Suprasti akimirksniu
  • „Foxpay“ kratų metu rasti ne tik pinigų kalnai, bet ir prabangūs, milijoniniai laikrodžiai
  • Vieno laikrodžio kaina gali siekti net 6,5 mln. Eur
  • „Foxpay“ istorija tampa vienu didžiausių skandalu Lietuvos istorijoje
Šaltiniai
Krata
Kratos metu aptikti radiniai. FNTT nuotrauka

„Foxpay“ kratų metu rasti ne tik pinigų kalnai, bet ir prabangūs, milijoniniai laikrodžiai

Kaip skelbia Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), atliekant ikiteisminį tyrimą dėl įmonės „Foxpay“ veiklos, iš viso buvo sulaikyti ir įtarimai pareikšti 7 asmenims, tarp kurių yra įmonės savininkė Ieva Trinkūnaitė ir jos sugyventinis Vilhelmas Germanas.

Institucijos atskleidžia, kad iš viso buvo atliktos 32 kratos, kurių metu rastos nemažos sumos grynųjų pinigų, technikos ir elektroninės informacijos, kriptovaliutos ir turto, meno dirbinių.

„Tai ikiteisminiam tyrimui reikšmingi daiktai, kompiuterinė technika, skaitmeninė informacija. Jos tikrai yra daug, kadangi tiriama labai įvairiomis kryptimis. Buvo surastas labai didelis kiekis grynųjų pinigų, iki šios dienos keliose vietose turime sumą, kuri sudaro apie pusę milijono eurų. Taip pat rastas labai didelės vertės turtas – meno kūriniai, laikrodžiai. Labai atkreipiamas dėmesys į patį turtą, nes šie asmenys galėjo užsiimti jo legalizavimu“, – sakė FNTT Specialiųjų užduočių valdybos viršininkas Robertas Šadianecas.

Šie kratų metu rasti daiktai jau spėjo patraukti ir žiniasklaidos bei visuomenės dėmesį. Ir ne be reikalo. Juk kalbama apie dešimtis milijonų galinčias pasiekti sumas. Juk vos vieno kratų metu aptikto laikrodžio kaina gali siekti net daugiau, nei 6 mln. Eur.

Feisbuko įrašas. Ekrano nuotrauka
Feisbuko įrašas. Ekrano nuotrauka

Vieno laikrodžio kaina gali siekti net 6,5 mln. Eur

Kratų metu aptiktų prabangių laikrodžių vertę įvertino „Three Old Mechanics“ ekspertai. Jų teigimu, rasta iš tiesų įspūdinga laikrodžių kolekcija, nors įspėjama, kad jų autentiškumo vien iš nuotraukos nusakyti neįmanoma[1].

„Three Old Mechanics“ ekspertai teigia, kad iš 27 laikrodžių, 14 vienetų yra „Audemars Piguet“ ir visi jie yra iš „Royal Oak kolekcijos“, o trys vienetai yra auksiniai, su turbilijono mechanizmu. Vieno tokia laikrodžio kaina vidutiniškai siekia apie 230 000 Eur.

Ekspertų teigimu, kiti laikrodžiai yra kiek paprastesni, geltono, balto aukso, vidutiniškai kainuojantys nuo 30 iki 60 tūkstančių eurų už vienetą.

Tačiau taip pat 4 vienetai „Rolex“ „Dayjust“ ir „Day Date“, klasikinė „Omega Speedmaster“, „Hublot Fusion“, „Bulgari Octo“, galimai ir „Richard Mille“, „Skull“, kurio kaina gali siekti ir 500 000 Eur. Vis tik, manoma, kad pats brangiausias yra „Patek Philippe Grandmaster“, kurio kaina gali siekti ir 6,5 milijono eurų.

„Foxpay“ istorija tampa vienu didžiausių skandalu Lietuvos istorijoje. ELTA nuotrauka
„Foxpay“ istorija tampa vienu didžiausių skandalu Lietuvos istorijoje. ELTA nuotrauka

„Foxpay“ istorija tampa vienu didžiausių skandalu Lietuvos istorijoje

Praėjusią savaitę teisėsauga sulaikė finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ savininkę I. Trinkūnaitę ir jos sugyventinį V. Germaną. Teisėsauga tyrime dėl galimų finansinių nusikaltimų sulaikė ir buvusios socialinės apsaugos ir darbo ministrės, konservatorės Monikos Navickienės vyrą, verslininką Mindaugą Navicką.

Kaip nurodoma FNTT pateiktoje informacijoje, tyrimas pradėtas dėl galimo neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo, piktnaudžiavimo, sukčiavimo, turto pasisavinimo ir iššvaistymo, kyšininkavimo bei papirkinėjimu. Šiuo metu nustatyta, kad bendrininkų grupė 2023–2024 m. galimai legalizavo mažiausiai 17 mln. eurų sumą. Taip pat, siekiant nuslėpti veiklą nuo institucijų galimai buvo mokami kyšiai. Šiuo metu nustatyta galimų kyšių suma siekia per 100 tūkst. eurų. 

Primename, kad STT dar birželį dėl galimai neskaidrios „Foxpay“ veiklos pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrimas vykdomas dėl galimo nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimo ir kišimosi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą. STT tyrimo ėmėsi, Lietuvos bankui atliekant patikrinimą dėl „Foxpay“ veiklos. Taip pat LB papildomai kontroliuoja centrinio banko nurodymų nesilaikiusios „Foxpay“ per mokėjimų sistemą „Centrolink“ teikiamas viešąsias paslaugas

„Foxpay“ vyriausybinės Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisijos akiratyje atsidūrė, kai pastaroji neleido „Foxpay“ savininkei I. Trinkūnaitei įsigyti įmonės „LITLAB“, kurios pagrindinis akcininkas – M. Navickienės sutuoktinis M. Navickas.

M. Navickienė yra teigusi, jog I. Trinkūnaitė yra tolima jos giminaitė – vyro brolio žmonos sesuo. Vėliau 15min.lt pranešė, kad pernai ministrė kartu su I. Trinkūnaite ir jos sugyventiniu V. Germanu privačiu lėktuvu skrido į Dubajų. Dėl kilusio skandalo dėl ryšių su I. Trinkūnaite bei V. Germanu, M. Navickienė pasitraukė iš ministrės posto.

avatar
Gabrielė Butkutė
Rašytojas (-a)
Šaltiniai
1.arrow_upward
Three Old Mechanics . Three Old Mechanics įrašas Facebook.com