Suprasti akimirksniu
  • Socialiniame tinkle 77.lt Zenonas Andrulėnas pranešė apie dalyvavimą rinkimuose
  • Zenonas Andrulėnas vadovauja rugsėjį įkurtai „Nacionalinei švietimo tarybai“
Šaltiniai
Zenonas Andrulėnas
Zenonas Andrulėnas. Socialinio tinklo 77.lt nuotrauka

Socialiniame tinkle 77.lt Zenonas Andrulėnas pranešė apie dalyvavimą rinkimuose

Paaiškėjo dar vienas kandidatas, ketinantis dalyvauti kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose – tai Zenonas Andrulėnas.

Politikas apie sprendimą pasidalijo savo „77.lt“ paskyroje, nurodydamas, kad ketvirtadienį registravosi politinės kampanijos dalyviu.

Zenonas Andrulėnas apie sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose paskelbė socialiniame tinkle 77.lt/ Socialinių tinklų nuotrauka
Zenonas Andrulėnas apie sprendimą dalyvauti prezidento rinkimuose paskelbė socialiniame tinkle 77.lt/ Socialinių tinklų nuotrauka

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, kandidato registracija patvirtinta gruodžio 7 d.

Z. Andrulėnas 2020 m. Seimo rinkimuose buvo Centro partijos – tautininkų kandidatas Lazdynų rinkimų apygardoje.

Zenonas Andrulėnas vadovauja rugsėjį įkurtai „Nacionalinei švietimo tarybai“

Rekvizitai.lt duomenimis, jis vadovauja šių metų rugsėjį įkurtai „Nacionalinei švietimo tarybai“.

Z. Andrulėnas taip pat dalyvavo šį rudenį vykusiuose LRT generalinio direktoriaus rinkimuose, tačiau buvo pašalintas, nes pateikė ne visus reikiamus dokumentus ir neatitiko nustatytų reikalavimų.

Šiuo metu apie keliamas ar remiamas kandidatūras prezidento rinkimuose yra paskelbusios 5 politinės partijos. Tėvynės sąjungą-Lietuvos krikščionis demokratus rinkimuose atstovaus premjerė Ingrida Šimonytė, Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjungos kandidatas bus Seimo narys, buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Lietuvos regionų partija rems Kazlų Rūdos merą Mantą Varašką, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ iškėlė Giedrimo Jeglinsko, o Laisvės partija – buvusio Konstitucinio Teismo pirmininko Dainiaus Žalimo kandidatūrą.

Taip pat žinomi dar 4 save išsikėlę kandidatai: gydytojas Eduardas Vaitkus, buvęs kariuomenės vadas Valdas Tutkus, advokatas Ignas Vėgėlė ir teismo kaltu dėl sukčiavimo pripažintas aktyvistas Antanas Kandrotas, visuomenininkė Erika Švenčionienė.

Taip pat apie antrosios kadencijos siekį šį ketvirtadienį paskelbė prezidentas Gitanas Nausėda.

Lietuvos prezidento rinkimai vyks 2024 m. gegužės 12 d.