimas su rinkėjais visoje Lietuvoje. Ir tai suveikė.
2003-2004 m., kai tik susikūrė Darbo partija, jos pirmoji rinkimų kampanija irgi buvo nukreipta į gyvus susitikimus su rinkėjais.
Vienas pirmųjų tokių susitikimų praktiką 2002-2003 metais įgyvendino į Respublikos prezidentus kandidatavęs Rolandas Paksas. Laikas eina, keičiasi įpročiai ir komunikacijos būdai, vis daugiau informacijos yra internete, tačiau gyvi susitikimai tebėra svarbūs.
-Kaip žiūrite į tai, kad paramą Ignui Vėgėlei dedikuoja mažosios partijos? Kiek tai jam padės?
– Jeigu visos, paramą pažadėjusios politinės jėgos, prisidės organizaciškai, tai padės. Jeigu parama liks tik žodinė, nei pakenks, nei prisidės. Viską lems kaip ir kokiais būdais parėmusios partijos veiks toliau. Taip pat gali ženkliai padėti partijų vadų politinė patirtis, jeigu jiems pavyks pritraukti savo rinkėjus. Tarkim A. Zuokas labai neblogai pasirodė Vilniaus mero rinkimuose, tad už jį balsavę žmonės, ypač – pirmame rate, gali būti rimta paspirtis I. Vėgelei.
-Viešas I.Vėgėlės atsiribojimas nuo valdančiųjų – rimtas sprendimas ar politinis triukas?
– Manau, tai buvo rimtas pareiškimas. Jis elgiasi nuosekliai, todėl Vidas Rachlevičius tapo jo spaudos atstovas. Pastarasis griežtai vertino dabartinius valdančiuosius. Jo tekstai spaudoje buvo įdomūs ir kritiški dabartinių valdančiųjų atžvilgiu. Toks pasirinkimas, kaip ir likusios komandos formavimas, yra akivaizdus ženklas, kad teisininkas veikia nuosekliai ir bičiuliautis su dabartine valdžia nežada.
– Ką matytumėte antrame rinkimų ture?
-Antrame ture tikrai bus Gitanas Nausėda, kaip pareigas einantis ir perrenkamas prezidentas. Perrenkami kandidatai turi akivaizdžių privalumų. Labai didelė tikimybė, kad jo oponentais bus Ignas Vėgėlė arba Ingrida Šimonytė. Tačiau scenarijų variantai – labai skirtingai. Jeigu į antrą turą pateks G. Nausėda ir I. Šimonytė, raudonu kilimu žengs dabartinis šalies vadovas. Jeigu išeis jis ir I. Vėgėlė, nežinomųjų būtų daug daugiau ir kalbėti apie antrą kadenciją bei vėl nutiestą raudoną kilimą būtų per daug drąsu.