Suprasti akimirksniu
  • Prezidento rinkimuose dalyvauti žadantis P. Gražulis ragina remti kitą kandidatą
  • Opozicionieriai skatinami vienytis ir remti I. Vėgėlę
  • Prezidento rinkimai įvyks jau už trijų mėnesių
Šaltiniai
P. Gražulis
Buvęs parlamentaras Petras Gražulis. ELTA nuotrauka

Prezidento rinkimuose dalyvauti žadantis P. Gražulis ragina remti kitą kandidatą

Savaitgalį įvyko Tautos ir teisingumo sąjungos tarybos suvažiavimas. Po jo paaiškėjo, kad centristai ir tautininkai prezidento rinkimams iškėlė partijos pirmininko, buvusio parlamentaro Petro Gražulio kandidatūrą.

Vasario 10 d. vykusiame Tautos ir teisingumo sąjungos tarybos posėdyje bei suvažiavime P. Gražulis ne tik buvo perrinktas partijos pirmininku. Iškelta jo kandidatūra į prezidentus, patvirtintas ir kandidatų į Europos Parlamentą (EP) sąrašas, kurį taip pat ves būtent jis.

Tačiau pats politikas didelių ambicijų bent jau prezidento rinkimuose neturi. Veikiau priešingai. Jau dabar skatina vienytis visas opozicines politines jėgas bei kandidatus ir palaikyti teisininko Igno Vėgėlės kandidatūrą.

Opozicionieriai skatinami vienytis ir remti I. Vėgėlę

Netrukus po Tautos ir teisingumo sąjungos tarybos posėdžio savo feisbuko paskyroje P. Gražulis paskelbė vaizdo įrašą, kuriame kalbėjo apie svarbiausius susitikimo nutarimus.

„Jame priėmėme svarbius sprendimus, suformavome Europos Parlamento sąrašą, sąrašo lyderis esu aš. Taip pat iškėlėme kandidatą į prezidentus, tačiau savo pagrindinės nuostatos neatsisakėm. Kandidatas į prezidentus įpareigotas remti Igno Vėgėlės kandidatūrą. Taip pat paraginti kitus kandidatus, kaip ir Eduardą Vaitkų, Valdą Tutkų, Remigijų Žemaitaitį, Andrių Mazuronį, kurie laiko save opozicionieriais, atsiimti kandidatūrą Igno Vėgėlės naudai. Jeigu mes susivienysime, tikrai išsirinksime naują prezidentą Igną Vėgėlę“, – teigia P. Gražulis[1].

Primename, kad P. Gražulio vadovaujama Tautos ir teisingumo sąjunga dar praėjusį rugsėjį paskelbė, kad prezidento rinkimuose palaikys advokato ir profesoriaus I. Vėgėlės kandidatūrą. Pats kandidatas tuomet dar nebuvo oficialiai paskelbęs apie savo planus dalyvauti rinkimuose[2].

„Tai – vertybinis žmogus, kuris, nepaisydamas sisteminės klikos spaudimo, nepabūgo stoti Tautos pusėn COVID-19 diktatūros metu. Ignas Vėgėlė ir šiandien drąsiai gina šeimų interesus LGBT propagandos brukamoje gyvenimo įgūdžių pamokų akivaizdoje, nebijodamas Lietuvą užvaldančių „konservatorių-liberalų“ spaudimo per užvaldytą viešąją erdvę ar bylų kėlimo“, – tuomet buvo teigiama Tautos ir teisingumo sąjungos pareiškime.

Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė. ELTA nuotrauka
Kandidatas į prezidentus Ignas Vėgėlė. ELTA nuotrauka

Akivaizdu, kad nei partijos, nei paties P. Gražulio nuomonė nepakito. Pats politikas teigia, kad tik susivienijusios opozicinės jėgos gali pasiekti norimų rezultatų bei pabrėžia, kad dėl Lietuvos gerovės, derėtų užmiršti asmenines ambicijas ar siekius.

„Keliuosi tik tam, kad paraginčiau konkrečiai R. Žemaitaitį, V. Tutkų, E. Vaitkų, A. Mazuronį, A. Verygą jog atsiimtų savo kandidatūrą Igno Vėgėlės naudai. Jis vienintelis stiprus antisisteminis kandidatas, kuris gali įveikti konservatorių kandidatus G. nausėdą ir I. Šimonytę. O visi kiti opozicijos kandidatai yra tik balsus atiminėjantys ir konservatoriams padedantys politikai. Jų kandidatavimas yra ne kas kitas, kaip bandymas atimti iš Igno Vėgėlės balsus, tam, kad antrame ture turėtume Šimonytę su Nausėda. Tą jie puikiai suvokia. Tad keliuosi tam, kad paraginčiau juos nusiimti ir nedirbti konservatoriams ir tą parodysiu savo pavyzdžiu. Manes nebus bilioteniuose, būtų gerai, kad nebūtų nei Žemaitaičio, nei Tutkaus, nei Vaitkaus ar kitų. Lietuvos interesai turėtų būti aukščiau savo asmeninių reitingų. Taigi dar kartą raginu jungtis prie mūsų partijos (Tautos ir teisingumo sąjungos) iniciatyvos ir paremti Igną Vėgėlę rinkimuose, o išsikėlusius opozicijos kandidatus nusiimti jo naudai“, – pažymi Tautos ir teisingumo sąjungos pirmininkas P. Gražulis.

P. Gražulis pernai neteko Seimo nario mandato. ELTA nuotrauka
P. Gražulis pernai neteko Seimo nario mandato. ELTA nuotrauka

Prezidento rinkimai įvyks jau už trijų mėnesių

Primename, kad prezidento rinkimai vyks šių metų gegužės 12 dieną.

Šiuo metu žinoma, kad prezidento rinkimuose dalyvaus Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatė, premjerė Ingrida Šimonytė.

Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė buvusio NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojo Giedrimo Jeglinsko kandidatūrą.

Laisvės partija prezidentu siūlo buvusį Konstitucinio Teismo pirmininką Dainių Žalimą, o Darbo partija – savo pirmininką Andrių Mazuronį.

Liberalai prezidento rinkimuose savo kandidato neturės, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) irgi nutarė nekelti savo kandidato, tačiau pareiškė paramą dabartiniam šalies vadovui Gitanui Nausėdai.

Yra žinomi ir šie save išsikėlę kandidatai: antrosios kadencijos siekiantis G. Nausėda, teisininkas I. Vėgėlė, gydytojas E. Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas V. Tutkus, anksčiau į LRT generalinius direktorius kandidatavęs Zenonas Andrulėnas, naujai įkurtos partijos „Nemuno aušra“ lyderis, Seimo narys R. Žemaitaitis.

Parlamentinė Lietuvos regionų partija buvo nutarusi remti Kazlų rūdos mero Manto Varaškos kandidatūrą į prezidentus, tačiau persigalvojo. Sprendimas, ką paremti šalies vadovo rinkimuose, bus priimtas pavasarį.