G. Paluckas tikisi žurnalistų palankumo apdovanodamas R. Miliūtę?

Lietuva, NuomonėsEvelina Aukštakalnytė
Suprasti akimirksniu
Apdovanojimai
Už profesinius nuopelnus buvo apdovanota žurnalistė R. Miliūtė. LR Vyriausybės nuotrauka

Premjeras aukso medaliu už nuopelnus apdovanojo LRT žurnalistę R. Miliūtę

Bergždžiai besitikintys pokyčių naujojoje Vyriausybėje dabar turėtų kaip reikiant nusiminti. Pastarojo meto socialdemokratų deleguotų ministrų politinė linija rodo ne ką kitą, kaip nuėjusių konservatorių darbų tęstinumą, o tą pastebėjo ir tie pats TS-LKD atstovai. O štai dabar premjeras Gintautas Paluckas dar ir „sužibėjo“ įteikdamas apdovanojimą LRT žurnalistei Ritai Miliūtei.

Nors Vyriausybės sudėtyje esanti „Nemuno aušra“, į seimo Audito komiteto pirmininkus delegavusi Artūrą Skardžių ir žada audituoti nacionalinio transliuotojo (LRT) veiklą, panašu, Ministrų kabineto vadovas G. Paluckas įsitikinęs kitaip.

Savo ruožtu premjeras trečiadienį Vilniaus paveikslų galerijoje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje R. Miliūtei įteikė Jono Karolio Chodkevičiaus aukso medalį už profesinius nuopelnus[1]. R. Miliūtę G. Paluckas net pavadino „kasdienybės heroje“, nesiekiančia pripažinimo ir savo darbais duodančia pavyzdį, kuris esą svariai prisideda prie vertybių formavimo.

J. K. Chodkevičiaus Aukso medalius už Valstybės stiprinimo veiklą skiria šio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės etmono vardo labdaros ir paramos fondas.

Šis aukso medalis jau nugulęs ir į kitų visuomenės bei verslo veikėjų stalčius: režisieriaus Jono Ohmano (2021 m.), Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko ir žurnalisto Andriaus Tapino (2022 m.) bei „Teltonikos“ vadovo Arvydo Paukščio (2023 m.).

Panašu, naujajam premjerui nė motais naujosios valdančiosios koalicijos pusėn kasdien iš opozicijos skrendančios patyčių strėlės. Šis, matyt, vadovaujasi Biblija ir savo mušeikoms atsuka kitą skruostą apdovanodamas tuos, kurie iš šio juokiasi.

Premjeras taip tikisi palankumo iš žurnalistų?

Iškart po šio G. Palucko poelgio jį suskubo įvertinti ir kiti visuomenės veikėjai. Pastarieji svarstė, kad toks premjero žingsnis galėtų reikšti ir šio norą užsitikrinti žurnalistų bendruomenės palankumą. Mat praeityje jau buvę atvejų, kai politikai įteikė apdovanojimus žurnalistams.

Štai Dalios Grybauskaitės apdovanotas portalo 15min.lt Tyrimų skyriaus vadovas Šarūnas Černiauskas galiausiai buvo nubaustas ir savo apdovanojimą turėjo gėdingai grąžinti paaiškėjus, kad dirbdamas žurnalistu jis rengė analizes apie viešus asmenis ir verslo įmones ryšių su visuomene agentūrai „VIP Viešosios informacijos partneriai“[2].

O štai apdovanojimas R. Miliūtei buvo skirtas iš jos pačios bičiulio – žurnalisto Edmundo Jakilaičio – vieno iš steigėjų fondo.

Užsienio reikalų ministras K. Budrys stojo Ukrainos pusėn – žada dar labiau didinti karinę paramą

Savo ruožtu socialdemokratų pergale šiuose seimo rinkimuose džiūgavę rinkėjai, tikėję pokyčių galia, dabar trumpam gali prisėsti ant minkštasuolių, mat pasirodo, visas šis šiuo metu vykstantis politinis turgus pokyčių neatneš, tik pratęs tai, kas jau buvo pradėta.

Ne paslaptis, kad socialdemokratai ir seniau garsėjo dėl savo aiškios politinės linijos neturėjimo ir gana prisitaikėliško charakterio. Taip vyksta ir dabar – užsienio reikalų ministras Kęstutis Budrys jau dabar visomis išgalėmis mėgina pranokti savo pirmtaką Gabrielių Landsbergį. Žinoma, pasistengti reikės, tačiau gera pradžia – pusė darbo.

Sureagavęs į lietuvių sportininkės Kornelijos Dūdaitės politikavimą pasaulio čempionate, ko pasekoje, iš jo ji buvo diskvalifikuota, K. Budrys stojo jos pusėn ir pareiškė, kad niekas neturėtų būti baudžiamas už tai, kad pasisako prieš terorą ir agresiją ir išreiškė pasididžiavimą tokiais lietuviais, kurie to daryti nebijo.

Žinoma, eidamas Lietuvos diplomatijos vadovo pareigas, K. Budrys pažadėjo ne tik toliau įsipareigoti tiekti pagalbą Ukrainai, bet ir visokeriopai palaikyti ES sprendimus sankcionuoti Sakartvele vykstančių protestų malšintojus.

Pirmtakų darbus tęsia ir… krašto apsaugos ministre tapusi „Matuko reformos“ iniciatorė Dovilė Šakalienė, neva „susitarusi“ dėl tankų pirkimo, nors šie procesai šalyje buvo pradėti dar pernai metais.

K. Budrys
K. Budrys užtikrins vienakryptės Lietuvos užsienio politikos tęstinumą. Juliaus Kalinsko/ELTA nuotrauka

„Aušriečiai“ pažadėjo audituoti svarbiausias valstybines institucijas

Savo ruožtu vienintelė Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Nemuno aušra“, kai seimo Audito komiteto pirmininku buvo išrinktas jų atstovas A. Skardžius, pažadėjo ištirti svarbiausių valstybinių institucijų veiklą, tarp kurių – ir Energetikos bei Krašto apsaugos ministerijos, ir LRT.

R. Žemaitaitis pareiškė norintis išsiaiškinti, už kokias sumas LRT samdo įmones produktų kūrimui, kokius honorarus išmoka liūdnai pagarsėjusiems šou biznio atstovams Algiui Ramanauskui-Greitai bei Arūnui Valinskui ir kitiems.

Tačiau galimai patikros išsigandęs LRT pats suskubo inicijuoti pokyčius ir pranešė stabdantis savo skiltyje „Nuomonės“ žurnalistų parengtus komentarus politinėmis ir kitomis aktualijų temomis, neva taip siekdamas dar didesnio nešališkumo ir objektyvumo savo kanaluose.

Matydamas nuomonių neatitikimus su valdančiąja koalicija ir netekęs politinės galios (mat iš trijų ministrų postų, partija skyrusi tik vieną savo partietį), R. Žemaitaitis jau pasėjo svarstymus ir apie galimybę trauktis iš valdančiųjų suolo.