Suprasti akimirksniu
  • Daugiavaikė mama prieš milijardierių
  • Ieškinyje P. Durovas kaltinamas smurtu prieš jauniausią sūnų
  • Verslininkas laisvėje, bet su priežiūra, jam uždrausta išvykti iš Prancūzijos
Šaltiniai
Irina Bolgar
Tinklarštininkė Irina Bolgar teigia, kad visi trys jos vaikai - nuo Pavelo Durovo, Instagram nuotrauka

Daugiavaikė mama prieš milijardierių

Irina Bolgar, vadinanti save trijų „Telegram“ įkūrėjo Pavelo Durovo vaikų motina (Nr. 8 125 milijardierių reitinge Rusijoje, 2024 m. „Forbes“ jo turtą įvertino 15,5 mlrd. JAV dolerių), pateikė jam baudžiamąjį ieškinį Šveicarijoje, praneša amerikiečių „Forbes“. Ieškinyje, kuris buvo pateiktas Ženevoje 2023 m. kovo mėn., I. Bolgar teigia, kad P. Durovas fiziškai smurtavo prieš vieną iš savo vaikų. Netrukus po to ji pateikė civilinį ieškinį dėl jų vaikų globos.[1]

Abu ieškiniai buvo pateikti praėjus keliems mėnesiams po to, kai I. Bolgar pareiškė, kad milijardierius nustojo mokėti jai 150 000 eurų alimentus per mėnesį, rašo „Forbes“, cituodamas teismo dokumentus.

Iš pradžių Ženevos teismas atsisakė nagrinėti ieškinį prieš . Durovą, nes jis buvo pateiktas praėjus daugiau nei trims mėnesiams po paskutinės I. Bolgaro įtariamos fizinio smurto bylos, tačiau 2023 metų gegužę ji pateikė apeliaciją, o tų pačių metų spalį teismas leido tęsti bylą.

Ieškinyje P. Durovas kaltinamas smurtu prieš jauniausią sūnų

Ieškinyje sakoma, kad P. Durovas nuo 2021 iki 2022 metų penkis kartus naudojo smurtą prieš savo jauniausią sūnų, gimusį 2017 metų rugsėjį. Tai sukėlė sužalojimus, įskaitant smegenų sukrėtimą, taip pat miego problemas, teigiama ieškinyje. Kaip įrodymą ji pateikia žinučių, kuriomis tariamai apsikeitė I. Bolgar ir P. Durovas 2021 m. lapkritį Paryžiuje, stenogramas, taip pat 2023 m. balandžio mėnesio medicininę pažymą, patvirtinančią, kad vaikas kenčia nuo nerimo ir miego sutrikimų.

I. Bolgar teigia, kad P. Durovas nustojo susitikinėti su vaikais 2022 m. rugsėjo mėn. Maždaug tuo pačiu metu jis nustojo mokėti alimentus, rodo bylos medžiaga. Po to, remiantis medžiaga, ji buvo priversta auginti vaikus už 8000 Šveicarijos frankų atlyginimą per mėnesį.

I. Bolgar pateikė ieškinį Ženevos teisme, reikalaudama, kad jai būtų suteikta išimtinė vaikų globa 2023 m., Tų pačių metų gegužę teismas priėmė sprendimą jos naudai, o 2024 m. vasarį tai patvirtino. P. Durovas, matyt, nedalyvavo procese ir nesamdė advokato, pažymi „Forbes“. Verslininko atstovas atsisakė komentuoti. I. Bolgar advokatas patvirtino, kad ji ir jos trys vaikai yra susiję su civiliniu ieškiniu, tačiau atsisakė komentuoti baudžiamąją bylą. P. Durovas neginčijo vaikų globos perdavimo motinai, pažymėjo jos atstovas.

Liepos mėnesį Šveicarijoje gyvenantis I. Bolgar kreipėsi į „Forbes“ redakciją su prašymu milijardierių reitinge ištaisyti P. Durovo vaikų skaičių nuo dviejų iki penkių, sakydamas, kad ji yra trijų jauniausių „Telegram“ įkūrėjo vaikų motina. „Forbes“ prašymu ji atsiuntė vaikų gimimo liudijimų kopijas, P. Durovo tėvystės pripažinimo pažymėjimus, notaro patvirtintų šių dokumentų vertimų į prancūzų ir anglų kalbas nuskaitymus, taip pat šeimos nuotrauką iš savo vidurinio sūnaus Danielio gimtadienio, padarytą jos namuose Ženevoje 2020 m. sausio mėn. „Forbes“ pavyko gauti dokumentų autentiškumo patvirtinimą iš Ženevos vertėjo, į kurį kreipėsi I. Bolgar.[2]

Verslininkas laisvėje, bet su priežiūra, jam uždrausta išvykti iš Prancūzijos

P. Durovas buvo sulaikytas rugpjūčio 24-osios vakarą Paryžiaus „Le Bourget“ oro uoste, kur atskrido iš Azerbaidžano, išlipęs iš privataus lėktuvo. [3]

Verslininkas Pavelas Durovas toliau išlieka visuomenės dėmesio centre, Instagram nuotrauka
Verslininkas Pavelas Durovas toliau išlieka visuomenės dėmesio centre, Instagram nuotrauka

Vėliau jo sulaikymas buvo pratęstas dar 48 valandoms. Rugpjūčio 26 dieną Paryžiaus prokuratūra patikslino, kad P. Durovas buvo apklaustas atliekant tyrimą prieš neįvardytą asmenį dėl daugybės elektroninių nusikaltimų. Šis asmuo kaltinamas atsisakymu bendradarbiauti su valdžios institucijomis, taip pat bendrininkavimu disponuojant ir platinant nepilnamečių pornografinius vaizdus; įsigyjant, gabenant, laikant, parduodant ar perduodant narkotikus; sukčiavimas kaip organizuotos asmenų grupės dalis; naudojant kriptovaliutos priemones. „Reuters“ pažymėjo, kad tyrimą atlieka kovos su elektroniniais nusikaltimais padalinys ir Prancūzijos nacionalinis kovos su sukčiavimu departamentas.

Rugpjūčio 25-osios vakarą „Telegram“ pirmą kartą pakomentavo savo įkūrėjo sulaikymą. Platformos pranešime sakoma, kad ji laikosi ES teisės aktų, įskaitant Skaitmeninių paslaugų aktą, o jo moderavimo sistema atitinka pramonės standartus ir nuolat tobulėja.

„Absurdiška teigti, kad platforma ar jos savininkas yra atsakingi už piktnaudžiavimą šia platforma“, – pažymima pranešime.

Bendrovė pridūrė, kad milijardierius neturi ko slėpti ir dažnai keliauja po Europą.

P. Durovas tuo pačiu metu yra keturių šalių pilietis - Rusijos, Sent Kitso ir Nevio valstybės, esančios Karibų jūros regione, Prancūzijoje ir JAE.

„Telegram“ įkūrėjas P.Durovas buvo paleistas į laisvę, bet yra stebimas ir jam ir uždrausta išvykti iš Prancūzijos, pranešė Paryžiaus prokuratūra.

„Jam buvo paskirta teisminė priežiūra ir reikalavimas pateikti penkių milijonų eurų užstatą. Taip pat jis įpareigojimas du kartus per savaitę atvykti į policijos nuovadą ir negali išvykti iš Prancūzijos teritorijos“, - nurodė institucija.

P. Durovas iš areštinės buvo paleistas rugpjūčio 28 d., praėjus keturioms dienoms po jo suėmimo ir nuvežtas į teismą. Pasak tyrėjų, jis yra neteisėtos veiklos pokalbių platformoje bendrininkas - jie tai sieja su „Telegram“ moderavimo politika.[4]