- Maskva ir Vašingtonas gali susitarti tarpusavyje apeidami ukrainiečius ir europiečius
- Pasak apžvalgininkės, Europa tai jau supranta ir bando ieškoti sprendimo
- Neįvardytas Europos pareigūnas: dabar vyksta „labai dinamiški debatai“
![DT VP DT VP](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/images/6088c0d28e82004a19f5febb41270b8610a7e6eddea39c48f4062279c700e26e.png)
Maskva ir Vašingtonas gali susitarti tarpusavyje apeidami ukrainiečius ir europiečius
Europa pagaliau suprato pavojų ir stengiasi tam užkirsti kelią. Apie tai autoriniame straipsnyje „Financial Times“ rašo Prancūzijos laikraščio „Le Monde“ redakcijos direktorė ir apžvalgininkė Sylvie Kauffmann, straipsnį cituoja UNIAN.
Neseniai skaitydamas paskaitą Paryžiaus Sorbonos universitete garsus amerikiečių istorikas Timothy Snyderis paragino europiečius „po karo mesti Ukrainai viską, ką turite – narystę ES, karius, milžiniškas investicijas“. „Kitaip visą laiką gyvensite karo šešėlyje. Tai Europos laikas, nes JAV nieko nedarys“, – perspėjo jis.
Pasak apžvalgininkės, Europa tai jau supranta ir bando ieškoti sprendimo
Didžiausias košmaras Europai bus Rusijos ir Amerikos susitarimas, sudarytas per ukrainiečių ir europiečių galvas. JAV tokių susitarimų griebėsi daugybę kartų gerokai iki D. Trumpo, todėl tai nėra tuščias gąsdinimas, rašo S. Kauffmann.
Jei Europa nori, kad būtų atsižvelgta į jos interesus, ji turi dalyvauti ne tik taikos derybose, bet ir taikos susitarimo įgyvendinimo procesuose, rašo S. Kauffmann. Čia ypač svarbios tvirtos saugumo garantijos Kyjivui. Ir būtent tai yra silpniausia Europos vieta, nes ji dešimtmečius pasikliovė JAV apsauga ir tik dabar supranta, kad amerikiečių garantijos išnyko.
Neįvardytas Europos pareigūnas: dabar vyksta „labai dinamiški debatai“
Publikacijos autorė cituoja neįvardytą Europos pareigūną, kuris patikino, kad dabar vyksta „labai dinamiški debatai“ apie tai, kokių saugumo garantijų reikės Ukrainai. Tarp ryžtingiausiai šiuose debatuose nusiteikusių šalių yra Lenkija, Baltijos šalys, Švedija ir Suomija, o Prancūzija bando atlikti lyderės vaidmenį, nors tai nėra lengva.
Visų pirma pradėtos diskusijos dėl bendradarbiavimo formatų už ES mechanizmų ribų, ypač dėl idėjos į „Veimaro trikampį“ (Prancūzija, Vokietija, Lenkija) įtraukti ir Italiją bei Jungtinę Karalystę.
„Kai kuriems europiečiams, ypač tiems, kuriems didžiausią grėsmę kelia Rusija, Ukrainos žlugimo perspektyva kelia siaubą, nes jie būtų kiti eilėje. Atsidūrę tarp Vladimiro Putino ir Donaldo Trumpo, europiečiai pagaliau susiduria su realybe, nuo kurios taip ilgai bandė bėgti“, – rašo „Le Monde“ apžvalgininkė S. Kauffmann.
Parengta remiantis elta.