Suprasti akimirksniu
  • Iš Darbo partijos frakcijos seime pasitraukė V. Valkiūnas
  • V. Valkiūnas žada trauktis ir iš partijos gretų: yra riba, kai reikia sau pasakyti „stop“
  • Neatskleidė, ar jungsis prie kokių nors kitų politinių partijų
Šaltiniai
Valdemaras Valkiūnas
Valdemaras Valkiūnas. ELTA nuotrauka

Iš Darbo partijos frakcijos seime pasitraukė V. Valkiūnas

Parlamentaras Valdemaras Valkiūnas nutarė trauktis iš Darbo partijos frakcijos seime. Jam pasitraukus, „darbiečiai“ nebeturi septynių narių, reikalingų sudaryti frakciją.

Apie tai antradienį vykusio seimo posėdžio pradžioje pranešė seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas. Anot jo, V. Valkiūnas nutarė prisijungti prie Mišrios seimo narių grupės.

Šiuo metu Darbo partijos frakcijoje dirbo 7 parlamentarai – tai minimalus skaičius, reikalingas suburti frakciją.

V. Valkiūnas žada trauktis ir iš partijos gretų: yra riba, kai reikia sau pasakyti „stop“

Aiškindamas savo sprendimą, V. Valkiūnas teigė, jog „darbiečių“ gretose pastaruoju metu buvo jaučiamas sąstingis, trūko politinės ambicijos.

„Vadas Andrius Mazuronis, kaip sakant, pabėgo. Nėra vadovybės, nėra darnumo, nėra darbų, nėra rezultatų. Visą laiką ant dugno sėdėti, antroje lygoje, būti autsaideriais – kokia prasmė?“ – retoriškai klausimus kėlė jis, akcentuodamas, kad žada trauktis ir iš Darbo partijos.

Klausiamas apie byrančią frakciją, seimo narys neatmetė, kad „darbiečiai“ gali rasti naują žmogų, kurį prikalbins prisijungti prie grupės parlamentarų.

„Gal suras kažką kitą. Bet aš, kaip sakant, porą metų tempiau, stūmiau. Irgi yra riba, kai reikia sau pasakyti „stop“, – dėstė jis.

Neatskleidė, ar jungsis prie kokių nors kitų politinių partijų

Visgi, apie ateinančius politinius planus parlamentaras kol kas kalba nenoriai ir neatsako, ar ketina jungtis prie kokių nors kitų politinių partijų. Tačiau V. Valkiūnas patvirtinta, kad rudenį vyksiančiuose seimo rinkimuose dalyvaus.

Pastaruoju metu Darbo partija susiduria su problemomis. Po nesėkmingų prezidento ir Europos Parlamento (EP) rinkimų, iš partijos pirmininko posto pasitraukė Andrius Mazuronis. Laikinai partijai ėmė vadovauti Valentinas Bukauskas. Sprendimą trauktis iš Darbo partijos prieš kelis mėnesius taip pat priėmė seimo nariai Vigilijus Jukna ir Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, po EP rinkimų – Viktoras Fiodorovas.

„Darbiečių“ taryba ėmė svarstyti galimybes jungtis prie Lietuvos regionų partijos, tačiau pirmadienį nutarta dalyvauti artėjančiuose seimo rinkimuose savarankiškai ir nesiburti su jokiomis politinėmis jėgomis.

Darbo partija taip pat figūruoja ikiteisminiame tyrime dėl neteisėto daugiau kaip 500 tūkst. eurų dydžio ES biudžeto lėšų įgijimo. Dar balandį Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT) pranešė, kad Darbo partijos būstinėje atliktos kratos. Atliekamas tyrimas yra susijęs su asmeniu, ėjusiu vieno iš EP narių patarėjo pareigas.

Po partijos būstinėje vykdytų kratų, politinės jėgos įkūrėjas ir europarlamentaras Viktoras Uspaskichas sustabdė narystę „darbiečių“ gretose.

Parengta remiantis ELTA.