Suprasti akimirksniu
  • ES vadovė pranešė apie 200 mlrd. eurų investicijas į DI
  • JAV ir Kinija DI srityje gerokai lenkia Europą
  • ES pasiūlys savo viešuosius superkompiuterius „mūsų geriausiems startuoliams ir mokslininkams“
Šaltiniai
Ursula von der Leyen
Ursula von der Leyen. ELTA nuotrauka

ES vadovė pranešė apie 200 mlrd. eurų investicijas į DI

ES vadovė Ursula von der Leyen antradienį pranešė skirsianti 200 mlrd. eurų viešųjų ir privačių investicijų stiprinti besiformuojančią Europos dirbtinio intelekto pramonę.

„Siekiame, kad investicijoms į DI Europoje iš viso būtų skirta 200 mlrd. eurų“, – kalbėjo Europos Komisijos pirmininkė Paryžiuje vykusiame viršūnių susitikime. Ji patikslino, kad ES skirs 50 mlrd. eurų, o likusią sumą pažadėjo „paslaugų teikėjai, investuotojai ir pramonė“.

JAV ir Kinija DI srityje gerokai lenkia Europą

Europa susiduria su nelengvu iššūkiu, kadangi Jungtinės Valstijos ir Kinija DI srityje yra gerokai pažengusios į priekį. Vis dėlto U. von der Leyen pažymėjo, kad „DI lenktynės dar toli gražu nesibaigė“.

„Norime paspartinti inovacijas“, – sakė ji susirinkusiems lyderiams ir technologijų įmonių vadovams, pareikšdama, kad „pasaulinė lyderystė vis dar nenuspręsta“.

ES investicijos apims 20 mlrd. eurų, kuriais bus finansuojami keturi DI gigafabrikai, „kad būtų galima atvirai ir bendradarbiaujant vystyti pačius sudėtingiausius DI modelius“, teigiama Komisijos pareiškime.

Pradinis ES finansavimas bus skiriamas iš esamų skaitmeninio profilio programų.

U. von der Leyen sakė, kad Europos lėšos „papildys“ pažadus, kuriuos pirmadienį paskelbė daugiau kaip 60 Europos įmonių, įskaitant „Airbus“, „Volkswagen“ ir „Mistral AI“, grupė.

Šios įmonės teigė siekiančios paskatinti naujų kompanijų atsiradimą, o užsienio investuotojai su DI susijusioms galimybėms Europoje pagal „ES DI čempionų iniciatyvą“ per penkerius metus skirs 150 mlrd. eurų.

ES pasiūlys savo viešuosius superkompiuterius „mūsų geriausiems startuoliams ir mokslininkams“

„Norime, kad DI būtų teigiama jėga, – sakė ji. – DI reikia konkurencijos, tačiau taip pat jam reikia bendradarbiavimo.“

ES vadovė Paryžiuje pakilo į sceną iškart po JAV viceprezidento JD Vance‘o, kuris kritikavo bloką, įspėdamas, jog „perteklinė reguliacija“ gali nužudyti besiformuojančią DI pramonę.

„DI turi užsitikrinti žmonių pasitikėjimą ir būti saugus“, – sakė U. von der Leyen, gindama bloko DI įstatymą, reguliuojantį šią technologiją, įskaitant apribojimus, taikomus pernelyg pavojingiems jo naudojimo būdams.

„Saugumas yra verslo interesas“, – pažymėjo ES vadovė, tuo pačiu pripažindama, kad „turime palengvinti procesus, sumažinti biurokratines kliūtis“.

Parengta remiantis elta.