![Žygimantas Vaičiūnas Žygimantas Vaičiūnas](https://cdn.prod.seven-seven-k8s.outfission.com/images/eaf5b7e3bf0e75a2d18e98adcaf36e183305b3efa9c077da96296c8d9a429e0c.jpg)
Į visuomeninį elektros tiekimą iki 2030-ųjų sausio bus siūloma leisti sugrįžti visiems iki 1 tūkst. kilovatvalandžių (kWh) elektros per metus suvartojantiems ir pažeidžiamiems vartotojams, sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.
„Vartotojams paliekame galimybę likti visuomeniniame tiekime – kaip ir numatyta Vyriausybės programoje“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė ministras.
Pagal siūlomą tvarką, visuomeninio tiekėjo „Ignitis“ kainodara galėtų būti taikoma pažeidžiamiems, socialinę paramą gaunantiems nepasiturintiems gyventojams ir asmenims su negalia, o smulkiausiais vartotojais, kurie taip pat galėtų grįžti pas visuomeninį tiekėją, būtų laikomi tie gyventojai, kurie sunaudoja vidutiniškai 83 kWh elektros per mėnesį.
Socialiai remtinų vartotojų šiuo metu yra apie 165 tūkst., o su socialiai remtinais gyventojais asmenų su negalia bendras skaičius neviršys 200 tūkst. vartotojų.
„Pakeitimais siekiama apsaugoti jautriausią gyventojų grupę“, – teigė energetikos viceministrė Edita Gudauskienė.
Atitinkamus Elektros energetikos įstatymo pakeitimus rengianti Energetikos ministerija pavasarį juos ketina teikti Seimui.
Pagal dabartinę tvarką trečiajame elektros rinkos liberalizavimo etape esantys vartotojai nepriklausomą elektros tiekėją turėjo pasirinkti iki šių metų gruodžio 31 d.
Visuomeninio tiekimo vartotojų skaičius siekia 462 tūkst. klientų, o apie 80 proc. jų suvartoja mažiau nei 1 tūkst. kWh elektros energijos per metus.
Nepriklausomą elektros tiekėją yra pasirinkę kiek daugiau nei 1 mln. 245 tūkst. vartotojų.
Vyriausybės programoje buvo numatyta leisti į visuomeninį tiekimą grįžti smulkiems ir pažeidžiamiems vartotojams, esantiems trečiajame liberalizavimo etape, kurį iš viso šiuo metu sudaro apie 400 tūkst. vartotojų.
Visuomeninio tiekimo kainas nustato Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Iki šių metų birželio jas perskaičiuoti reguliuotojas galėjo kas pusę metų, tačiau Seimas priėmė įstatymo pakeitimus, kuriais leista tai daryti dažniau – kas metų ketvirtį.
Parengta remiantis elta.